Коментар до статті 1. Федеральна інспекція праці при організації та проведенні перевірок здійснює взаємодію з наступних питань: 1) інформування про нормативних правових актах і методичних документах з питань організації та здійснення державного контролю (нагляду); 2) визначення цілей, обсягу, термінів проведення планових перевірок; 3) інформування про результати проведених перевірок, стан дотримання законодавства РФ у сфері праці та про ефективність державного контролю (нагляду); 4) підготовка в установленому порядку пропозицій про вдосконалення законодавства РФ в частині організації та здійснення державного контролю (нагляду); 5) прийняття адміністративних регламентів взаємодії органів державного контролю (нагляду) , органів муніципального контролю при здійсненні державного контролю (нагляду); 6) підвищення кваліфікації спеціалістів, які здійснюють державний контроль (нагляд) (ч. 1 ст. 7 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців). 2. Спільна робота проводиться на основі: додержання законності; рівності всіх наглядово-контрольних органів; самостійності кожного наглядово-контрольного органу в межах наданої йому компетенції; гласності в тому обсязі, в якому це не суперечить правам та інтересам працівників, а також державної, службової та комерційної таємниці; відповідальності керівників кожного наглядово-контрольного органу за виконання узгоджених рішень. Основними методами взаємодії наглядово-контрольних органів є: обмін інформацією про стан законності у сфері праці; розробка заходів щодо проведення спільних перевірок; розслідування нещасних випадків на виробництві та розробка пропозицій щодо їх профілактики; підготовка висновків щодо проектів будівельних норм і правил, інших нормативних документів про відповідність їх вимогам законів та інших нормативних правових актів про працю, узгодження проектів галузевих і міжгалузевих правил з охорони праці та ін 3. Щорічно Федеральна інспекція праці в порядку, встановленому Урядом РФ, здійснює підготовку доповіді про здійснення державного контролю (нагляду) у сфері праці, про ефективність такого контролю і являє вказаний доповідь до уповноваженого Урядом РФ федеральний орган виконавчої влади, який здійснює підготовку щорічного зведеного доповіді про стан державного контролю (нагляду) та його подання в Уряд РФ (ч. 5 ст. 7 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців).
|
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- Стаття 354. Федеральна інспекція праці
федерального значення, автономних областей, автономних округів, районів, міст і міжрегіональні державні інспекції праці на чолі з Федеральною службою з праці та зайнятості складають єдину централізовану систему державних органів - федеральну інспекцію праці, уповноважену на здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства та інших
- Коментар до статті 23.12
федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма
- Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8 , 11.8.1, 11.9 - 11.12, частиною 2 статті 11.13 справжнього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 29.06.2009 N 134-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від
- Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8 - 11.12, частиною 2 статті 11.13 справжнього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1)
- 11. Скасування рішення суду або скасування (визнання незаконним) рішення державної інспекції праці про відновлення працівника на роботі
інспекції праці працівника, раніше звільненого з організації, знову прийняли на роботу (відновили), то його можна звільнити з даного основи в тому випадку, якщо в результаті оскарження рішення суду скасовано або рішення державної інспекції праці про відновлення на роботі було скасовано або визнано незаконним. Наказ про припинення трудового договору по даній підставі складається за
- Стаття 23.55. Органи державної житлової інспекції
статтями 7.21 - 7.23 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний житловий інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) державні житлові інспектора Російської Федерації; 3) керівники державних житлових інспекцій суб'єктів Російської Федерації,
- Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
федеральної інспекції праці, невиконання у встановлений термін приписів державних інспекторів праці згідно ст. 25 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців служить підставою для притягнення до відповідальності керівників та інших посадових осіб організацій. За невиконання або неналежне виконання зазначених вище обов'язків керівники (їх представники) можуть бути
- Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
- Стаття 356. Основні повноваження федеральної інспекції праці
федеральної інспекції праці, що забезпечує реалізацію поставлених перед нею завдань. У своїй діяльності федеральна інспекція праці не повинна виходити за межі наданих їй повноважень, інакше вона буде або перешкоджати здійсненню наглядово-контрольної діяльності іншими уповноваженими на те державними органами, або втручатися в роботу перевіряються організацій. Для
- Стаття 23.56. Органи державного архітектурно-будівельного нагляду
статтями 9.4, 9.5 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) начальник головної інспекції державного архітектурно-будівельного нагляду федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі будівництва та архітектури, його заступники; 2) начальники інспекцій
|