Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці

1. Відповідно до ст. 6 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці" персонал інспекції повинен складатися з державних службовців саме тому, що статус і умови роботи державних службовців роблять їх незалежними від будь-якого неналежного зовнішнього впливу. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що, реалізуючи свої контрольно-наглядові повноваження, вони керуються тільки Конституцією, трудовим законодавством і іншими федеральними законами, діючи виключно в рамках прав і обов'язків, встановлених законодавством РФ, на основі матеріалів перевірок, проведених ними з дотриманням регламентованих законодавством вимог повноти, всебічності та об'єктивності.
2. Принцип незалежності державних інспекторів праці закріплений в коментованій статті, відповідно до якої посадові особи, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства про працю та охорону праці, при виконанні своїх повноважень є незалежними від державних органів і керуються тільки Конституцією і федеральними законами. Це означає, що при здійсненні своєї діяльності ці посадові особи держави повинні правильно застосовувати різні нормативні акти, дотримуючись правил їх вертикальної і горизонтальної ієрархії (див. ст. 5-13, 423, 424 ТК і коммент. До них).
3. Одним із засобів захисту державних інспекторів праці виступає передбачена ст. 363 ТК відповідальність за перешкоджання їх діяльності. Відповідно до зазначеної норми особи, які перешкоджають здійсненню державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, не виконуючі запропоновані їм приписи, застосовують загрозу насильством або насильницькі дії по відношенню до державних інспекторам, членам їх сімей та майну, несуть відповідальність, встановлену федеральними законами.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці "
  1. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    Коментар до статті Стаття 359 містить принципове положення, обов'язкове для дотримання всіма державними органами і посадовими особами. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що наглядово-контрольні повноваження вони здійснюють тільки на основі закону, свого внутрішнього переконання і матеріалів перевірок, проведених відповідно до вимог повноти,
  2. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю,
  3. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  4. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    Коментар до статті 229.Незавісімо від терміну давності нещасного випадку коментована стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи), особи, яка була на утриманні
  5. Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
    1. Органи державного енергетичного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його
  6. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    1. У коментованій статті визначається порядок розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці. Державний інспектор праці проводить розслідування в таких випадках: - при виявленні прихованого нещасного випадку; - при вступі скарги, заяви потерпілого (його законного представника); - при незгоді особи, яка була на утриманні померлого або
  7. Коментар до статті 23.12
    1. Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  8. Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
    Коментар до статті 229.Устанавлівая порядок розслідування нещасних випадків, коментована стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів , які можуть бути використані в ході розслідування, в т.ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем.
  9. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    1. Федеральна інспекція праці - це єдина централізована система державних органів, що здійснює нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, всіма роботодавцями на території РФ, утворена відповідно до ратифікованої Росією Конвенції МОП N 81 та Протоколом до неї 1995 р., згідно з якими
  10. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Стаття 212 ТК зобов'язує роботодавця: а) забезпечувати безперешкодний допуск посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці з метою перевірки умов і охорони праці в організації, розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів
  11. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) КонсультантПлюс: примітка. Відповідно до Федерального закону від 24.07.2009 N 213-ФЗ стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює
  12. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    1. Право на оскарження в загальному вигляді закріплено в Конституції (наприклад, у ст. 46) і в багатьох міжнародних договорах РФ, зокрема, Конвенції МОП N81, де згідно ст. 13 передбачено право оскарження в адміністративні або судові органи рішень державних інспекторів праці. 2. Якщо особа притягується до адміністративної відповідальності державним інспектором праці, воно може
  13. Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Згідно ч. 1 ст. 19 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців державні інспектори праці у разі неналежного виконання своїх службових обов'язків при проведенні заходів з контролю, здійснення протиправних дій (бездіяльності) несуть відповідальність за законодавством РФ (дисциплінарну, матеріальну, кримінальну). Дисциплінарна і
  14. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.6 - 10.8 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2)
  15. Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців
    1. Згідно ст. 15 Конвенції МОП N 81 "Про інспекцію праці" інспекторам праці забороняється брати участь прямо чи опосередковано в справах підприємств, які перебувають під їх контролем. Проведення перевірок посадовими особами та органами федеральної інспекції праці визначається Конвенцією МОП N 155 "Про безпеку та гігієну праці" (1981 р.), що встановлює заходи на національному рівні та на рівні
  16. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.6 - 10.8, частиною 8 статті 19.5 цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 03.12.2008 N 247-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний
  17. Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської
  18. Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської
  19. Стаття 358. Обов'язки державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Здійснюючи наглядово-контрольні повноваження федеральної інспекції праці, державні інспектори діють відповідно до Конституції РФ, вимогами федеральних законів та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Перелік таких актів наведений у ст. 5 (див. коментар. До неї). Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і
© 2014-2022  yport.inf.ua