(введена Федеральним законом від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Головний адміністратор доходів бюджету має такими бюджетними повноваженнями: формує перелік підвідомчих йому адміністраторів доходів бюджету; подає відомості, необхідні для складання середньострокового фінансового плану та (або) проекту бюджету ; подає відомості для складання та ведення касового плану; формує і представляє бюджетну звітність головного адміністратора доходів бюджету; здійснює інші бюджетні повноваження, встановлені цим Кодексом та прийнятими відповідно до нього нормативними правовими актами (муніципальними правовими актами), що регулюють бюджетні правовідносини. 2. Адміністратор доходів бюджету має такими бюджетними повноваженнями: здійснює нарахування, облік та контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю здійснення платежів до бюджету, пені та штрафів по них; здійснює стягнення заборгованості по платежах до бюджету, пені та штрафів; приймає рішення про повернення надміру сплачених (стягнутих) платежів до бюджету, пені та штрафів, а також відсотків за межі не-своєчасне здійснення такого повернення і відсотків , нарахованих на зайво стягнені суми, і являє доручення до органу Федерального казначейства для здійснення повернення у порядку, встановленому Міністерством фінансів Російської Федеративної-ції; приймає рішення про залік (уточненні) платежів до бюджетів бюджетної системи Російської Федерації і являє повідом-лення до органу Федерального казначейства; у випадку та порядку, встановлених головним адміністратором доходів бюджету формує і подає головному адміністра-тору доходів бюджету відомості та бюджетну звітність, необхідні для здійснення повноважень відповідного головного ад-міністратора доходів бюджету; надає інформацію, необхідну для сплати коштів фізичними та юридичними особами за державні і муніципальні послуги, а також інших платежів, що є джерелами формування доходів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, в Державну інформаційну систему про державних і муніципальних платежах відповідно до порядку, встановленого Федеральному закону від 27 липня 2010 року N 210-ФЗ "Про організацію надання державних та му-муніципальних послуг"; (абзац введений Федеральним законом від 27.06.2011 N 162-ФЗ) здійснює інші бюджетні повноваження, встановлені цим Кодексом та прийнятими відповідно до нього нормативними правовими актами (муніципальними правовими актами), що регулюють бюджетні правовідносини. 3. Бюджетні повноваження адміністраторів доходів бюджету здійснюються у порядку, встановленому законодавством Рос-сийской Федерації, а також відповідно до доведеними до них головними адміністраторами доходів бюджету, у віданні яких вони знаходяться, правовими актами, що наділяють їх повноваженнями адміністратора доходів бюджету. 4. Бюджетні повноваження головних адміністраторів доходів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, є федеральними органами державної влади, органами управління державними позабюджетними фондами Російської Федеративної-ції і (або) знаходяться в їх віданні казенних установ, а також Центральним банком Російської Федерації здійснюються у порядку, встановленому Урядом Російської Федерації. (В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ) Бюджетні повноваження головних адміністраторів доходів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, які є органами державної влади суб'єктів Російської Федерації, органами управління територіальними державними внебюд-житнього фондами та (або) знаходяться у їх віданні казенними установами, здійснюються у порядку, встановленому вищими виконавчими органами суб'єктів Російської Федерації. (В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ) Бюджетні повноваження головних адміністраторів доходів бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, які є органами місцевого самоврядування та (або) знаходяться у їх віданні казенними установами, здійснюються у порядку, встановленому місцевими адміністраціями. (В ред. Федерального закону від 08.05.2010 N 83-ФЗ) 5. Визначення територіальних органів (підрозділів) федеральних органів виконавчої влади як головні адміні-ністраторов доходів бюджетів суб'єктів Російської Федерації, бюджетів територіальних державних позабюджетних фондів, місцевих бюджетів здійснюється в порядку, встановленому Урядом Російської Федерації. Визначення територіальних органів (підрозділів) виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації як глав-них адміністраторів доходів місцевих бюджетів здійснюється в порядку, встановленому вищим виконавчим органом державної влади суб'єкта Російської Федерації. Визначення органів (посадових осіб) місцевої адміністрації та інших виконавчо-розпорядчих органів муниципаль-них районів у якості головних адміністраторів доходів бюджетів поселень здійснюється в порядку, встановленому місцевої адміні-ністраціей муніципального району.
|
- Стаття 269. Фінансовий контроль, здійснюваний головними розпорядниками бюджетних коштів, головними адміністраторами доходів бюджету і головними адмініст-ратор джерел фінансування дефіциту бюджету
бюджетних коштів здійснюють фінансовий контроль за підвідомчими розпорядниками (одержувачі) бюджетних коштів в частині забезпечення правомірного , цільового, ефективного використання бюджетних коштів. Головні розпорядники бюджетних коштів здійснюють контроль за використанням субсидій, субвенцій їх одержувачами відповідно до умов і цілями, визначеними при наданні
- Тема 8. Бюджетний процес
бюджетного процесу, його стадії. Бюджетний цикл. Принципи бюджетного процесу: принцип єдності системи бюджетного процесу; принцип самостійності публічних утворень у здійсненні бюджетного процесу; принцип середньострокового бюджетного планування; принцип періодичності бюджету; принцип наступності бюджетів. Повноваження учасників бюджетного процесу. Бюджетні повноваження Президента
- 50. Повноваження учасників бюджетного процесу.
