1. Приховування від органів державного ветеринарного нагляду відомостей про раптове відмінку або епізоотій може надати негативну дію на санітарно-епідеміологічну обстановку. Згідно ч. 3 ст. 41 Конституції РФ приховування посадовими особами фактів та обставин, що створюють загрозу для життя і здоров'я людей, тягне за собою відповідальність згідно з федеральним законом. 2. Згідно ст. 18 Закону РФ від 14 травня 1993 р. N 4979-1 "Про ветеринарії" власники тварин і виробники продуктів тваринництва зобов'язані надавати фахівцям в галузі ветеринарії на їх вимогу тварин для огляду; негайно сповіщати зазначених фахівців про всіх випадках раптового падежу або одночасного масового захворювання тварин , а також про їх незвичну поведінку; до прибуття фахівців у галузі ветеринарії вжити заходів щодо ізоляції тварин, підозрюваних у захворюванні. Невиконання, неналежне виконання зазначених вимог тягнуть за собою застосування заходів адміністративної відповідальності, передбачених статтею. 3. Згідно з Положенням про державний ветеринарний нагляд, затвердженим Постановою Уряду РФ від 19 червня 1994 р. N 706, державний ветеринарний нагляд у Російській Федерації являє собою систему контролю: - за додержанням підприємствами, установами, організаціями, незалежно від їх підпорядкованості та форм власності, іноземними юридичними особами, посадовими особами та громадянами РФ, а також іноземними громадянами та особами без громадянства (далі - підприємства, установи, організації та громадяни) планів протиепізоотичних заходів (включаючи заходи щодо попередження та ліквідації хвороб, спільних для людини і тварин), а також заходів щодо попередження та ліквідації захворювань тварин заразними і незаразними хворобами, за охороною території РФ від занесення з іноземних держав заразних хвороб тварин; - за дотриманням ветеринарних правил при виробництві, переробці , зберіганні та реалізації продуктів тваринництва, при ввезенні в Російську Федерацію, транзит по її території та вивезенні з РФ підконтрольних ветеринарній службі вантажів, при виробництві, застосуванні та реалізації препаратів і технічних засобів ветеринарного призначення, при проектуванні, будівництві та реконструкції тваринницьких комплексів, птахофабрик, м'ясокомбінатів, інших підприємств з виробництва та зберігання продуктів тваринництва, при організації селянських (фермерських) господарств та особистих підсобних господарств громадян, а також за нормуванням ветеринарно-санітарних показників, характеристик шкідливих факторів кормів, кормових добавок і продуктів тваринництва, що забезпечують їх безпеку для здоров'я людини і тварин. 4. Посадові особи Державної ветеринарної служби РФ здійснюють у межах території, що обслуговується державний ветеринарний нагляд за виконанням підприємствами, установами, організаціями та громадянами ветеринарних правил і проведенням ними встановлених протиепізоотичних та ветеринарно-санітарних заходів, а також за виконанням заходів з ліквідації вогнищ заразних і масових незаразних хвороб тварин і вживанням заходів з охорони території від завезення і розповсюдження особливо небезпечних і карантинних хвороб тварин. Рішення, вимоги і вказівки посадових осіб Державної ветеринарної служби РФ, які здійснюють державний ветеринарний нагляд, з питань, що належать до їх компетенції, є обов'язковими для підприємств, установ, організацій та громадян. 5. Про кореляції даного адміністративного правопорушення і екологічного злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК, см. п. 5 коментарю до ст. 10.6. Про ліцензування ветеринарної діяльності та про правові наслідки вчинення ліцензіатом коментованого правопорушення див. п. 3 коментарю до ст. 10.6. 6. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, віднесено до відання посадових осіб органів, які здійснюють державний ветеринарний нагляд, зазначених у ч. 2 ст. 23.14 КоАП (див. коментар до названої статті).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|