Державний службовець має право: 1) на забезпечення належних умов, необ-хідних для виконання посадових обя-занностей; 2) на ознайомлення з посадовою регламен-том; 3) на отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання посадових обов'язків; 4) на доступ до відомостей, що становлять дер -ственную таємницю; 5) на доступ до державних органів, органи МСУ, громадські організації і т.д. у зв'язку із здійсненням посадових обов'язків; 6) на ознайомлення з матеріалами особової справи; 7) на захист відомостей про державний служачи-щем; 8) вимагати проведення за заявою службової перевірки. Державний службовець зобов'язаний: 1) дотримуватися законодавства РФ; 2) виконувати посадові обов'язки в со-відповідності з посадовою регламентом; 3) виконувати доручення безпосередніх керівників, дані в межах їх пів-жень; 4) дотримуватися службовий розпорядок; 5) підтримувати необхідний рівень кваліфікує-ції; 6) не розголошувати відомості, що становлять таємницю; 7) повідомляти керівнику про особисту зацікавленість в конкретній ситуації. Обмеження (особа не може бути прийнято на державну службу, або повинне бути від неї відсторонено, якщо): 1) особа визнана недієздатною або обмежено дієздатним за рішенням суду ; 2) засудження за кримінальному покаранню, або наявність незнятої або непогашеної суди-мости; 3) у разі відмови від допуску до відомостей, що становлять таємницю; 4) наявність захворювання, що перешкоджає исполне-нию посадових обов'язків; 5) наявність близької спорідненості чи властивості з громадян-ським службовцям, якщо особа буде йому без-посередньо йому підпорядковано або підконтрольне; 6) наявність громадянства іноземної держа-ви; 7) при вступі на службу надання під-неправдивих документів або повідомлення неправдивих відомостей-ний. 41.
|
- 11.3. Державний службовець: поняття, види
Державний службовець - громадянин Російської Федерації, що займає державну посаду, наділений відповідними правами і обов'язками, що здійснює функції державного органу на відплатних засадах. Відповідно до принципу поділу влади існують державні службовці, які заміщають посади в органах державної влади: представницької, виконавчої,
- 8.3. Мілітаризованих державні службовці
До мілітаризованим державних службовців відносяться: | військовослужбовці, правовий статус яких регламентований федеральними законами Російської Федерації; | службовці Федеральної служби безпеки Російської Федерації; | службовці Митного комітету Росії; | службовці МВС Росії та ін . Склад службовців перелічених органів неоднорідний Наприклад, серед військовослужбовців можна виділити і
- 11.6. Проходження державної служби
Проходження державної служби - це система взаємопов'язаних, взаємообумовлених юридичних фактів, що викликають виникнення, зміни та припинення державних службових відносин. Елементи проходження державної служби: 1) надходження на державну цивільну службу; 2) атестація державних службовців та переміщення по службі; 3) заохочення та пільги
- 11.10. Заохочення і пільги державних службовців
Заохочення державного службовця - заходи матеріального, морального і статутного характеру, застосовувані стосовно державному службовцю при позитивній оцінці його праці для стимулювання подальшої успішної службової діяльності. За бездоганну та ефективну цивільну службу застосовуються такі види заохочення та нагородження: 1) оголошення подяки з виплатою
- 11.11. Юридична відповідальність державного службовця
Юридична відповідальність державного службовця означає його обов'язок зазнати певні позбавлення особистого, майнового або організаційного характеру за скоєне правопорушення. Відповідальність може бути дисциплінарної, адміністративної, кримінальної чи матеріальної. Дисциплінарна відповідальність - вид юридичної відповідальності, яка настає за порушення службової
- Стаття 575. Заборона дарування
1. Не допускається дарування, за винятком звичайних подарунків, вартість яких не перевищує трьох тисяч рублів: (в ред. Федерального закону від 25.12.2008 N 280-ФЗ) 1) від імені малолітніх і громадян, визнаних недієздатними, їх законними представниками; 2) працівникам освітніх організацій, медичних організацій, організацій, що надають соціальні послуги, та аналогічних організацій,
- 11.9. Атестація державних службовців та переміщення по службі
Атестація цивільного службовця проводиться з метою визначення його відповідності замещаемой посади цивільної служби. Атестація цивільного службовця проводиться один раз на три роки. При проведенні атестації безпосередній керівник громадянського службовця являє мотивовану відгук про виконання цивільним службовцем своїх посадових обов'язків за атестаційний
- § 5. Проходження муніципальної служби
Надходження на муніципальну службу здійснюється відповідно до законодавства Російської Федерації про працю з урахуванням особливостей, передбачених Федеральним законом "Про основи муніципальної служби Російській Федерації". Порядок проходження муніципальної служби, управління муніципальної службою, вимоги до муніципальних посадам муніципальної служби визначаються статутом
- § 1. Поняття і принципи муніципальної служби.