160.1. БК РФ. Бюджетні повноваження головного адміністратора (адміністратора) джерел фінансування дефіциту бюджету відображені у ст. 160.2. БК РФ. Бюджетні повноваження одержувача бюджетних коштів відображені в ст. 162 БК
- Стаття 264.2. Складання бюджетної звітності
бюджетних коштів, головні адміністратори доходів бюджету, головні адміністратори джерел фінансування дефіциту бюджету (далі - головні адміністратори бюджетних коштів) складають зведену бюджетну звітність на підставі поданої ним бюджетної звітності підвідомчими одержувачами (розпорядниками) бюджетних коштів, ад-міністраторамі доходів бюджету, адміністраторами джерел
- Контрольні питання і завдання
бюджетної системи Російської Федера ції? 2. Охарактеризуйте структуру бюджетної системи. 3. Які принципи лежать в основі побудови бюджетної системи Російської Федерації? 4. Що включає в себе термін «бюджетні повноваження»? 5. Які бюджетні повноваження закріплені за Російською Федера цією? 6. Які бюджетні права (повноваження) суб'єктів Російської Федерації і
- Стаття 164. Учасники бюджетного процесу на федеральному рівні
бюджетного процесу на федеральному рівні є: (в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Президент Російської Федерації; Державна Дума Федеральних Зборів Російської Федерації; Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації; Уряд Російської Федерації; Міністерство фінансів Російської Федерації; Федеральне казначейство; абзац втратив чинність з 1
- Стаття 152. Учасники бюджетного процесу
бюджетного процесу є: Президент Російської Федерації; вища посадова особа суб'єкта Російської Федерації, голова муніципального освіти; законодавчі (представницькі) органи державної влади та представницькі органи місцевого самоврядування (далі - законодавчі (представницькі) органи); виконавчі органи державної влади (виконавчо-розпорядчі
- Стаття 267. Фінансовий контроль, здійснюваний Федеральним казначейством
бюджетних зобов'язань, розподілених головними розпорядниками (розпорядниками) коштів Феде- рального бюджету між нижчестоящими розпорядниками та одержувачами коштів федерального бюджету, над затвердженими їм ліміти тами бюджетних зобов'язань; неперевищенням бюджетних асигнувань, розподілених головними адміністраторами джерел фінансування дефіциту федерального бюджету між
- Розділ 7. Стадія виконання бюджету
бюджетного процесу є виконання бюджету. Виконання бюджету в РФ починається 1 січня і закінчується 31 грудня * (10) поточного фінансового року. Нині як синонім поняттю виконання федерального бюджету в РФ вживається термін "казначейське виконання федерального бюджету ". Виконання федерального бюджету ставитися централізованого типом виконання бюджету по
- Стаття 217.1. Касовий план
бюджетних коштів, головними адміністраторами доходів бюджету, головними адміністраторами джерел фінансування дефіциту бюджету відомостей , необхідних для складання та ведення касового плану. Складання та ведення касового плану здійснюється фінансовим органом або уповноваженим органом виконавчої вла-сти (місцевої
- Стаття 264.9. Зовнішня перевірка річного звіту про виконання федерального бюджету
бюджетну звітність в Рахункову палату Російської Федерації для зовнішньої перевірки. Результати зовнішньої перевірки річної бюджетної звітності головних адміністраторів коштів федерального бюджету оформляються-ються висновками по кожному головному адміністраторові коштів федерального бюджету в термін до 1 червня поточного фінансового го-да. 3 . Уряд Російської Федерації направляє не пізніше 1 червня
- 21. Класифікація доходів бюджету
статтями - присвоюється відповідний унікальний код. Повний код відповідного виду доходу бюджету містить повну інформацію про джерело надходження доходу, рівні бюджетної системи РФ - получателе даного доходу, а також про орган, що є адміністратором даного виду
- Стаття 23. Класифікація джерел фінансування дефіцитів бюджетів
бюджетної системи Російської Федерації групами і підгрупами джерел фінансування де-фіціта бюджетів є: 1) джерела внутрішнього фінансування дефіцитів бюджетів: державні (муніципальні) цінні папери, номінальна вартість яких зазначена у валюті Російської Федерації; кредити кредитних організацій у валюті Російської Федерації; бюджетні кредити від інших бюджетів
- 12. Учасники бюджетного процесу. Головні розпорядники, розпорядники, бюджетополучателі
бюджетних коштів, певним відомчої класифікації видатків федерального бюджету (ст. 158 БК РФ). Головний розпорядник коштів бюджету суб'єкта РФ, коштів місцевого бюджету - орган державної влади суб'єкта РФ, орган місцевого самоврядування, бюджетна установа, мають право розподіляти бюджетні кошти по підвідомчих розпорядникам та одержувачам коштів бюджету
- Стаття 162. Бюджетні повноваження одержувача бюджетних коштів
бюджетних коштів має такими бюджетними повноваженнями: складає і виконує бюджетну кошторис; приймає і (або) виконує в межах доведених лімітів бюджетних зобов'язань та (або) бюджетних асигнувань бюджет-ні зобов'язання; забезпечує результативність, цільовий характер використання передбачених йому бюджетних асигнувань; вносить відповідному головному розпоряднику
|