« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Коментар до статті 5.10
|
1. Про статус передвиборної агітації, агітації з питань референдуму див. п. 3 коментарю до ст. 5.8. Про особливості агітаційного періоду см. там же. Згідно п. 7 ст. 53 Федерального закону "Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації" забороняються передвиборна агітація, агітація з питань референдуму в розташуванні військових частин, військових організацій та установ, за винятком випадку, коли єдина будівля, приміщення, придатне для зустрічей з виборцями, учасниками референдуму, знаходиться в розташуванні військової частини. Така будівля, приміщення виділяється для проведення агітаційних заходів командиром військової частини за запитом відповідної комісії. 2. Відповідно до п. 7 ст. 54 Федерального закону "Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації" органи місцевого самоврядування за пропозицією відповідної комісії зобов'язані виділити спеціальні місця для розміщення друкованих агітаційних матеріалів на території кожної виборчої дільниці, дільниці референдуму. Такі місця повинні бути зручні для відвідування виборцями, учасниками референдуму і розташовуватися таким чином, щоб виборці, учасники референдуму могли ознайомитися з розміщеною там інформацією. Площа виділених місць повинна бути достатньою для розміщення інформаційних матеріалів комісії та агітаційних матеріалів зареєстрованих кандидатів, виборчих об'єднань, виборчих блоків, ініціативної групи з проведення референдуму, інших груп учасників референдуму. Зареєстрованим кандидатам, виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативній групі з проведення референдуму і іншим групам учасників референдуму повинна бути виділена рівна площа для розміщення друкованих агітаційних матеріалів. Перелік зазначених місць доводиться комісіями, за пропозиціями яких виділені ці місця, до відома кандидатів, виборчих об'єднань, виборчих блоків, ініціативної групи з проведення референдуму та інших груп учасників референдуму. 3. Друковані агітаційні матеріали можуть вивішуватися (розклеюватися, розміщуватися) в приміщеннях, на будівлях, спорудах та інших об'єктах (за винятком місць, зазначених у п. 2 коментарі) лише за згодою і на умовах власників, власників зазначених об'єктів. Згідно п. 10 ст. 54 Федерального закону "Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації" забороняється вивішувати (розклеювати, розміщувати) друковані агітаційні матеріали на пам'ятниках, обелісках, будівлях, спорудах і в приміщеннях, що мають історичну, культурну або архітектурну цінність, а також у будівлях і приміщеннях комісій, у приміщеннях для голосування та на відстані менше 50 м від входу в них. Стосовно до виборів Президента РФ, а також в разі виборів депутатів Державної Думи до місць, де заборонено проведення передвиборної агітації, відносяться будівлі і споруди, включені до Державного звід особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів РФ (см . п. 6 ст. 54 Федерального закону від 10 січня 2003 р. N 19-ФЗ "Про вибори Президента Російської Федерації", п. 7 ст. 62 Федерального закону від 20 грудня 2002 р. N 175-ФЗ "Про вибори депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації "). 4. Про розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, і про процесуальні особливості оскарження постанов, винесених у справах про зазначені правопорушення, див. відповідно п. 5 і 6 коментаря до ст. 5.1.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Коментар до статті 5.10 " |
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
коментар / під ред. Т.Є. Абова, О.Ю. Кабалкіна, В.П. Мозоліна. М., 1996. С. 13; Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу Російської Федерації, частини першої / під ред. В.П. Мозоліна, М.Н. Малєїн. М., 2004. С. 6 (автор коментаря в тому і іншому джерелі - В.П. Мозолин). * (25) СЗ РФ. 1996. N 1. Ст. 1. * (26) Див: Давидова Г.Н. Юридична процедура в цивільному праві. Загальна
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
статтею встановлено, що нові закони, що передбачають кримінальну відповідальність, підлягають включенню до КК РФ. Тому при прийнятті нових законів, що регулюють питання кримінальної відповідальності (в будь-якому аспекті), вони включаються до КК РФ. Жоден подібний закон не діє самостійно. Правова регламентація питань кримінальної відповідальності тільки на рівні КК РФ має прогресивне
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
статті 10 КК Російської Федерації та пункті 13 статті 397 КПК Російської Федерації, узгоджується як з вимогою Конституції Російської Федерації про необхідність надання зворотної сили будь-якого закону, що усувають або пом'якшують відповідальність (частина 2 статті 54), так і з проголошуваними нею принципами справедливості та пропорційності обмежень прав і свобод конституційно значимим цілям
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
статті 285 Кримінального кодексу Російської Федерації "зазначив наступне: як випливає з примітки 1 до ст. 285 КК РФ, їм встановлюється єдиний правовий статус громадян, які здійснюють певні види діяльності у відповідних органах та установах, і не передбачається яких би то не було обмежень чи переваг у зв'язку з підлогою, расою, національністю, мовою, походженням та іншими
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. В зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|