Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців

1. Згідно ст. 15 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці" інспекторам праці забороняється брати участь прямо чи опосередковано в справах підприємств, які перебувають під їх контролем. Проведення перевірок посадовими особами та органами федеральної інспекції праці визначається Конвенцією МОП N 155 "Про безпеку та гігієну праці" (1981 р.), що встановлює заходи на національному рівні та на рівні підприємства, спрямовані на попередження нещасних випадків та заподіяння шкоди здоров'ю, пов'язаних з роботою . Конвенцією передбачені різні способи досягнення зазначеної мети, в тому числі діяльність відповідних інспекцій.
2. Повноваження державних інспекторів праці та державних інспекторів з охорони праці з проведення інспекційних перевірок передбачені у ст. 356 ТК.
Заходи з контролю може проводити тільки той державний інспектор праці, відомості про який зазначені у відповідному розпорядженні (наказі).
3. Відповідно до ст. 18 Федерального закону "Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю" (див. коментар. До ст. 358) державний інспектор праці правомочний проводити заходи з контролю (нагляду) за наявності у нього відповідного розпорядження (наказу), який він зобов'язаний пред'явити роботодавцю перевіряється організації.
У цьому документі зазначаються:
1) його номер і дата;
2) найменування відповідного органу федеральної інспекції праці;
3) прізвище, ім'я, по батькові державного інспектора праці, уповноваженого на проведення заходу з контролю;
4) найменування підлягає контролю (нагляду) організації;
5) цілі, завдання і предмет проведеного заходу з контролю;
6) правові підстави проведення заходу з контролю, у тому числі нормативні правові акти, обов'язкові вимоги яких підлягають перевірці;
7) дата початку і закінчення заходу з контролю. Розпорядження (наказ) про проведення заходу з контролю або його
завірену печаткою копію державний інспектор праці висуває одночасно зі своїм службовим посвідченням роботодавцю або його представнику.
4. Частина 4 коментованої статті передбачає особливий порядок інспектування організацій Збройних Сил РФ, органів прикордонної служби, органів безпеки, органів внутрішніх справ, інших правоохоронних органів, виправних установ, організацій атомної та оборонної промисловості та ін Для проведення перевірки у вказаних організаціях інспектор повинен завчасно отримати допуск . Перевірка проводиться в призначений час і обмежується під час маневрів, навчань, оголошених періодів напруженості, бойових дій.
Специфіка організації інспекційних перевірок, що проводяться в даних організаціях, полягає в обмеженні кола державних інспекторів праці, які мають право на проведення перевірок у вигляді оформленого в установленому порядку відповідного допуску, у проведенні перевірок тільки в термін, погоджений з роботодавцем, і у фактичному обмеженні можливості проведення перевірок в особливих умовах функціонування підконтрольних організацій (маневри, вчення, оголошені періоди напруженості, бойові дії).
Викладені в коментованій статті обмеження відповідають положенням Конвенції МОП N 81 та Протоколу 1995 до неї.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців "
  1. Стаття 13
    інспектування товару застосовується право держави, де проводиться таке
  2. Стаття 228. Обов'язки роботодавця при нещасному випадку
    стаття визначає також рівень нормативних актів, якими можуть передбачатися органи та організації, що підлягають інформуванню про нещасний випадок, що сталося у роботодавця, і уточнює, що родичів потерпілого необхідно негайно інформувати немає про всякому , а тільки про важкий нещасний випадок або нещасний випадок зі смертельним результатом. Крім того, з тексту ст. 228 випливає, що
  3. Стаття 1461. Службова топологія
    порядок її виплати визначаються договором між працівником і роботодавцем, а в разі спору - судом. 5. Топологія, створена працівником з використанням грошових, технічних чи інших матеріальних коштів роботодавця, але не у зв'язку з виконанням своїх трудових обов'язків або конкретного завдання роботодавця, не є службовим. Виключне право на таку топологію належить
  4. Стаття 32. Обов'язки роботодавця щодо створення умов, що забезпечують діяльність представників працівників
    роботодавця створювати для представників працівників необхідні умови обумовлено тим, що професійні спілки та інші представники працівників здійснюють свою діяльність в приміщенні (на території) організації, роботодавця - індивідуального підприємця. 2. Відповідно до ст. 377 ТК роботодавець зобов'язаний безоплатно надати виборним профспілковим органам приміщення для
  5. 1. Поняття і види об'єднань роботодавців
    порядок формування та повноваження органів управління об'єднання роботодавців, порядок прийняття ними рішень також встановлюються статутом об'єднання. Як і об'єднання юридичних осіб, об'єднання роботодавців не відповідає власним майном за зобов'язаннями своїх членів. Однак, на відміну від асоціацій і союзів, статутом об'єднання роботодавців може бути передбачено, що при виході
  6. Стаття 240. Право роботодавця на відмову від стягнення шкоди з працівника
    роботодавець має право з урахуванням конкретних обставин заподіяння шкоди відмовитися повністю або частково від його стягнення. Така відмова допустимо незалежно від того, чи несе працівник обмежену матеріальну відповідальність або повну, а також незалежно від форми власності організації. Прийняття такого рішення - суб'єктивне право роботодавця. Разом з тим власник майна
