1. Відповідно до підп. 58 п. 6 Положення про Міністерство сільського господарства Російської Федерації, затвердженого Постановою Уряду РФ від 29 листопада 2000 р. N 901, до ведення Мінсільгоспу Росії віднесено здійснення державного нагляду за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки в РФ. Згідно з Положенням про державний нагляд за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки в Російській Федерації, затвердженим Постановою Ради Міністрів - Уряду РФ від 13 грудня 1993 р. N 1291 (в ред. Постанови Уряду РФ від 2 лютого 1998 N 141), основним завданням державного нагляду за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки в Російській Федерації (далі - Держтехнагляд) є здійснення нагляду за технічним станом тракторів, самохідних дорожньо-будівельних та інших машин і причепів до них в процесі використання в частині забезпечення безпеки для життя, здоров'я людей та майна, охорони навколишнього середовища, а в агропромисловому комплексі - за дотриманням правил експлуатації машин і устаткування, регламентованої стандартами, іншими нормативними документами та документацією. У систему органів Держтехнагляду входять: - Головна державна інспекція з нагляду за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки Мінсільгоспу Росії (Главгостехнадзор Росії); - державні інспекції по нагляду за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки органів виконавчої влади суб'єктів РФ з відповідними державними інспекціями міст і районів. Кількість державних інженерів-інспекторів в державних інспекціях з нагляду за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки визначається відповідними органами виконавчої влади з урахуванням сумарних нормативів потужності і наявності підконтрольних машин і обладнання та в межах асигнувань, що передбачаються на ці цілі. У випадку, коли функції нагляду в районі (місті) повинні виконуватися однією особою, вони покладаються на головного державного інженера-інспектора. Начальники інспекцій з нагляду за технічним станом самохідних машин та інших видів техніки всіх рівнів є одночасно головними державними інженерами-інспекторами органів Держтехнагляду відповідних національно-державних і адміністративно-територіальних утворень Російської Федерації і призначаються на посаду за погодженням з вищестоящою інспекцією Держтехнагляду. Згідно п. 7 Положення державним інженерам-інспекторам Держтехнагляду надається право накладати адміністративні стягнення. 2. Про посадових осіб органів Держтехнагляду, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення, см. п. 2 коментарю до ст. 28.3 (у частині коментарю до п. 43 ч. 2 зазначеної статті).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|