« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 28.5
|
1. Протокол про адміністративне правопорушення складається негайно після виявлення адміністративного правопорушення. Під додатковими обставинами справи за змістом ч. 2 даної статті маються на увазі відомості, які необхідно з'ясувати для складання протоколу про адміністративне правопорушення. До них відносяться дані про особу, щодо якої порушено справу, та інші відомості, зазначені в ч. 2 ст. 28.2 КоАП (див. п. 2 коментарю до зазначеної статті). Про статус особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, див. коментар до ст. 25.1. 2. Відстрочка в складанні протоколу про адміністративне правопорушення можлива тільки для виявлення інформації, відсутність якої несумісне зі складанням протоколу: зокрема, відсутність свідків і потерпілих не є перешкодою для складання протоколу негайно після виявлення вчинення адміністративного правопорушення. 3. Термін проведення адміністративного розслідування не може перевищувати один місяць з моменту порушення справи. Зазначений строк може бути продовжено лише у виняткових випадках відповідно до ч. 5 ст. 28.7 КоАП. 4. Стосовно до ч. 2 коментованої статті відповідно до п. 1 листа ГТК Росії від 17 травня 2002 р. N 01-06/19136 до відомостей, які можуть бути з'ясовані в термін до двох діб з моменту виявлення адміністративного правопорушення, можна віднести наступні: - відомості про окремі обставини справи, що обтяжують або пом'якшують відповідальність або вказують на малозначність правопорушення (наприклад, отримання підтвердження про видачу особі, яка притягається до відповідальності, документа, що має значення для митних цілей (ліцензії, довідки банку , сертифіката тощо)); - дані про фізичну особу, щодо якої порушується справа (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце роботи і посада, місце проживання, сімейний стан , кількість осіб, які перебувають на утриманні, розмір його заробітної плати або іншого заробітку, пенсії або стипендії, залучення раніше до адміністративної відповідальності та ін.); - відомості про юридичну особу, щодо якої порушується справа (ІПН, ЗКПО, повне найменування, юридична та фактична адреса, наявність на обліку у відповідному податковому органі, наявність рахунків в банках (розрахункових, поточних та інших)). Отримання зазначених відомостей може здійснюватися за оперативними засобам зв'язку з податкових органів, органів внутрішніх справ, інших державних органів, організацій за місцем роботи особи, яка притягається до відповідальності, та інших установ. При цьому у разі необхідності посадова особа вправі для встановлення особи або з'ясування обставин адміністративного правопорушення застосувати заходи забезпечення провадження у справі аж до адміністративного затримання фізичної особи.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 28.5 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|