Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці

Коментар до статті 1. Згідно ч. 1 ст. 19 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців державні інспектори праці у разі неналежного виконання своїх службових обов'язків при проведенні заходів з контролю, здійснення протиправних дій (бездіяльності) несуть відповідальність за законодавством РФ (дисциплінарну, матеріальну, кримінальну).
Дисциплінарна і матеріальна відповідальність настає за нормами ТК (гл. 30 "Дисципліна праці" (ст. ст. 192, 193), гол. 39 "Матеріальна відповідальність працівника"), кримінальна відповідальність - за нормами гл. 30 КК "Злочини проти державної влади, інтересів державної служби та служби в органах місцевого самоврядування".
2. Державні інспекції праці ведуть облік неналежного виконання посадовими особами службових обов'язків, проводять відповідні службові розслідування і приймають відповідно до законодавства РФ заходів щодо таких посадових осіб.
Про заходи, вжиті щодо винних у порушенні законодавства РФ посадових осіб, протягом 10 днів з дня прийняття таких заходів відповідна державна інспекція праці зобов'язана повідомити у письмовій формі роботодавцю, права (або) законні інтереси якого порушені (ч. ч. 2, 3 ст. 19 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців).
3. Шкода, заподіяна юридичній особі або індивідуальному підприємцю внаслідок дій (бездіяльності) державного інспектора праці, визнаних у встановленому законодавством РФ порядку неправомірними, підлягає відшкодуванню, включаючи упущену вигоду (неодержаний доход) за рахунок коштів відповідних бюджетів згідно з цивільним законодавством.
При визначенні розміру шкоди, заподіяної юридичній особі або індивідуальному підприємцю неправомірними діями державного інспектора праці, враховуються витрати юридичної особи або індивідуального підприємця, що відносяться на собівартість продукції (робіт, послуг) або на фінансові результати його діяльності та витрати, які юридична особа, індивідуальний підприємець, права і (або) законні інтереси якого порушені, здійснив або повинен здійснити для отримання юридичної чи іншої професійної допомоги.
Шкода, заподіяна юридичній особі, індивідуальному підприємцю правомірними діями державного інспектора праці, відшкодуванню не підлягає, за винятком випадків, передбачених федеральними законами (ст. 22 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців).
Державна інспекція праці, що відшкодувала шкоду, заподіяну державним інспектором праці, має право зворотної вимоги (регресу) до цього посадовій особі у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлено законом (ст. 1081 ЦК).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці "
  1. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю,
  2. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    Коментар до статті Стаття 359 містить принципове положення, обов'язкове для дотримання всіма державними органами і посадовими особами. Незалежність державних інспекторів праці полягає в тому, що наглядово-контрольні повноваження вони здійснюють тільки на основі закону, свого внутрішнього переконання і матеріалів перевірок, проведених відповідно до вимог повноти,
  3. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    1. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 5.27, статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці
  4. Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
    1. Органи державного енергетичного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його
  5. Коментар до статті 23.12
    1. Статус федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці
  6. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Стаття 212 ТК зобов'язує роботодавця: а) забезпечувати безперешкодний допуск посадових осіб органів державного нагляду і контролю за дотриманням вимог охорони праці з метою перевірки умов і охорони праці в організації, розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; б) виконувати приписи посадових осіб органів
  7. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    Коментар до статті 229.Незавісімо від терміну давності нещасного випадку коментована стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи), особи, яка була на утриманні
  8. Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
    Коментар до статті 229.Устанавлівая порядок розслідування нещасних випадків, коментована стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів , які можуть бути використані в ході розслідування, в т.ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем.
  9. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) КонсультантПлюс: примітка. Відповідно до Федерального закону від 24.07.2009 N 213-ФЗ стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює
  10. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.6 - 10.8 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2)
  11. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.6 - 10.8, частиною 8 статті 19.5 цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 03.12.2008 N 247-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний
  12. Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської
  13. Стаття 23.34. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд
    1. Органи, що здійснюють державний пожежний нагляд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 8.32, 11.16, 20.4 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення і призначати адміністративні покарання від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської
  14. Стаття 358. Обов'язки державних інспекторів праці
    Коментар до статті 1. Здійснюючи наглядово-контрольні повноваження федеральної інспекції праці, державні інспектори діють відповідно до Конституції РФ, вимогами федеральних законів та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. Перелік таких актів наведений у ст. 5 (див. коментар. До неї). Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав юридичних осіб і
  15. Стаття 23.22. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль
    1. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення та про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на підземних водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків на підземних водних об'єктах, а також
© 2014-2022  yport.inf.ua