1. Даною статтею передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил безпеки руху та експлуатації промислового залізничного транспорту на під'їзних коліях, що примикають до залізничних колій загального користування. Згідно п. 2 ст. 1 Федерального закону від 10 січня 2003 р. N 17-ФЗ "Про залізничний транспорт в Російській Федерації" залізничний транспорт в РФ складається з залізничного транспорту загального користування, залізничного транспорту незагального користування, а також технологічного залізничного транспорту організацій, призначеного для переміщення товарів на територіях зазначених організацій та виконання початково-кінцевих операцій із залізничним рухомим складом для власних потреб зазначених організацій. Відповідно до п. 1 ст. 2 зазначеного Закону до залізничних колій загального користування відносяться залізничні колії на територіях залізничних станцій, відкритих для виконання операцій з приймання і відправлення поїздів, прийому і видачі вантажів, багажу і вантажобагажу, з обслуговування пасажирів та виконання сортувальної і маневрової роботи, а також залізничні колії , що з'єднують такі станції. Згідно п. 4 ст. 15 Федерального закону "Про залізничний транспорт в Російській Федерації" примикання до залізничних колій загального користування споруджуваних, нових або відновлених залізничних шляхів загального користування здійснюється за рішенням МПС Росії в порядку, визначеному Урядом РФ. Відповідно до п. 1.2 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Ради Міністрів - Уряду РФ від 23 жовтня 1993 р. N 1090, під залізничним переїздом розуміється перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні. Поняття дорога визначено ст. 2 Федерального закону від 10 грудня 1995 р. N 196-ФЗ "Про безпеку дорожнього руху". 2. Згідно п. 1 ст. 21 Федерального закону "Про залізничний транспорт в Російській Федерації" залізничні колії загального користування та залізничні колії незагального користування, залізничні станції, пасажирські платформи, а також інші пов'язані з рухом поїздів і маневровою роботою об'єкти залізничного транспорту є зонами підвищеної небезпеки і при необхідності можуть бути обгороджені за рахунок коштів власників інфраструктур (власників залізничних шляхів незагального користування). Правила перебування громадян і розміщення об'єктів в зонах підвищеної небезпеки, виконання в цих зонах робіт, проїзду та переходу через залізничні колії затверджуються МПС Росії. Особи, які порушують зазначені правила, несуть відповідальність, передбачену законодавством РФ. 3. Згідно п. 1 ст. 17 Федерального закону "Про ліцензування окремих видів діяльності" діяльність з надання інфраструктури залізничного транспорту загального користування для здійснення перевезень; транспортування вантажів (переміщення вантажів без укладення договору перевезення) по залізничних коліях загального користування, за винятком прибирання прибулих вантажів із залізничних виставкових шляхів, повернення їх на залізничні виставкові шляху, вправі здійснювати тільки ліцензіати. Відповідно до Переліку федеральних органів виконавчої влади, що здійснюють ліцензування, затвердженим Постановою Уряду РФ від 11 лютого 2002 р. N 135, ліцензування із зазначеного виду діяльності віднесено до відання МПС Росії. Вантажно-розвантажувальну діяльність, у тому числі здійснювану на залізничних під'їзних коліях, вправі здійснювати тільки ліцензіати. Про ліцензійних вимог та умов, а також про правові наслідки вчинення ліцензіатом коментованого адміністративного правопорушення див. п. 4 коментарю до ст. 11.1. 4. Невиконання, неналежне виконання працівником промислового залізничного транспорту розглянутих правил тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з статтею коментарів. 5. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, віднесено до відання посадових осіб органів Ространсинспекции, зазначених у ч. 2 ст. 23.36 КоАП (див. коментар до названої статті).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|