Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці

Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці.
Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору праці Російської Федерації. Крім того, дозволяється подача скарги на рішення державних інспекторів праці до суду.
Якщо роботодавець - фізична особа, керівник, інші посадові особи організації, що зазнала контролю з боку державної інспекції праці, не погодяться з рішенням головного державного інспектора праці за результатами проведеної перевірки, вони мають право звернутися зі скаргою до судових органи.
2. У судах розглядаються скарги на рішення державних інспекторів праці, головного державного інспектора праці Російської Федерації про притягнення керівників та інших посадових осіб організації, роботодавців - фізичних осіб до адміністративної відповідальності. Розгляд скарг здійснюється за правилами, передбаченими ЦПК.
3. На державних інспекторів праці лежить обов'язок доводити обгрунтованість своїх дій при їх оскарженні роботодавцями в порядку, встановленому законодавством РФ (ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці "
  1. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  2. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    Коментар до статті Стаття 359 містить принципове положення, обов'язкове для дотримання всіма державними органами і посадовими особами. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що наглядово-контрольні повноваження вони здійснюють тільки на основі закону, свого внутрішнього переконання і матеріалів перевірок, проведених відповідно до вимог повноти,
  3. Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
    Коментар до статті 229.Устанавлівая порядок розслідування нещасних випадків, коментована стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів , які можуть бути використані в ході розслідування, в т.ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем.
  4. Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
    1. Органи державного енергетичного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його
  5. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    Коментар до статті 229.Незавісімо від терміну давності нещасного випадку коментована стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи), особи, яка була на утриманні
  6. Коментар до статті 23.12
    1. Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  7. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) КонсультантПлюс: примітка. Відповідно до Федерального закону від 24.07.2009 N 213-ФЗ стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює
  8. Стаття 358. Обов'язки державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Здійснюючи наглядово-контрольні повноваження федеральної інспекції праці, державні інспектори діють відповідно до Конституції РФ, вимогами федеральних законів та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Перелік таких актів наведений у ст. 5 (див. коментар. До неї). Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і
  9. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.6 - 10.8 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2)
  10. 11. Скасування рішення суду або скасування (визнання незаконним) рішення державної інспекції праці про відновлення працівника на роботі
    . Якщо за рішенням суду або державної інспекції праці працівника, раніше звільненого з організації, знову прийняли на роботу (відновили), то його можна звільнити по даній підставі в тому випадку, якщо в результаті оскарження рішення суду скасовано або рішення державної інспекції праці про відновлення на роботі було скасовано або визнано незаконним. Наказ про припинення трудового
  11. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.6 - 10.8, частиною 8 статті 19.5 цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 03.12.2008 N 247-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний
  12. Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської
  13. Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської
  14. Стаття 244. Законна сила заочного рішення суду
    1. Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне чи касаційне оскарження, якщо воно не було оскаржене. При цьому до звичайного десятидневному терміну на оскарження (ст. 321, 338 ЦПК) відповідно до ст. 237 ЦПК додається додатково сім днів, протягом яких відповідач має право подати заяву про скасування заочного рішення, а також час, що минув з дня
  15. Стаття 23.22. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль
    1. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення та про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на підземних водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків на підземних водних об'єктах, а також
  16. Стаття 23.15. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль
    1. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 10.1 (в частині порушення правил боротьби з карантинними шкідниками рослин, збудниками хвороб рослин, рослинами-бур'янами), статтями 10.2, 10.3 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені
  17. Стаття 23.39. Органи внутрішнього водного транспорту
    1. Органи внутрішнього водного транспорту розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.22, 8.23, 11.6, частиною 1 статті 11.7, статтями 11.8 - 11.11, частиною 1 статті 11.13, частиною 2 статті 11.14, статтями 11.15, 11.16, частинами 2, 3 і 5 статті 11.17, пунктами 3 і 4 частини 1 та частиною 4 статті 11.18, частинами 1, 3 та 4 статті 11.19 справжнього Кодексу. 2.
© 2014-2022  yport.inf.ua