Муніципальна служба - це професійна діяльність, яка здійснюється на постійній основі на муніципальної посади, не є виборною. Таким чином, депутати, члени виборного органу місцевого самоврядування, виборні посадові особи місцевого самоврядування муніципальними службовцями не є. Правове регулювання муніципальної служби, включаючи вимоги до муніципальних
- Стаття 38. Відповідальність за невиконання при-говору суду про позбавлення права займати певні повинно-сті чи займатися певною діяльністю
Представники влади, державні службовці, службовці органів місцевого самоврядування, службовці державних або муніципальних установ, комерційних чи інших організацій, злісно не виконують набрали законної сили вирок суду, рішення суду або іншої судовий акт про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, а також засуджені,
- Стаття 28. Особливості застосування норм цього розділу
Коментар до статті 1. Для муніципальних службовців, а також інших категорій працівників, названих у коментованій статті, чинним законодавством ніяких особливостей у здійсненні соціального партнерства не встановлено. 2. Міжнародна організація праці (МОП) в Конвенції N 151 "Про трудові відносини на державній службі" (1978) підкреслила, що державні службовці мають
- Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці
1. Коментована стаття містить відсильну норму, за своїм змістом аналогічну нормі п. 5 ст. 20 раніше діючого Федерального закону "Про основи охорони праці в Російській Федерації". 2. Відповідно до ст. 6 Конвенції МОП N 81 та Федеральним законом "Про державну цивільну службу Російської Федерації" державні інспектори праці є федеральними державними
- § 4. Гарантії для муніципального службовця
Федеральним законом "Про основи муніципальної служби Російській Федерації" закріплено широкий перелік гарантій для муніципального службовця. Так, муніципальному службовцю гарантуються: умови роботи, забезпечують виконання ним посадових обов'язків; грошове утримання та інші виплати. Розмір посадового окладу, розміри і порядок встановлення надбавок та інших виплат до посадового
- Стаття 19.29. Незаконне притягнення до трудової діяльності або до виконання робіт або надання послуг державного або муніципального службовця чи колишнього державного або муніципального службовця
(в ред. Федерального закону від 21.11.2011 N 329-ФЗ) Залучення роботодавцем або замовником робіт (послуг) до трудової діяльності на умовах трудового договору або до виконання робіт або надання послуг на умовах цивільно-правового договору державного або муніципального службовця, що заміщає посаду, включену до переліку, встановлений нормативними правовими актами, або
- 11.2. Принципи державної цивільної служби
Принципи цивільної служби: 1) пріоритет прав і свобод людини і громадянина; 2) єдність правових та організаційних основ федеральної цивільної служби та цивільної служби суб'єктів РФ; 3) рівний доступ громадян, які володіють державною мовою РФ, до громадянської службі та рівні умови проходження незалежно від статі, раси, національності, походження, майнового і
- Стаття 64.1. Умови укладання трудового договору з колишніми державними і муніципальними службовцями
(в ред. Федерального закону від 21.11.2011 N 329-ФЗ) Громадяни, що заміщали посади державної або муніципальної служби, перелік яких встановлюється нормативними-ми правовими актами Російської Федерації, протягом двох років після звільнення з державної або муніципальної служби мають право заміщати посади в організаціях, якщо окремі функції державного управління даними
|