Введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, які не відповідають вимогам щодо охорони атмосферного повітря, - тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення правил експлуатації, а також невикористання встановлених споруд, устаткування, апаратури для очищення і контролю викидів в атмосферу - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно із законами України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони атмосферного повітря (див. Закони України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про охорону атмосферного повітря", Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами ДСП-201-97), затв. Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 9 липня 1997 р. № 201).
Предмет посягання - атмосферне повітря. Відповідно до статті 1 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" атмосферне повітря це життєво важливий компонент навколишнього природного середовища, який являє собою природну суміш газів, що знаходиться за межами жилих, виробничих та інших приміщень.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, які не відповідають вимогам щодо охорони атмосферного повітря;
2) порушення правил експлуатації, а також невикористання встановлених споруд, устаткування, апаратури для очищення і контролю викидів в атмосферу.
Обидва склади - формальні.
Відповідно до статті 23 ЗУ "Про охорону атмосферного повітря", проектування, будівництво і реконструкція підприємств та інших об'єктів, які впливають або можуть впливати на стан атмосферного повітря, удосконалення існуючих і впровадження нових технологічних процесів та устаткування здійснюються з обов'язковим дотриманням норм екологічної безпеки, державних санітарних вимог і правил на запланованих для будівництва та реконструкції підприємствах та інших об'єктах, а також з урахуванням накопичення і трансформації забруднення в атмосфері, його транскордонного перенесення, особливостей кліматичних умов.
Погодження проектів забудови, будівництва та реконструкції підприємств та інших об'єктів, які впливають або можуть впливати на стан атмосферного повітря, здійснюється спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури із врахуванням висновків природоохоронних, санітарних та інших органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених законом.
Будівництво та введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств та інших об'єктів, які не відповідають встановленим законодавством вимогам про охорону атмосферного повітря, забороняються.
Згідно вимог статті 24 ЗУ "Про охорону атмосферного повітря", з метою забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини в районах житлової забудови, масового відпочинку і оздоровлення населення при визначенні місць розміщення нових, реконструкції діючих підприємств та інших об'єктів, які впливають або можуть впливати на стан атмосферного повітря, встановлюються санітарно-захисні зони.
Якщо внаслідок порушення встановлених меж та режиму санітарно-захисних зон виникає необхідність у відселенні жителів, виведенні з цих зон об'єктів соціального призначення або здійсненні інших заходів, підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування повинні вирішувати питання про фінансування необхідних робіт і заходів та строки їх реалізації.
Для визначення безпеки для здоров'я людини та екологічної безпеки під час проектування, розміщення, будівництва нових і реконструкції діючих підприємств та інших об'єктів проводиться державна екологічна і санітарно-гігієнічна експертизи у порядку, визначеному законодавством.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи підприємств, установ, організацій).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
|
- Стаття 81. Експлуатація автомототранспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах
статті 1 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" атмосферне повітря - це життєво важливий компонент навколишнього природного середовища, який являє собою природну суміш газів, що знаходиться за межами жилих, виробничих та інших приміщень. 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається в експлуатації автомототранспортних та інших пересувних засобів і установок, у яких вміст
- Стаття 188/33. Невиконання законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини
статтею 188" згідно із Законом України від 09.09.2010 р. № 2518-У І) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони культурної спадщини (див. Закон України "Про охорону культурної спадщини"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини щодо усунення порушень вимог
- Стаття 241. Забруднення атмосферного повітря
статті 78, 79 КАП). 4. Суб'єкт злочину спеціальний: це працівник підприємства, установи, організації, у зв'язку з діяльністю яких відбуваються забруднення чи інша негативна зміна атмосферного повітря і на якого покладено правовий обов'язок дотримуватись спеціальних правил з приводу забезпечення чистоти й оптимального стану атмосферного повітря. 5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується
- Стаття 188/4. Невиконання законних вимог органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці
статтею 1884 згідно із Законом України від 19.01.95 p. № 8/95-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 p. № 2342-ІІІ, від 18.11.2004 р. № 2197-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони праці (див. Закон України "Про охорону праці"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні
- Стаття 219. Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад
статтями 92, 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 104,141,142,152, 159, статтею 175і (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, частиною першою статті 182, статтями 183,186і. (Із змінами,
- Стаття 86/1. Експлуатація на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням
статтею 86 згідно із Законом України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони водних біоресурсів та використання водних об'єктів (див. Закони України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про тваринний світ", "Про рибне господарство,
- Стаття 98. Марнотратне витрачання паливно-енергетичних ресурсів
статті - керівники, заступники керівників, головні інженери, головні енергетики (головні механіки), начальники цехів, керівники адміністративно-господарських служб підприємств, установ і організацій; за ч. 2 цієї статті - посадові особи, відповідальні за експлуатацію споруд, інженерних об'єктів та під'їздів житлових будинків). 4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до
- Стаття 188/27. Невиконання законних вимог посадових осіб органу технічного нагляду Міністерства аграрної політики України
статтею 1882 згідно із Законом України від 24.09.2008 р. № 586-УІ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного технічного нагляду (див. Закон України "Про дорожній рух", Закон України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України", Закон України "Про захист прав покупців сільськогосподарських машин"), 2. Об'єктивна
- Стаття 167. Введення в обіг або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів
вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків (еталонів) щодо безпечності, якості, комплектності та упаковки (за винятком випадків, передбачених законодавством України), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб від двадцяти до ста
- Стаття 188/19. Невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рахункової палати, народного депутата України
статтею 188" згідно із Законом України від 11.07.2003 p. № И 28-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері конституційного ладу та парламентського контролю (див. Закон України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Закон України "Про Рахункову палату". Закон України "Про статус народного депутата України). 2. Об'єктивна сторона
- Стаття 269. Незаконне перевезення на повітряному судні вибухових або легкозаймистих речовин
вимог щодо кількості, упаковки речовин, які дозволені для перевезення; без отримання спеціального дозволу, який передбачений для перевезення певних видів вибухонебезпечних або легкозаймистих речовин. Повітряне судно - це літальний апарат, що тримається в атмосфері за рахунок його взаємодії з повітрям, відмінної від взаємодії з повітрям, відбитим від земної поверхні, і здатний маневрувати в
- Стаття 170/1. Введення в обіг продукції, щодо якої немає сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності чи декларації про відповідність, а також неправомірне застосування національного знака відповідності
статтею 170/1 згідно із Законом України від 15.12.93 р. № 3683-ХІІ; із змінами, внесеними згідно і) законами України від 01.03.95 р. № 79/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 20.02.2003 р. № 543-ІУ) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері підтвердження відповідності (див. Закон України "Про підтвердження відповідності"). 2. Об'єктивна сторона
- Стаття 125. Позов третьої особи
із самостійними вимогами
стаття встановлює до позову третьої особи із самостійними вимогами ті ж самі правила, що і до зустрічного позову. Але таке формулювання статті викликає заперечення. Як уже зазначалось у коментарі до ст. 123 цього Кодексу, зустрічний
- Стаття 188/32. Невиконання законних вимог Вищої ради юстиції щодо надання інформації
статтею 188 згідно із Законом України від 13.05.2010 р. № 2181-VI; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 03.11.2011 р. № 4001-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері судоустрою (див. Закон України "Про Вищу раду юстиції"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог Вищої ради юстиції або члена Вищої ради
- Стаття 262. Плата за користування надрами
статті визначено, що користування надрами є платним (див. ст. 28 КУН). Встановлено два види плати за користування надрами: плату за користування надрами для видобування корисних копалин та плату за користування надрами в цілях, не пов' язаних з видобуванням корисних копалин. Під надрами розуміють частину земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до
- Стаття 231. Органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці
статті 41 (за винятком порушень санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм), статті 47, 57,58,93,94,188). Від імені органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: 1) за порушення законодавчих та інших нормативних актів
|