Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне, екологічне правоПриродоресурсове право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації. Водний кодекс Російської Федерації з виправленнями та доповненнями на 07.05.2013 року, 2013 - перейти до змісту підручника

Стаття 26. Передача здійснення окремих пів-жень Російської Федерації в галузі водних відносин органам державної влади суб'єктів Російської Феде-рації

1. Російська Федерація передає органам державної влади суб'єктів Російської Федерації наступні полномо-чия:
1) надання водних об'єктів або їх частин, що перебувають у федеральній власності і розташованих на територіях суб'єктів Російської Федерації, в користування на підставі договорів водокористування , рішень про надання водних об'єктів у користування, за винятком випадків, зазначених у частині 1 статті 21 цього Кодексу;
2) здійснення заходів з охорони водних об'єктів або їх частин, що перебувають у федеральній власності і розташованих на територіях суб'єктів Російської Федерації;
3) здійснення заходів щодо запобігання негативного впливу вод і ліквідації його наслідків у відношенні водних об'єктів, що перебувають у федеральній власності і повністю розташованих на територіях суб'єктів Російської Федерації.
2. Дія частини 1 цієї статті не поширюється на водойми, які повністю розташовані на територіях відповідних суб'єктів Російської Федерації і використання водних ресурсів яких здійснюється для забезпечення питного та господарсько-побутового водопостачання двох і більше суб'єктів Російської Федерації. Перелік таких водойм встановлюється Прави-будівництві Російської Федерації.
(В ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ)
3. Кошти на здійснення переданих відповідно до частини 1 цієї статті повноважень надаються у вигляді суб конвенцій з федерального бюджету.
4. Загальний обсяг субвенцій з федерального бюджету, що надаються бюджетам суб'єктів Російської Федерації для здійснювала-тичних переданих відповідно до частини 1 цієї статті повноважень, визначається за методикою, затвердженою Урядом Російської Федерації, виходячи з квоти паркану (вилучення) водних ресурсів з водних об'єктів, виділеної певного суб'єкту Рос-сийской Федерації, кількості мешканців, які проживають на територіях, схильних до негативної дії вод, протяжності берегової лінії водних об'єктів у межах поселення.
5. Порядок витрачання та обліку зазначених у частині 3 цієї статті коштів на надання субвенцій встановлюється Урядом Російської Федерації.
6. Кошти на здійснення зазначених у частині 1 цієї статті повноважень носять цільовий характер і не можуть бути вико-зовано на інші цілі.
7. У разі використання зазначених у частині 3 цієї статті коштів не за цільовим призначенням федеральний орган виконавчої влади, який здійснює функції з контролю і нагляду у фінансово-бюджетній сфері, має право здійснити стягнення вказано-них коштів у порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.
8. Уповноважений державний орган виконавчої влади має право приймати нормативні правові акти з питань пере-даних повноважень, в тому числі адміністративні регламенти надання державних послуг та виконання державних функцій у сфері переданих повноважень, а також видавати обов'язкові для виконання методичні вказівки та інструктивні мате-ріали щодо здійснення переданих повноважень органами виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації.
(В ред. Федерального закону від 27.12.2009 N 365-ФЗ)
9. Уповноважений державний орган виконавчої влади:
1) здійснює погодження структури уповноважених органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, здійснюються передані повноваження;
2) здійснює контроль за правовим регулюванням , здійснюваним органами державної влади суб'єктів Російської Федерації з питань переданих повноважень, з правом напрямки обов'язкових для виконання приписів про скасування норматив-них правових актів суб'єктів Російської Федерації або про внесення в них змін;
(в ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ)
3) здійснює нагляд за виконанням органами державної влади суб'єктів Російської Федерації переданих полномо-чий з правом напрямки приписів про усунення виявлених порушень, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб, що виконують обов'язки щодо здійснення переданих повноважень;
(в ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ)
4) готує пропозиції про вилучення відповідних повноважень в органів державної влади суб'єктів Російської Федерації і вносить ці пропозиції при необхідності в Уряд Російської Федерації для прийняття відповідного рішен-ня;
5) встановлює зміст і форми подання звітності про здійснення переданих повноважень і у випадку необхід-мости цільові прогнозні показники.
10. Вищі посадові особи суб'єктів Російської Федерації (керівники вищих виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації):
1) призначають на посаду і звільняють з посади керівників органів виконавчої влади суб'єктів Російської Фе-ської Федерації, що здійснюють передані повноваження;
2) затверджують за погодженням з уповноваженим федеральним органом виконавчої влади структуру уповноважених ор-ганів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації;
3) організовують діяльність щодо здійснення переданих повноважень відповідно з федеральними законами і передбачений-ними частиною 8 цієї статті нормативними правовими актами;
3.1) має право до затвердження регламентів, зазначених у частині 8 цієї статті, стверджувати адміністративні регламенти пре-доставлення державних послуг та виконання державних функцій у сфері переданих повноважень, які не можуть проти-речіть нормативним правовим актам Російської Федерації, в тому числі не можуть містити не передбачені такими актами додат-Передачі вимоги та обмеження в частині реалізації прав і свобод громадян, прав і законних інтересів організацій, і розробляються ються з урахуванням вимог до регламентів надання федеральними органами виконавчої влади державних послуг і іс-нання державних функцій;
(п. 3.1 введений Федеральним законом від 27.12.2009 N 365-ФЗ)
4) забезпечують своєчасне подання до уповноваженого федеральний орган виконавчої влади щоквартального від-чета про витрачання наданих субвенцій, про досягнення цільових прогнозних показників у разі їх встановлення, а також про нормативних правових актах, що приймаються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації з питань переданих повноважень.
