Коментар до статті 1. Стаття 45 Конституції РФ гарантує громадянам Російської Федерації право на державний захист наданих їм прав і свобод. Принцип державного захисту прав і свобод людини і громадянина служить основоположним початком для діяльності всього державного механізму. Будучи ланкою цього механізму, федеральна інспекція праці та її посадові особи зобов'язані керуватися цим принципом у своїй наглядово-контрольної діяльності. Пріоритети діяльності федеральної інспекції праці повинні бути спрямовані насамперед на захист трудових прав працівників, на перевірку дотримання роботодавцями трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права. При цьому захист трудових прав працівників не повинна здійснюватися на шкоду охоронюваним законом правам та інтересам роботодавців. У процесі наглядово-контрольної діяльності державні інспекції праці керуються принципами захисту прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців, передбачених ст. 3 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців. До таких принципів віднесено: переважно повідомний порядок початку здійснення окремих видів підприємницької діяльності; презумпція сумлінності юридичних осіб, індивідуальних підприємців; відкритість і доступність для юридичних осіб, індивідуальних підприємців нормативних правових актів Російської Федерації, муніципальних правових актів, дотримання яких перевіряється при здійсненні державного контролю (нагляду), а також інформації про організацію та здійснення державного контролю (нагляду), про права й про обов'язки органів державного контролю (нагляду), їх посадових осіб, за винятком інформації, вільне розповсюдження якої заборонено або обмежено відповідно до законодавства РФ; проведення перевірок відповідно до повноважень органу державного контролю (нагляду); неприпустимість проводяться відносно однієї юридичної особи або одного індивідуального підприємця кількома органами державного контролю (нагляду) перевірок виконання одних і тих же обов'язкових вимог і вимог, встановлених муніципальними правовими актами; неприпустимість вимоги про отримання юридичними особами, індивідуальними підприємцями дозволів, висновків та інших документів, які видаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, для початку здійснення встановлених Законом, що розглядається окремих видів робіт, послуг у разі подання зазначеними особами повідомлень про початок здійснення підприємницької діяльності; відповідальність органів державного контролю (нагляду), їх посадових осіб за порушення законодавства РФ при здійсненні державного контролю (нагляду); неприпустимість стягування органами державного контролю (нагляду) з юридичних осіб, індивідуальних підприємців плати за проведення заходів з контролю; фінансування за рахунок коштів відповідних бюджетів проводяться органами державного контролю (нагляду) перевірок, в т.ч. заходів з контролю; розмежування повноважень федеральних органів виконавчої влади у відповідних сферах діяльності, уповноважених на здійснення федерального державного контролю (нагляду), органів державної влади суб'єктів РФ у відповідних сферах діяльності, уповноважених на здійснення регіонального державного контролю (нагляду), на підставі федеральних законів і законів суб'єктів РФ. Передбачені гл. 2 Закону про захист прав юридичних осіб і підприємців вимоги до організації та проведення заходів з контролю мають для федеральної інспекції праці таку ж обов'язкову силу, як і обов'язки, встановлені в ТК (див. ст. Ст. 358, 360 і коммент. До них) . Неухильне дотримання федеральної інспекцією праці законів та інших нормативних правових актів - необхідна умова для реалізації принципу законності при здійсненні наглядово-контрольної діяльності у сфері праці. Захищаючи трудові права працівників, федеральна інспекція праці не має права виходити за межі наданої їй компетенції і зобов'язана у своїй діяльності керуватися Конституцією РФ, федеральними законами та іншими нормативними правовими актами про працю. Принцип об'єктивності вимагає від державних інспекторів праці сумлінного, ретельного, всебічного з'ясування обставин, що відносяться до факту порушення трудових прав працівників. Неприпустимо їх поверхневе, формальне, некритичне ставлення до отриманими матеріалами. Всі зібрані матеріали повинні містити достатній набір доказів по конкретній справі. Принцип незалежності Федеральної інспекції праці полягає в тому, що державні інспектори праці при виконанні своїх