1. Право на оскарження в загальному вигляді закріплено в Конституції (наприклад, у ст. 46) і в багатьох міжнародних договорах РФ, зокрема, Конвенції МОП N81, де згідно ст. 13 передбачено право оскарження в адміністративні або судові органи рішень державних інспекторів праці. 2. Якщо особа притягується до адміністративної відповідальності державним інспектором праці, вона може оскаржити постанову по справі про адміністративні правопорушення в порядку, встановленому російським процесуальним законодавством. Наприклад, згідно зі ст. 30.1 КоАП постанову по справі про адміністративне правопорушення, скоєному юридичною особою або особою, що здійснює підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, оскаржується в арбітражний суд відповідно до арбітражним процесуальним законодавством. Таке оскарження проводиться відповідно до вимог АПК. Скарга на дії державного інспектора, подана в адміністративному порядку, повинна бути розглянута протягом місячного терміну з дня її надходження з винесенням по ній обгрунтованого рішення. При необхідності додаткової перевірки строк розгляду може бути продовжений до двох місяців. У випадку, коли додаткової перевірки не потрібно, скарга повинна бути розглянута не пізніше 15 днів. 3. Фізичні особи, залучені до адміністративної відповідальності, можуть оскаржити відповідну постанову або у вищий орган, вищестоящій посадовій особі, або до суду за місцем розгляду справи. Рішення головного державного інспектора праці РФ оскаржуються тільки в судовому порядку. 4. На державних інспекторів праці лежить обов'язок доводити законність своїх дій при їх оскарженні керівниками або іншими посадовими особами організацій (ст. 18 Федерального закону "Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю" (див. коментар. до ст. 358)).
|
- Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
державними органами і посадовими особами. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що наглядово-контрольні повноваження вони здійснюють тільки на основі закону, свого внутрішнього переконання і матеріалів перевірок, проведених відповідно до вимог повноти, всебічності та об'єктивності. Вплив (в будь-якій формі) державних органів або посадових
- Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів, які можуть бути використані в ході розслідування, в т. ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем. Конкретний перелік матеріалів розслідування визначається головою комісії (державним
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
- Коментар до статті 23.12
державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма організаціями та фізичними особами, на яких це законодавство поширюється. Згідно з Положенням про державну інспекцію праці в суб'єкт Російської Федерації, затвердженим Наказом Мінпраці Росії від 29 лютого 2000 р. N 65
- Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи) , особи, що перебувала на утриманні загиблого в результаті нещасного випадку, або особи, яка перебувала з ним у близькій спорідненості
- Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці з метою перевірки умов і охорони праці в організації, розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці. Стаття 22 ТК в числі основних обов'язків роботодавця
- Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, розглядає
- Стаття 358. Обов'язки державних інспекторів праці
оскарження роботодавцем у порядку, встановленому законодавством РФ; дотримуватися термінів проведення перевірки, встановлені Законом про захист прав юридичних осіб і підприємців; не вимагати від роботодавця документи та інші відомості, подання яких не передбачено законодавством РФ; перед початком проведення виїзної перевірки на прохання керівника (його заступника) ознайомити
|