Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 137. Дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень |
||
1. Дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень передбачаються в бюджеті суб'єкта Російської Федеративної-ції з метою вирівнювання фінансових можливостей поселень щодо здійснення органами місцевого самоврядування повноважень щодо вирішення питань місцевого значення виходячи з чисельності жителів і (або) бюджетної забезпеченості. Дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень утворюють регіональний фонд фінансової підтримки поселе-ний. Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 абзац третій пункту 1 статті 137 після слів "до місцевих бюджетів," буде доповнено словами "а також порядок визначення критерію вирівнювання фінансових можливостей поселе-ний ". Порядок розподілу дотацій на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень, в тому числі порядок розрахунку і установ-лення замінюють зазначені дотації додаткових нормативів відрахувань від податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, затверджується законом суб'єкта Російської Федерації відповідно до вимог цього Кодексу. (П. 1 в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 пункт 2 статті 137 буде викладено в новій ре-редакції. 2. Обсяг дотацій на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень затверджується законом суб'єкта Російської Федерації про бюджет суб'єкта Російської Федерації. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 3. Розмір дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень визначається для кожного поселення (включаючи місто-ські округу) суб'єкта Російської Федерації виходячи з чисельності жителів поселення в розрахунку на одного жителя. Право на отримання зазначеної дотації мають всі міські поселення (включаючи міські округи) і сільські поселення суб'єкта Російської Федерації, за винятком зазначених у пункті 1 статті 142.2 цього Кодексу. Дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень в частині, що стосується надання дотацій поселенням (за винятком міських округів), можуть повністю або частково розподілятися між зазначеними поселеннями виходячи з рівня їх розрахункової бюджетної забезпеченості. Право на отримання зазначених дотацій мають всі міські та сільські поселення (за винятком міських округів) суб'єкта Російської Федерації, рівень розрахункової бюджетної забезпеченості яких не перевищує рівень, установлених як критерій вирівнювання розрахункової бюджетної забезпеченості міських і сільських поселень (за винятком міських округів) . Рівень розрахункової бюджетної забезпеченості поселень визначається співвідношенням податкових доходів на одного жителя, кото-які можуть бути отримані бюджетом міського чи сільського поселення (за винятком міських округів), виходячи з рівня розвитку та структури економіки і (або) податкової бази (податкового потенціалу) і аналогічного показника в середньому по міських і сільських поселень (за винятком міських округів) даного суб'єкта Російської Федерації з урахуванням відмінностей в структурі населення, со-ціально-економічних, кліматичних, географічних та інших об'єктивних факторів та умов, впливають на вартість надання-ня муніципальних послуг у розрахунку на одного жителя. Визначення рівня розрахункової бюджетної забезпеченості поселень проводиться за єдиною методикою, що забезпечує зіставле-тавімость податкових доходів міських і сільських поселень (за винятком міських округів), переліку бюджетних послуг і показу-телей, що характеризують чинники та умови, впливають на вартість надання муніципальних послуг у розрахунку на одного меш-ля. Використання при визначенні рівня розрахункової бюджетної забезпеченості міських і сільських поселень (за винятком міських округів) показників фактичних доходів і витрат за звітний період та (або) показників прогнозованих доходів і рас-ходів бюджетів окремих поселень не допускається . (П. 3 в ред. Федерального закону від 30.12.2008 N 310-ФЗ) 4. При складанні та (або) затвердження бюджету суб'єкта Російської Федерації за узгодженням з представницькими органу-ми муніципальних утворень дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень можуть бути повністю або частково замінені додатковими нормативами відрахувань до бюджетів поселень від податку на доходи фізичних осіб. (В ред. Федеральних законів від 26.04.2007 N 63-ФЗ, від 30.12.2008 N 310-ФЗ) Зазначений додатковий норматив розраховується як відношення розрахункового обсягу дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частини розрахункового обсягу дотації) до прогнозованого відповідно до єдиної методики обсягом податку на доходи фізичних осіб, що підлягає зарахуванню до консолідованого бюджету суб'єкта Російської Федерації з території відповідного поселення. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Додаткові нормативи відрахувань від податку на доходи фізичних осіб встановлюються на строк не менше трьох років. Зраді-ня зазначених нормативів відрахувань до бюджетів поселень протягом поточного фінансового року не допускається. (В ред. Федерального закону від 30.12.2008 N 310-ФЗ) Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 року в абзаці четвертому пункту 4 статті 137 слова "обсягу розрахункової дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частині розрахункової дотації)" будуть замінені словами "розрахункового обсягу дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частини розрахункового обсягу дотації)". Кошти, отримані поселенням по додатковому нормативу відрахувань від податку на доходи фізичних осіб понад обсяг розрахункової дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частині розрахункової дотації), вилученню до бюджету суб'єкта Рос-сийской Федерації і (або) обліку при подальшому розподілі фінансової допомоги місцевим бюджетам не підлягають. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 року в абзаці п'ятому пункту 4 статті 137 слова "в обсязі нижче розрахункової дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частині розрахункової дотації)" будуть замінені сло-вами "нижче розрахункового обсягу дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частини розрахункового обсягу дотації)". Втрати бюджету поселення у зв'язку з отриманням коштів з додаткового нормативу відрахувань від податку на доходи фізич-них осіб в обсязі нижче розрахункової дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень (частині розрахункової дотації) компенса-ції з бюджету суб'єкта Російської Федерації та (або) обліку при подальшому розподілі міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам не підлягають. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 5. Законом суб'єкта Російської Федерації органи місцевого самоврядування муніципальних районів можуть бути наділені пів-повноваженнями органів державної влади суб'єктів Російської Федерації щодо розрахунку та надання дотацій бюджетам поселень за рахунок коштів бюджетів суб'єктів Російської Федерації. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Зазначеним законом повинні бути встановлені відповідні вимогам цієї статті порядок (методика) розрахунку суб конвенцій бюджетам муніципальних районів на здійснення даних повноважень і порядок (методика) розрахунку органами місцевого само-управління муніципальних районів розміру дотацій поселенням, в тому числі порядок (методика) розрахунку та встановлення їх замінюють додаткових нормативів відрахувань від податку на доходи фізичних осіб. (В ред. Федерального закону від 07.05.2013 N 104-ФЗ) У разі наділення органів місцевого самоврядування муніципальних районів повноваженнями органів державної влади суб'єкта Російської Федерації, зазначеними в абзаці першому цього пункту, дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень в частині, що стосується надання дотацій поселенням, знаходяться на території муніципальних районів, у складі бюджету суб'єкта Російської Федерації не передбачаються. При цьому дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселе-ний, підлягають перерахуванню до бюджетів поселень, що входять до складу території муніципальних районів, розподіляються між бюджетами муніципальних районів виходячи з чисельності жителів у розрахунку на одного жителя відповідно до єдиної методики. (В ред. Федеральних законів від 26.04.2007 N 63-ФЗ, від 07.05.2013 N 104-ФЗ) Субвенції, отримані бюджетом муніципального району на виконання повноважень щодо розрахунку та надання дотацій по-селищам за рахунок коштів бюджетів суб'єктів Російської Федерації, включаються до дотації на вирівнювання бюджетної забезпечено-сті поселень. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 року пункт 6 статті 137 буде доповнено абзацом другим та абзацом третім. Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 абзац перший пункту 6 статті 137 буде доповнити словами "на черговий фінансовий рік і плановий період". 6. Розподіл дотацій на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень між поселеннями і (або) замінять їх до-ти додаткові нормативи відрахувань від податку на доходи фізичних осіб до бюджетів поселень затверджуються законом суб'єкта Росій-ської Федерації про бюджет суб'єкта Російської Федерації. У разі наділення представницьких органів муніципальних районів повноваженнями органів державної влади суб'єктів Російської Федерації щодо розрахунку та надання дотацій на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень з бюджету суб'єктів незалежно єкта Російської Федерації розподіл зазначених дотацій між поселеннями відповідного району і (або) замінять їх до-ти додаткові нормативи відрахувань від податку на доходи фізичних осіб затверджуються рішенням представницького органу муници-пального району про бюджет муніципального району. (П. 6 в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна "Стаття 137. Дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості поселень" |
||
|