Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 144. Системи оплати праці працівників державних і муніципальних установ

Коментар до статті 1. Коментована стаття присвячена системам оплати праці працівників державних і муніципальних установ.
Працівників державних і муніципальних установ слід відрізняти від державних цивільних службовців, які проходять службу в державних органах, і від муніципальних службовців, що проходять службу в муніципальних органах. Умови оплати праці державних цивільних і муніципальних службовців визначені спеціальними законами: Законом про державну цивільну службу (ст. ст. 50, 51) і Законом про муніципальну службу.
2. Частини 1 і 2 коментованої статті уточнюють порядок встановлення систем оплати праці працівників установ, що фінансуються з різних бюджетів. При встановленні для них систем оплати праці діють загальні правила - закріплення таких систем в колективних договорах, угодах, локальних нормативних актах, облік загальних гарантій, передбачених трудовим законодавством і іншими нормативними правовими актами, проведення тарифікації на основі Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робіт і професій робітників , Єдиного кваліфікаційного довідника посад керівників, фахівців і службовців.
Поряд із загальними правилами для зазначеної категорії працівників встановлюються спеціальні вимоги. Системи оплати праці працівників установ повинні встановлюватися відповідно до законів і нормативними правовими актами, що визначають умови оплати їх праці та прийнятими на відповідному рівні. При їх розробці враховуються єдині рекомендації Російської тристоронньої комісії (див. коментар. До ст. 135) і думки відповідних профспілок (об'єднань профспілок) та об'єднань роботодавців.
Треба відзначити, що об'єднання роботодавців у бюджетній сфері до останнього часу не створювалися.
3. Для працівників установ встановлена додаткова гарантія - базові оклади (базові посадові оклади) і базові ставки заробітної плати для кожної професійної кваліфікаційної групи. Заробітна плата кожного працівника, віднесеного до певної професійної кваліфікаційній групі, не може бути нижче встановлених базових величин. При встановленні базових окладів буде враховано відмінність між професійними кваліфікаційними групами і встановлені обгрунтовані співвідношення між розміром заробітної плати окремих груп професій з урахуванням складності праці та інших факторів.
Базові оклади будуть встановлені Урядом РФ, а перелік професійних кваліфікаційних груп і критерії віднесення професій робітників і посад службовців до професійних кваліфікаційних групах - федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері праці (Мінздоровсоцрозвитку Росії).
4. Особливості встановлення систем оплати праці для працівників установ зумовлюють характер змісту колективного договору, угоди, локального нормативного акту. Установи бюджетної сфери (і представники працівників) при прийнятті зазначених джерел трудового права більшою мірою пов'язані приписами нормативних правових актів, ніж роботодавці реального сектора економіки. Зокрема, вони повинні дотримуватися норм, які встановлюють розміри оплати праці робітників і службовців відповідних професійних кваліфікаційних груп. Це неминуче призведе до формалізації як змісту, так і процесу укладення колективних договорів, угод у бюджетній сфері.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 144. Системи оплати праці працівників державних і муніципальних установ "
  1. 38. Доходи і видатки бюджетних установ
    оплату праці відповідно до укладеними трудовими договорами і правовими актами, що регулюють розмір заробітної плати відповідних категорій працівників; 2) перерахування страхових внесків у державні позабюджетні фонди; 3) трансферти населенню, що виплачуються відповідно до федеральних законів, законами суб'єктів РФ і правовими актами органів місцевого самоврядування; 4)
  2. Стаття 10.10. Порушення правил експлуатації меліоративних систем або окремо розташованих гідротехнічних споруд. Пошкодження меліоративних систем
    системи або окремо розташованого гідротехнічної споруди - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до двохсот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Пошкодження меліоративної системи, а одно захисного
  3. Стаття 28. Особливості застосування норм цього розділу
    системі соціального
  4. Стаття 7.20. Самовільне підключення до централізованих систем питного водопостачання та (або) системам водовідведення міських і сільських поселень
