1. У коментованій статті визначається порядок розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці. Державний інспектор праці проводить розслідування в таких випадках: - при виявленні прихованого нещасного випадку; - при вступі скарги, заяви потерпілого (його законного представника); - при незгоді особи, яка була на утриманні померлого або родича загиблого (їх законного представника) з висновками комісії з розслідування нещасного випадку; - при отриманні відомостей, що свідчать про порушення порядку розслідування нещасного випадку, встановленого законодавством. Під прихованим нещасним випадком на виробництві слід розуміти нещасний випадок, про який роботодавцем не було повідомлено у відповідні органи в терміни, встановлені ст. 228, 228.1 ТК. 2. Державний інспектор праці проводить розслідування або додаткове розслідування також у випадках надходження від роботодавця (його представника) повідомлення про наслідки нещасного випадку на виробництві або іншої інформації, що свідчить про порушення встановленого порядку розслідування (відсутність своєчасного повідомлення про важкий або смертельному нещасному випадку, розслідування його комісією неналежного складу, зміна ступеня тяжкості та наслідків нещасного випадку), державний інспектор праці, незалежно від терміну давності нещасного випадку, проводить додаткове розслідування нещасного випадку, як правило, за участю профспілкового інспектора праці, при необхідності - представників інших органів державного нагляду і контролю, а в випадках, згаданих в абз. 2 п. 20 зазначеного Положення, - виконавчого органу страховика (за місцем реєстрації колишнього страхувальника). 3. У разі якщо роботодавцем складено акт, який не відповідає матеріалам розслідування нещасного випадку, державний інспектор праці має право скласти новий акт про нещасний випадок. Початковий акт визнається таким, що втратив силу. За результатами розслідування державний інспектор праці складає висновок за формою 5, передбаченою додатком N 1 до постанови Мінпраці Росії від 24.10.2002 N 73, і видає приписи, які є обов'язковими для виконання роботодавцем (його представником).
|
- Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів, які можуть бути використані в ході розслідування, в т. ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем. Конкретний перелік матеріалів розслідування визначається головою комісії (державним
- Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи), особи, яка була на утриманні загиблого в результаті нещасного випадку, або особи, яка перебувала з ним у близькій спорідненості
- Стаття 230.1. Порядок реєстрації та обліку нещасних випадків на виробництві
розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві, затверджені Постановою Мінпраці Росії від 24 жовтня 2002 р. N 73. До них відносяться: Форма 1 - Повідомлення про груповий нещасний випадок (важкий нещасний випадок, нещасний випадок із смертельним результатом); Форма 2 - Акт про нещасний випадок (форма Н-1); Форма 3 - Акт про нещасний випадок на виробництві (форма Н-1) ПС (акт цієї форми
- Стаття 230. Порядок оформлення матеріалів розслідування нещасних випадків
стаття передбачає умови, за наявності яких складається акт про нещасний випадок, встановлює вимоги до змісту такого акта і порядок його видачі потерпілому, а при нещасному випадку зі смертельним результатом - особам, які перебували на утриманні загиблого, або особам, які перебували з ним у близькій спорідненості, а також термін, протягом якого роботодавець зобов'язаний зберігати зазначений акт у своїй
- Стаття 231. Розгляд розбіжностей з питань розслідування, оформлення та обліку нещасних випадків
проведенні розслідування нещасного випадку, складанні відповідного акту та ін розглядаються федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим на проведення державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, та його територіальними органами (Федеральною службою з праці та зайнятості та її
- Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. В ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
- Стаття 228. Обов'язки роботодавця при нещасному випадку
стаття визначає також рівень нормативних актів, якими можуть передбачатися органи та організації, що підлягають інформуванню про нещасний випадок, що сталося у роботодавця, і уточнює, що родичів потерпілого необхідно негайно інформувати немає про всякому, а тільки про важкий нещасний випадок або нещасний випадок зі смертельним результатом. Крім того, з тексту ст. 228 випливає, що
- Стаття 229.1. Терміни розслідування нещасних випадків
229.Срокі розслідування нещасних випадків диференційовані залежно від тяжкості нещасних випадків і від обставин, здатних вплинути на хід розслідування (від часу, коли роботодавцю стало відомо про нещасний випадок або часу настання непрацездатності у потерпілого та інших обставин). При отриманні постраждалим (постраждалими) легких тілесних ушкоджень
- Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
проведених відповідно до вимог повноти, всебічності та об'єктивності. Вплив (в будь-якій формі) державних органів або посадових осіб на державних інспекторів праці тягне встановлену законом відповідальність (див. ст. 363 і коммент. до
- Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці. Стаття 22 ТК в числі основних обов'язків роботодавця закріплює своєчасне виконання приписів державних наглядових і контрольних органів, сплату грошових штрафів, накладених за
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- Стаття 228.1. Порядок сповіщення про нещасні випадки
розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві, див. коментар. до ст.
- Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців
проведенню інспекційних перевірок передбачені у ст. 356 ТК. Заходи з контролю може проводити тільки той державний інспектор праці, відомості про який зазначені у відповідному розпорядженні (наказі). 3. Відповідно до ст . 18 Федерального закону "Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) та
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
- Контрольні питання до § 7.7
розслідування нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. 4. Які особливі правила встановлені для охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. В чому полягають особливості охорони праці жінок, вагітних жінок, матерів, які мають малолітніх дітей? 6. Яка система органів нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та охорону
- Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці
проведенні заходів з контролю, здійснення протиправних дій (бездіяльності) несуть відповідальність за законодавством РФ (дисциплінарну, матеріальну, кримінальну). Дисциплінарна і матеріальна відповідальність настає за нормами ТК (гл. 30 "Дисципліна праці "(ст. ст. 192, 193), гол. 39" Матеріальна відповідальність працівника "), кримінальна відповідальність - за нормами гл. 30 КК
- Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
проведеного в установленому порядку відповідними повноважними державними органами нагляду і контролю або комісіями і власником транспортного засобу. Комісією приймаються до розгляду тільки оригінали підготовлених документів, після чого з них знімаються завірені копії (робляться виписки). Документи з належно не оформлення поправками, підчищеннями та доповненнями як
- Коментар до статті 23.12
державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними особами, на яких це законодавство поширюється. Згідно з Положенням про державну інспекцію праці в суб'єкт Російської Федерації, затвердженим Наказом Мінпраці Росії від 29 лютого 2000 р. N 65
- Стаття 227. Нещасні випадки, що підлягають розслідуванню та обліку
229). 5. Нещасний випадок на виробництві та професійне захворювання є страховими випадками, які породжують відповідні зобов'язання страховика, якщо вони сталися з працівниками, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню. Про забезпечення у зв'язку з нещасними випадками на виробництві або професійними захворюваннями див. коментар. до ст. 184. 6. Працівники зобов'язані
|