1. Про поняття "промислове виробництво" і "оборот етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції" див. п. 4 коментарю до ст. 14.17. Відповідно до ст. 5 Федерального закону від 22 листопада 1995 р. N 171-ФЗ "Про державне регулювання виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції" організація та здійснення державного обліку і звітності в галузі виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції віднесені до відання Російської Федерації. За змістом ст. 5 - 7 Федерального закону від 22 листопада 1995 р. N 171-ФЗ стосовно до зазначених видів діяльності слід розрізняти поняття "державний облік" та "державний контроль". Згідно ст. 23 даного Закону державний контроль за виробництвом та обігом спирту етилового, алкогольної і спиртовмісної продукції передбачає здійснення органами виконавчої влади та муніципальними органами різних видів контрольної діяльності, вичерпний перелік яких встановлений зазначеною статтею. Різновидом названої контрольної діяльності є здійснення державного контролю за поданням декларацій про обсяг виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної харчової продукції, а також уявленням декларацій про використання етилового спирту. Адміністративна відповідальність за ухилення від подання даних декларацій або їх несвоєчасну подачу встановлена ст. 15.13 КоАП (див. коментар). 2. Відповідно до Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку етилового спирту, затвердженої Міністерством харчової промисловості СРСР 25 вересня 1985, при обліку етилового спирту визначенню підлягають: обсяг водно-спиртового розчину, концентрація спирту (фортеця) у відсотках (за об'ємом) і обсяг міститься безводного спирту. За змістом п. 2.1.1 Методичних рекомендацій з контролю за використанням етилового спирту в організаціях, що виробляють горілку, затверджених Державною податковою службою РФ 22 вересня 1998, при здійсненні контрольної діяльності обов'язковій перевірці підлягає відповідність спиртосховища вимогам зазначеної Інструкції. Дія цієї Інструкції поширюється на всі види і сорти етилового спирту, водно-спиртові розчини, а також на побічні спиртопродукти ректифікації. КонсультантПлюс: примітка. "Тимчасова інструкція з автоматизованого обліку алкогольної продукції при її виробництві" (затв. Мінсільгоспом РФ 28.12.2000, МНС РФ 22.12.2000) втратила чинність з 3 серпня 2003 року о зв'язку з виданням <листи> МНС РФ від 29.08.2003 N БК-6-07/928 "Про введення в дію" Тимчасової інструкції з автоматизованого обліку алкогольної продукції при її виробництві ". Порядок проведення автоматизованого обліку алкогольної продукції при її виробництві визначено Тимчасовою інструкцією, затвердженою Мінсільгоспом Росії 28 грудня 2000 р., МНС Росії 29 грудня 2000 3. Діяльність з обігу вироблених етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції підлягає ліцензуванню (див. п. 3, 4 коментаря до ст. 14.17). Порушення ліцензіатом порядку обліку етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції при їх виробництві або обороті розглядається як порушення умов дії ліцензії і тягне за собою санкції у вигляді зупинення дії ліцензії або її анулювання незалежно від застосування до порушника заходів адміністративної відповідальності, передбачених статтею. 4. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються посадовими особами МНС Росії і його територіальних органів (див. подп. " б "-" г "п. 7 коментаря до ст. 14.16).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.М. Малеин. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|