« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 20.15
|
1. Згідно ст. 3 Федерального закону "Про зброю" механічні розпилювачі, аерозольні та інші пристрої, споряджені сльозоточивими або дратівливими речовинами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров'я Росії, є різновидом газового зброї. Електрошокові пристрої та іскрові розрядники вітчизняного виробництва, що мають вихідні параметри, що відповідають вимогам державних стандартів РФ та нормам МОЗ Росії, належать до зброї самооборони. 2. Відповідно до ст. 6, 13 Федерального закону "Про зброю" на території РФ забороняється обіг в якості цивільного та службового зброї газової зброї, спорядженого нервово-паралітичні, отруйними, а також іншими речовинами, що не дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров'я Росії, газової зброї, здатного заподіяти середньої тяжкості шкоди здоров'ю людини, що знаходиться на відстані більше одного метра, а також електрошокових пристроїв і іскрових розрядників, що мають вихідні параметри, які перевищують величини, встановлені державними стандартами РФ і відповідні нормам МОЗ Росії, а також зазначених видів зброї, вироблених за межами території РФ. 3. Механічні розпилювачі, аерозольні та інші пристрої, споряджені сльозоточивими або дратівливими речовинами, електрошокові пристрої і іскрові розрядники вітчизняного виробництва реєстрації не підлягають, громадяни РФ мають право набувати їх без отримання ліцензії. Відповідно до ст. 14 Федерального закону "Про зброю" вказану зброю самооборони має право придбавати на території РФ також і іноземні громадяни без отримання ліцензії. Про ліцензованих видах діяльності з обігу зброї див. п. 3 коментарю до ст. 20.8. 4. Застосування механічних розпилювачів та інших пристроїв, споряджених дратівливими речовинами, можливо також при виробництві дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних засобів. Згідно п. 1 ст. 17 Федерального закону "Про ліцензування окремих видів діяльності" виробляти зазначені кошти мають право тільки ліцензіати. За змістом Постанови Уряду РФ від 11 лютого 2002 р. N 135 ліцензування діяльності з виробництва дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних засобів здійснюється органами виконавчої влади суб'єктів РФ відповідно до Положення, затвердженого Постановою Уряду РФ від 4 липня 2002 р. N 501. 5. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, провадження в яких здійснюється у формі адміністративного розслідування, розглядаються суддями районних судів, а у випадках, що не вимагають проведення адміністративного розслідування, - світовими суддями (СР ч. 1 ст. 23.1 КоАП і абз. 2, 4 ч. 3 даної статті; про проведення адміністративного розслідування див. ч. 1 ст. 28.7 КоАП).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 20.15 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|