    системам питного водопостачання та (або) системам водовідведення міських і сільських поселень - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
  5. Стаття 763. Державний або муніципальний контракт на виконання підрядних робіт для державних або муніципальних потреб
    стаття 740), проектні та вишукувальні роботи (стаття 758), призначені для задоволення державних або муніципальних потреб, здійснюються на основі державного або муніципального контракту на виконання підрядних робіт для державних або муніципальних потреб. (В ред. Федерального закону від 02.02.2006 N 19-ФЗ) 2. Щодо державного чи муніципальних контрактом на
  6. Стаття 41. Зміст і структура колективного договору
    стаття присвячена визначенню змісту і структури колективного договору. Важливо відзначити, що зміст колективного договору, як і будь-якого договору, визначається його сторонами при укладенні. Соціальні партнери вправі обирати і структуру колективного договору, тобто включати ті розділи, які вважають необхідними та актуальними. Немає необхідності, наприклад, включати в колективний договір
  7. Стаття 7.7. Пошкодження гідротехнічного, водогосподарського або водоохоронного споруди, пристрої або установки
    системи питного водопостачання або системи водовідведення міст і сільських поселень - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
  8. 1. Надання державних (муніципальних) послуг, у тому числі асигнування на оплату державних (муніципальних) контрактів на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг для державних (муніципальних) потреб.
    Систему Російської Федерації; відшкодування шкоди, заподіяної бюджетною установою при здійсненні його діяльності; б) надання субсидій автономним установам, включаючи субсидії на відшкодування нормативних витрат з надання ними державних (муніципальних) послуг фізичним та (або) юридичним особам. Відповідно до п. 1 ст. 78.1 БК РФ порядок визначення обсягу та надання
  9. 50. Правова охорона інформації, що становить комерційну таємницю
    системі оплати праці, про умови праці, в тому числі про охорону праці, про показники виробничого травматизму та професійної захворюваності, і про наявність вільних робочих місць; 6) про заборгованість роботодавців з виплати заробітної плати та по інших соціальних виплатах; 7) про порушення законодавства РФ і факти притягнення до відповідальності за вчинення цих порушень; 8) про
  10. Стаття 532. Оплата товару за договором поставки товарів для державних або муніципальних потреб
    оплата товарів виробляється покупцями за цінами, обумовленими у відповідності з державним або муніципальним контрактом, якщо інший порядок визначення цін і розрахунків не передбачено державним чи муніципальним контрактом. (В ред. Федерального закону від 02.02.2006 N 19-ФЗ) При оплаті покупцем товарів за договором поставки товарів для державних або муніципальних потреб
  11. Стаття 10.11. Порушення норм і правил ведення племінного тваринництва
    оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення правил державної реєстрації племінних тварин і племінних стад - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від
  12. Стаття 105. Оплата праці засуджених до позбавлення волі
    стаття ще раз констатує право засуджених на оплату праці відповідно до законодавства про працю. Заробітна плата кожного працівника залежить від його кваліфікації, складності виконуваної роботи, кількості і якості витраченої праці, виробленого продукту і максимальним розміром не обмежується. На засуджених, які відбувають позбавлення волі, також поширюються і інші положення
  13. Стаття 8.31. Порушення вимог до охорони лісів
    оплати праці; на посадових осіб - від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від п'ятдесяти до ста мінімальних розмірів оплати праці. 2. Забруднення лісів стічними водами, хімічними, радіоактивними чи іншими шкідливими речовинами або промисловими або побутовими відходами або викидами - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до
  14. Стаття 8.4. Порушення законодавства про екологічну експертизу
    оплати праці; на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від чотирьохсот до п'ятисот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Здійснення діяльності, не відповідної документації, яка отримала позитивний висновок державної екологічної експертизи, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від
© 2014-2022  yport.inf.ua