прав і обов'язків є повноважними представниками держави і знаходяться під його захистом, незалежні від державних органів, посадових осіб та керуються тільки Конституцією РФ , федеральними законами та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації (ст. 359 ТК). Принцип гласності означає відкритість діяльності державних інспекцій праці, їх доступність для працівників, для засобів масової інформації. Забезпечення принципу гласності в діяльності федеральної інспекції праці підвищує рівень інформованості трудящих про стан законності у сфері праці, про результати її роботи із захисту трудових прав працівників. За допомогою реалізації принципу гласності держава, в свою чергу, здійснює контроль за діяльністю державних інспекторів праці. За протиправні дії або бездіяльність вони несуть відповідальність, встановлену федеральними законами (ст. 364 ТК). 2. У ч. 2 ст. 355 сформульовані основні завдання федеральної інспекції праці щодо забезпечення дотримання роботодавцями трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права; захисту трудових прав працівників, включаючи право на працю, що відповідає вимогам безпеки і гігієни (див. ст. 219 і коммент. До неї). Одне з основних завдань федеральної інспекції праці - інформувати компетентні органи державної влади про факти порушень, бездіяльності або зловживань, що допускаються керівниками та іншими відповідальними працівниками у сфері праці. Для виконання своїх завдань федеральна інспекція праці наділена широким колом повноважень (див. ст. 356 і коммент. До неї).
|
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- Коментар до статті 23.12
федеральної інспекції праці визначено Положенням про зазначену інспекції, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 січня 2000 р. N 78. Згідно з Положенням федеральна інспекція праці - єдина федеральна централізована система державних органів, які здійснюють державний нагляд і контроль за дотриманням законодавства Російської Федерації про працю та охорону праці всіма
- Стаття 354. Федеральна інспекція праці
діяльність безпосередньо та через свої територіальні органи - державні інспекції праці. Державні інспекції праці республік, країв, областей, міст федерального значення, автономних областей, автономних округів, районів, міст і міжрегіональні державні інспекції праці на чолі з Федеральною службою з праці та зайнятості складають єдину централізовану систему
- 11 . Скасування рішення суду або скасування (визнання незаконним) рішення державної інспекції праці про відновлення працівника на роботі
інспекції праці працівника, раніше звільненого з організації, знову прийняли на роботу (відновили), то його можна звільнити з даного основи в тому випадку, якщо в результаті оскарження рішення суду скасовано або рішення державної інспекції праці про відновлення на роботі було скасовано або визнано незаконним. Наказ про припинення трудового договору по даній підставі складається за
- Стаття 49. Державний контроль за діяльністю поліції
діяльністю поліції (співробітників поліції) здійснюють керівники відповідних і вищестоящих підрозділів. Крім того в кадрових апаратах МВС, ГУВС, УВС суб'єктів Російської Федерації, УВСТ, УВС (ОВС) 8ГУ МВС Росії створені спеціальні структурні підрозділи - інспекції з особового складу. 2. Основними завданнями інспекцій з особового складу є: - проведення
- Стаття 146. Оплата праці в особливих умовах
стаття передбачає загальний принцип підвищення оплати праці при несприятливих умовах здійснення трудової діяльності, який потім розкривається в ст. ст. 147, 148 ТК. 2. Законодавець виділяє 4 групи особливих умов праці: важкі роботи; роботи із шкідливими умовами праці; роботи з небезпечними умовами праці; роботи в місцевостях з особливими кліматичними умовами; роботи з іншими особливими
- Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8 , 11.8.1, 11.9 - 11.12, частиною 2 статті 11.13 справжнього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 29.06.2009 N 134-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від
- Стаття 187. Органи, що здійснюють контроль за поведінкою умовно засуджених
діяльністю та виправних робіт, б) контроль за поведінкою умовно засуджених, засуджених вагітних жінок і жінок, які мають малолітніх дітей, яким судом відстрочено відбування покарання (далі іменуються - засуджені жінки); в) попередження злочинів та інших правопорушень особами, що перебувають на обліку в інспекціях. У зв'язку із змінами кримінального законодавства на кримінально-
