Коментар до статті 1. Дана стаття згадує організації, що фінансуються з бюджету, в той час як ст. ст. 135 і 144 ТК вживають термін "державні та муніципальні установи". Очевидно, що маються на увазі одні й ті ж види юридичних осіб і було б доцільно навести в єдність термінологію, використовувану в гол. 21 ТК. 2. Оплата праці керівників, їх заступників і головних бухгалтерів державних і муніципальних установ визначається відповідними системами оплати праці, встановленими згідно з вимогами ст. 144 (див. коментар. До неї). 3. Розміри оплати праці керівників (а також їх заступників і головних бухгалтерів) організацій, які не отримують бюджетного фінансування, визначаються за згодою сторін трудового договору. По суті, це означає, що умови їх оплати визначаються окремо від системи оплати праці, встановленої для інших працівників. Таке рішення законодавця не безперечно, проте його треба визнати певною мірою виправданим, в усякому разі стосовно керівників організації, які від імені роботодавця укладають колективний договір, беруть участь в укладанні угоди, беруть локальні нормативні акти і таким чином мають можливість безпосередньо впливати на встановлення умов оплати праці. Недарма КЗпП виключав керівників організацій зі сфери дії колективного договору. 4. Визначення розмірів оплати праці керівників організацій в договірному порядку здійснюється з урахуванням особливостей управління різними видами юридичних осіб. Так, для керівників державних підприємств зберігає своє значення Постанова Уряду РФ від 21 березня 1994 р. N 210 "Про умови оплати праці керівників державних підприємств під час укладання з ними трудових договорів (контрактів)" (Саппа РФ. 1994. N 13. Ст. 991), застосування якого роз'яснено листом Мінпраці Росії від 28 квітня 1994 р. N 727-РБ (БНА РФ. 1994. N 8). Крім того, необхідно враховувати положення Примірного трудового договору з керівником федерального державного унітарного підприємства, затв. Наказом Мінекономрозвитку Росії від 2 березня 2005 р. N 49 (БНА РФ. 2005. N 23). Розмір оплати праці генерального директора народного підприємства за звітний фінансовий рік не може більш ніж в 10 разів перевищувати середній розмір оплати праці одного працівника народного підприємства за той же період (ст. 13 Закону про народних підприємствах).
|
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- 2.7. Інші підстави звільнення з ініціативи роботодавця
керівника організації, його заступників та головного бухгалтера). Це підстава передбачено п. 4 ч. 1 ст. 81 Трудового кодексу РФ; - вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи (п. 8 ч. 1 ст. 81 Трудового кодексу РФ); - прийняття необгрунтованого рішення керівником організації (філії, представництва),
- Коментар до статті 23.12
праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними
- 2. Зміна власника
керівником організації, його заступниками і головним бухгалтером. Це підтверджено і в п. 32 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ від 17 березня 2004 р. N 2. Таким чином, при розірванні трудового договору у зв'язку зі зміною власника майна організації необхідне дотримання двох умов: 1) звільнити можна тільки керівника організації, його заступників та головного бухгалтера; 2)
- Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, розглядає
- Коментар до статті 15.2
керівник, головний бухгалтер та завідувач касою кредитної організації забезпечують збереження грошових коштів і цінностей, здійснюють контроль за своєчасним оприбуткуванням грошей, що надійшли до кас кредитної організації, організовують чітке касове обслуговування своїх клієнтів і несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за забезпечення дотримання
- Стаття 20.16. Незаконна приватна детективна або охоронна діяльність
оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати праці. 2. Створення в організації служби безпеки без спеціального дозволу (ліцензії) - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на керівника організації в розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 3. Здійснення недержавними освітніми установами
- Стаття 23.13. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення
статтями 6.3 - 6.7, частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження знаків санітарних (гірничо-санітарних) зон і округів , лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів), статтею 8.2, статтею 8.5 (у частині інформації про стан атмосферного повітря, джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, а також про радіаційну обстановку), частиною 2 статті 8.42 цього Кодексу. (У
- Стаття 23.38. Органи морського транспорту
статтями 8.22, 8.23, 11.6, частиною 1 статті 11.7, статтями 11.8 - 11.11, частиною 1 статті 11.13, частиною 2 статті 11.14, статтями 11.15, 11.16, частинами 2, 3 і 5 статті 11.17, пунктами 3 і 4 частини 1 та частиною 4 статті 11.18, частинами 1, 3 та 4 статті 11.19 справжнього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів , зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1)
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
- 26. Внутрішньовідомчий, аудиторський і громадський фінансовий контроль.
Керівник підприємства і головний
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
статтями 9.7 - 9.9, статтею 9.10 (в частині пошкодження теплових мереж або їх обладнання), статтею 9.11, частинами 7, 8 та частиною 10 (у частині адміністративних правопорушень, скоєних організаціями з участю держави або муніципального освіти) статті 9.16 та статтею 9.19, статтями 9.17, 9.18 цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 26.07.2010 N 189-ФЗ, від 27.07.2010 N 226-ФЗ,
- Стаття 8.25. Порушення правил лісокористування
оплати праці ; на посадових осіб - від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Здійснення лісокористування не у відповідності з передбаченими в лісорубного квитка (ордері) або лісовому квитку, в договорі оренди, безоплатного користування чи концесії лісового фонду цілями або вимогами - тягне
- Коментар до статті 23.29
керівники Департаменту державного контролю та Департаменту охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки, їх заступники, керівники відділів, що входять до складу цих департаментів, які відають питаннями організації та здійснення державного екологічного контролю, є старшими державними інспекторами РФ з охорони природи; - фахівці Департаменту
- Стаття 23.42. Органи, що здійснюють державне регулювання у галузі авіації
статтями 8.22, 8.23, 11.3, 11.5, частиною 1 статті 11.14, статтями 11.15, 11.16, частиною 4 статті 11.17 (в частині порушення правил користування засобами радіозв'язку з борту повітряного судна), частиною 5 статті 11.17, частинами 2 і 4 статті 11.18, частинами 1, 3 та 4 статті 11.19 справжнього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї
- Стаття 23.20. Органи, що здійснюють державний нагляд і контроль у сфері меліорації земель
статтями 10.9, 10.10 (за винятком судноплавних гідротехнічних споруд) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі меліорації земель, його заступники; 2) керівник спеціалізованого структурного
|