« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 23.60
|
1. Згідно ч. 2 ст. 22 Федерального закону від 10 грудня 2003 р. N 173-ФЗ "Про валютне регулювання та валютний контроль", яка набирає чинності з дати офіційного опублікування цього Закону, органами валютного контролю в РФ є Центральний банк РФ, федеральний орган (федеральні органи) виконавчої влади , уповноважений (уповноважені) Урядом РФ. 2. За змістом коментованої статті передбачені нею адміністративно-юрисдикційні повноваження вправі здійснювати тільки федеральні органи виконавчої влади, віднесені до органів валютного контролю, та їх посадові особи, зокрема посадові особи органів, зазначених у п. 3 ч. 2 коментованої статті; стосовно до даних органам п. 3 ст. 11 Закону РФ від 9 жовтня 1992 р. N 3615-1 "Про валютне регулювання та валютний контроль" встановлено статус агентів валютного контролю. Адміністративно-юрисдикційними повноваженнями, визначеними статтею коментарів, не наділені посадові особи ЦБ РФ і підзвітних йому банків - агентів валютного контролю. 3. Повноваження у сфері валютного контролю віднесені до відання різних федеральних органів виконавчої влади: згідно подп. 3 п. 6 Положення про Міністерство Російської Федерації з податків і зборів, затвердженого Постановою Уряду РФ від 16 жовтня 2000 р. N 783, МНС Росії здійснює валютний контроль відповідно до законодавства РФ про валютне регулювання та валютний контроль в межах компетенції податкових органів. Відповідно до п. 5 Положення про Державному митному комітеті Російської Федерації, затвердженого Указом Президента РФ від 25 жовтня 1994 р. N 2014 (в ред. Указу Президента РФ від 16 вересня 1999 р. за N 1235), ГТК Росії організує здійснення відповідно зі своєї компетенцією валютного контролю; виконує функції органу валютного контролю. Про статус територіальних органів системи ГТК Росії див. коментар до ст. 23.8. За змістом ст. 11 Федерального закону від 18 липня 1999 р. N 183-ФЗ "Про експортний контроль" Мінекономрозвитку Росії віднесено до органам, що здійснюють валютний контроль (див. подп. 1 п. 3 Положення про Мінекономрозвитку Росії, затвердженого Постановою Уряду РФ від 21 грудня 2000 р . N 990). Відповідно до п. 3 Указу Президента РФ від 1 листопада 2001 р. N 1263 "Про уповноваженому органі з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" до ведення КФМ Росії віднесені збір, обробка та аналіз інформації про операції (угодах) з грошовими коштами або іншим майном, що підлягають контролю відповідно до законодавства РФ. Таким чином, на КФМ Росії також поширений статус органу валютного контролю. 4. Посадові особи органів валютного контролю, зазначені в п. 1 - 3 ч. 2 коментованої статті, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 15.25 (здійснення валютних операцій без спеціального дозволу (ліцензії), якщо такий дозвіл (така ліцензія) обов'язково (обов'язкова), або з порушенням вимог (умов, обмежень), встановлених спеціальним дозволом (ліцензією), а рівно з використанням завідомо відкритих з порушенням встановленого порядку рахунків резидентів в кредитних організаціях за межами Російської Федерації), ч. 2 ст. 15.25 (невиконання у встановлений термін обов'язки з ввезення на територію Російської Федерації товарів, вартість яких еквівалентна сумі сплачених за них коштів, або неповернення у встановлений термін перекладеної за ці товари суми грошових коштів), ч. 3 ст. 15.25 (порушення встановленого порядку зарахування на рахунки в уповноважених банках виручки, належної за експортовані роботи, послуги, результати інтелектуальної діяльності), ч. 4 ст. 15.25 (недотримання встановленого порядку ведення обліку, складання та подання звітності з валютних операцій, а так само порушення встановлених термінів зберігання облікових і звітних документів) КоАП (див. також коментар до зазначених статей).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 23.60 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|