  7. Глава 1. ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА РОБОТУ
    порядок прийому на роботу здобувача можна викласти в наступному алгоритмі: 1) роботодавець проводить співбесіду з претендентом, за допомогою чого визначає, чи підходить претендент за своїми професійними і діловими якостями для даної конкретної роботи (посади), 2) при прийнятті позитивного рішення за результатами співбесіди здобувач представляє необхідні для прийому на роботу
  8. Стаття 228.1. Порядок сповіщення про нещасні випадки
    порядок повідомлення за встановленою формою при груповому нещасному випадку (2 особи і більше), важкий нещасний випадок або нещасний випадок зі смертельним результатом як для роботодавців - юридичних осіб, так і фізичних осіб , що вступили в трудові відносини з працівниками, єдиний порядок повідомлення про нещасні випадки на судні, що перебуває у плаванні (незалежно від його відомчої
  9. Стаття 247. Обов'язок роботодавця встановлювати розмір заподіяної йому шкоди і причину його виникнення
    стаття покладає обов'язок щодо встановлення розміру збитку і причин його виникнення на роботодавця, а також наказує дотриматися при цьому певну процедуру. По-перше, ще до ухвалення рішення про відшкодування збитку роботодавець зобов'язаний провести перевірку. З цією метою наказом роботодавця може бути створена спеціальна комісія, до складу якої включаються відповідні фахівці з
  10. Стаття 306. Зміна визначених сторонами умов трудового договору роботодавцем
    стаття недостатньо чітко визначає, чи вправі роботодавець - фізична особа змінювати умову про трудової функції працівника. Вважаємо, що відповідь на це питання має бути негативним. За змістом ст. 74 ТК зміна визначених сторонами умов трудового договору передбачає зміну будь-яких умов трудового договору, за винятком умови про трудової функції. Умовою про трудову функції в
  11. Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців
    360 основні вимоги до організації та проведення перевірок дотримання трудового законодавства закріплені в Законі про захист прав юридичних осіб і підприємців. Особливості організації та проведення перевірок при здійсненні контролю та нагляду у сфері праці в частині, що стосується виду, предмета, підстав перевірок та термінів їх проведення, можуть встановлюватися іншими федеральними законами
  12. Стаття 34. Інші представники роботодавців
    стаття передбачає обмежені можливості участі роботодавців у системі соціального партнерства через представників, які не є об'єднаннями роботодавців. Тепер державні органи та органи місцевого самоврядування можуть представляти інтереси лише установ та інших організацій, що фінансуються з бюджету. Такі роботодавці можуть не створювати об'єднання, а уповноважити на
  13. Стаття 1470. Службовий секрет виробництва
    роботодавця (службовий секрет виробництва), належить роботодавцю. 2. Громадянин, якому у зв'язку з виконанням своїх трудових обов'язків або конкретного завдання роботодавця став відомий секрет виробництва, зобов'язаний зберігати конфіденційність отриманих відомостей до припинення дії виключного права на секрет
  14. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. В ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
  15. Стаття 380. Обов'язок роботодавця не перешкоджати працівникам у здійсненні самозахисту
    роботодавець - фізична особа не можуть примушувати працівника до виконання роботи, погрожувати йому, здійснювати інший психологічний тиск. Не допускається також залучення працівників, реалізують право на самозахист, до дисциплінарної відповідальності. Незаконні дії осіб, що представляють інтереси роботодавця, можуть бути оскаржені до суду або федеральний орган виконавчої влади,
  16. Стаття 1295. Службовий твір
    порядок його виплати роботодавцем визначаються договором між ним і працівником, а в разі спору - судом. 3. У разі, коли відповідно до пункту 2 цієї статті виключне право на службовий твір належить автору, роботодавець має право використовувати такий твір способами, зумовленими метою службового завдання, і в що випливають із завдання межах, а також оприлюднити
  17. Контрольні питання до § 7.8
    порядок визначення розміру та відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної
  18. Стаття 400. Розгляд вимог працівників, професійних спілок та їх об'єднань
    роботодавець зобов'язаний розглянути спрямовані йому вимоги працівників. Про своє рішення він повинен повідомити представника працівників, уповноваженому на участь у вирішенні колективного трудового спору, в 3-денний термін з дня отримання вимог. 2. Відповідь складається в письмовій формі, яку закон визнає обов'язковою. 3. Якщо роботодавець приймає рішення задовольнити вимоги
  19. Стаття 163. Забезпечення нормальних умов роботи для виконання норм вироблення
    роботодавці повинні забезпечити їх усім працівникам на всіх робочих місцях. 2. Якщо роботодавець не забезпечив умов, зазначених у ст. 163, і працівник не виконав встановлені норми праці, вважається, що невиконання норм мало місце не з вини працівника. Оплата праці в цьому випадку проводиться в розмірі не нижче середньої заробітної плати (визнання провини роботодавця). (Див. ст. 155 і коммент. до
  20. Коментар до статті 5.33
    роботодавця, особи, його представляє, см. п. 1 коментаря до ст. 5.28, п. 1 коментаря до ст. 5.29. Про статус примирних процедур див. п. 1 - 3 коментарю до ст. 5.32. Виконання роботодавцем або його представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, передбачено Федеральним законом від 23 листопада 1995 р. N 175-ФЗ "Про порядок вирішення
© 2014-2022  yport.inf.ua