- Стаття 23.40. Органи державної інспекції по маломірних суднах
статтями 8.22, 8.23 (в частині випуску в експлуатацію та експлуатації маломірних суден з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму), частиною 2 статті 11.7, статтями 11.8 - 11.12, частиною 2 статті 11.13 справжнього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1)
- Стаття 29. Відповідальність засуджених до обов'язкових робіт
інспекцію за викликом, із засудженим в інспекції проводиться бесіда. Якщо засуджений не вийшов на роботу без поважних причин або порушив трудову дисципліну, інспекція виносить йому письмове попередження. 2. Якщо засуджений визнається злісно ухиляються від відбування покарання, кримінально-виконавча інспекція направляє до суду подання про заміну обов'язкових робіт іншим видом покарання
- Стаття 38. Відповідальність за невиконання вироку суду про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю
принципі, якщо засуджений продовжує займатися забороненої діяльністю і це підпадає під ознаки, передбачені ст. 14.1 і ст. 19.20 КоАП РФ, він також може бути притягнутий до адміністративної
- Стаття 37. Обов'язки засудженого до позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю
діяльністю. Інші обов'язки пов'язані із здійсненням контролю за відбуванням покарання. Засуджений зобов'язаний на вимогу інспекції представляти документи, пов'язані з відбуванням покарання: довідки, характеристики з місця роботи, копії наказів і розпоряджень адміністрації організації і т.д. Засуджений зобов'язаний повідомляти в інспекцію про всі зміни, пов'язаних з виконанням покарання - про
- Стаття 35. Обов'язки органів, правомочних анулювати дозвіл на заняття певною діяльністю
діяльністю (ГИБДД, товариство мисливців), після отримання копії вироку та повідомлення кримінально-виконавчої інспекції зобов'язаний у триденний термін анулювати дозвіл на заняття забороненою судом діяльністю, вилучити відповідний документ (водійське посвідчення, мисливський квиток), що надає право займатися зазначеною діяльністю, і сповістити про це кримінально-виконавчу
- Стаття 23.32. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв
федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі оборонної промисловості, його заступники; 2) головні інспектора інспекції вибухонебезпечних виробництв на підприємствах і в
- 3.3. Класифікація основних принципів оподаткування і зборів
принципи оподаткування і зборів можна розділити на три групи: - принципи, що забезпечують реалізацію і дотримання основ конституційного ладу; - принципи, що забезпечують реалізацію і дотримання основних прав і свобод платників податків; - принципи, що забезпечують реалізацію і дотримання почав федералізму. Ця класифікація заснована на традиційному для конституційного права
- Стаття 50. Реєстрація колективного договору, угоди
завдань: отримання інформації про кількість і зміст укладених колективних договорів і угод та виявлення положень колективно-договірних актів, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством. Інформація необхідна органам виконавчої влади для виявлення тенденцій колективно-договірного регулювання трудових відносин, врахування досвіду договірного регулювання при
- Стаття 23.36. Органи російської транспортної інспекції
статтями 8.22, 8.23, 11.2, частинами 1 і 2 статті 11.14, частиною 3 статті 11.14 (про порушення правил перевезення небезпечних речовин, великогабаритних чи великовагових вантажів на промисловому залізничному транспорті, не входить в систему федерального залізничного транспорту), статтею 11.15, частиною 1 статті 11.17 (про адміністративні правопорушення, вчинені на промисловому залізничному
- Стаття 23.55. Органи державної житлової інспекції
статтями 7.21 - 7.23 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний житловий інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) державні житлові інспектора Російської Федерації; 3) керівники державних житлових інспекцій суб'єктів Російської Федерації,
- Стаття 33. Порядок виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю
діяльністю виконують кримінально-виконавчі інспекції за місцем проживання (роботи) засуджених. Якщо це покарання призначене як додаткове покарання до арешту, утримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, його виконують установи, виконують основні види покарань. У документі про звільнення особи, яка відбула основне покарання, робиться запис про те, що
|