1. Правила споживання енергетичних ресурсів передбачають проведення енергетичних обстежень організацій та здійснення обліку енергетичних ресурсів. Згідно ст. 10, 11 Федерального закону "Про енергозбереження" обов'язковим енергетичних обстежень підлягають організації незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, якщо річне споживання ними енергетичних ресурсів становить більше 6 тис. т умовного палива або більше однієї тисячі тонн моторного палива. Енергетичні обстеження організацій, якщо річне споживання ними енергетичних ресурсів становить менше 6 тис. т умовного палива, проводяться за рішенням органів виконавчої влади суб'єктів РФ, відповідальних за координацію робіт з ефективного використання енергетичних ресурсів. Весь обсяг видобутих, вироблених, переробляються, транспортуються, зберігаються і споживаних енергетичних ресурсів з 2000 р. підлягає обов'язковому обліку. Черговість та правила оснащення організацій приладами для обліку витрати енергетичних ресурсів, а також правила користування електричною і тепловою енергією, природним і зрідженим газом, продуктами нафтопереробки встановлюються в порядку, визначеному Урядом РФ. Облік споживаних енергетичних ресурсів здійснюється відповідно до встановлених державними стандартами і нормами точності вимірювань. Про особливості ліцензування видів діяльності, пов'язаних з експлуатацією паливо-і енергоспоживаючих об'єктів, а також про відповідальність ліцензіатів, обумовленої порушенням ліцензійних вимог і умов, см. п. 7 коментаря до ст. 7.19, п. 7 коментаря до ст. 9.1, останній абзац п. 1 коментаря до ст. 9.7. Стосовно до зазначених видів діяльності до вимог і умов, що пред'являються до ліцензіатів, відноситься наявність і функціонування приладів і систем контролю за виробничими процесами (див. п. 4 Положення про ліцензування діяльності з експлуатації магістрального трубопровідного транспорту; п. 4 Положення про ліцензування діяльності з експлуатації нафтогазовидобувних виробництв; п. 4 Положення про ліцензування діяльності з експлуатації газових мереж. Зазначені Положення затверджені Постановою Уряду РФ від 4 червня 2002 р. N 382). 2. Відповідно до Положення про порядок здійснення державного контролю за раціональним і ефективним використанням газу в Російській Федерації, затвердженого Мінпаливенерго Росії 12 лютого 1996, органи Держгазінспекції Росії видають дозволи на пуск газу на паливовикористовуючих установки після закінчення їх будівництва, після їх реконструкції, технічного переозброєння і переведення на газ для проведення пусконалагоджувальних робіт і режімноналадочних випробувань. Керівнику Держгазінспекції Росії, його заступникам та керівникам її регіональних органів надається право приймати рішення про часткове або повне припинення подачі газу на газовикористовуючі установки в разі пуску газу на ці установки без дозволу органів Держгазінспекції Росії, а також при невиконанні приписів про усунення в установлені строки порушень, до яких, зокрема, відноситься непідготовленість до роботи резервних паливних господарств або неготовність газоиспользующих агрегатів до роботи на резервних видах палива. 3. Про правові наслідки вчинення даного правопорушення ліцензіатом див. п. 4 коментарю до ст. 9.9, п. 5 коментарю до ст. 9.10. 4. Про особливості користування енергетичними ресурсами за договором енергопостачання див. п. 2 коментарю до ст. 9.12. 5. Про розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, см. п. 6 коментарю до ст. 9.7.
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|