11. Контроль за витрачанням коштів на здійснення переданих повноважень проводиться уповноваженим федеральним ор-ганом виконавчої влади, Рахунковою палатою Російської Федерації.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 26. Передача здійснення окремих пів-жень Російської Федерації в галузі водних відносин органам державної влади суб'єктів Російської Феде-рації "
  1. Стаття 25. Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в галузі водних відносин
    До повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в галузі водних відносин відносяться: 1) володіння, користування, розпорядження водними об'єктами, що знаходяться у власності суб'єктів Російської Федера -ції; 2) встановлення ставок плати за користування водними об'єктами, що знаходяться у власності суб'єктів Російської Федеративної-ції, порядку розрахунку і справляння такої
  2. Стаття 30. Державний моніторинг водних об'єктів
    1. Державний моніторинг водних об'єктів являє собою систему спостережень, оцінки і прогнозу змін перебуваючи-ня водних об'єктів, що знаходяться у федеральній власності, власності суб'єктів Російської Федерації, власності муни-ціпальних утворень, власності фізичних осіб, юридичних осіб. 2. Державний моніторинг водних об'єктів є частиною державного
  3. Стаття 7. Учасники водних відносин
    1. Учасниками водних відносин є Російська Федерація, суб'єкти Російської Федерації, муніципальні освітньої-ня, фізичні особи, юридичні особи. 2. Від імені Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації, муніципальних утворень у водних відносинах виступила-пают відповідно органи державної влади Російської Федерації, органи державної влади суб'єктів Російської
  4. Стаття 29. Басейнові ради
    1. З метою забезпечення раціонального використання і охорони водних об'єктів створюються басейнові ради, здійснюють розробку рекомендацій у галузі використання і охорони водних об'єктів у межах басейнового округу. 2. Рекомендації басейнових рад враховуються при розробці схем комплексного використання і охорони водних об'єктах-тов. 3. До складу басейнових рад входять
  5. Стаття 28. Басейнові округу
    1. Басейнові округу є основною одиницею управління в галузі використання і охорони водних об'єктів і складаються з річкових басейнів і пов'язаних з ними підземних водних об'єктів і морів. 2. У Російській Федерації встановлюються двадцять басейнових округів: 1) Балтійський; 2) Баренцове-Біломорський; 3) Двінська-Печорський; 4) Дніпровський; 5) Донской; 6) Кубанський; 7)
  6. Стаття 38. Види водокористування
    1. Виходячи з умов надання водних об'єктів у користування водокористування поділяється на: 1) спільне водокористування; 2) відокремлений водокористування. 2. Відокремлений водокористування може здійснюватися на водних об'єктах або їх частинах, що знаходяться у власності фізич-них осіб, юридичних осіб, водних об'єктах або їх частинах, що перебувають у державній або муніципальній
  7. Стаття 23.23. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження спостережних режимних створів на водних об'єктах, що підлягають федеральному державному
  8. Стаття 47. Використання поверхневих водних об'єктів для цілей водного і повітряного транспорту
    1. Використання поверхневих водних об'єктів як шляхи сполучення здійснюється відповідно до законодательст-вом про водному транспорті. 2. Використання поверхневих водних об'єктів для зльоту, посадки повітряних суден здійснюється в порядку, встановленому Урядом Російської
  9. Стаття 23.23.1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
    (введена Федеральним законом від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження свердловин державної опорної
  10. Поняття об'єкта злочину та його кримінально-правове значення
    . Об'єкт переступив-я. Значущі заг-ті отнош-я : 1) заг-ті отнош-я, що охороняють пр. і свободи людини і громадянина, 2) власність, 3) заг-ий порядок і заг-ую безпеку, 4) навколишнє середовище, 5)-К-буд РФ, 6) мир і безпека людства. Об'єктом переступив-я заг-ті отнош-я стають, коли відбувається конкр-е діяння, що заподіює шкоду або створює загрозу заподіяння шкоди. =>, Об'єкт
  11. Стаття 62. Охорона водних об'єктів при їх вико-вання для цілей виробництва електричної енергії
    1. Водокористувачі, які використовують водні об'єкти для забезпечення технологічних потреб теплоенергетики та атомної енерге-ки, зобов'язані дотримуватися температурного режиму водних об'єктів. 2. Використання водних об'єктів для цілей виробництва електричної енергії гідроенергетичними об'єктами осуществля-ється з урахуванням інтересів інших водокористувачів, дотримання вимог до використання і охорони
  12. Стаття 53. Використання водних об'єктів для забезпечення пожежної безпеки
    1. Забір (вилучення) водних ресурсів для гасіння пожеж допускається з будь-яких водних об'єктів без будь-якого дозволу, безкоштовно і в необхідній для ліквідації пожеж кількості. 2. Використання водних об'єктів, призначених для забезпечення пожежної безпеки, для інших цілей
  13. Стаття 23.23. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів
    1. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення або про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків, а також знаків,
  14. Стаття 42. Основні вимоги до використання водних об'єктів
      1. При проектуванні, будівництві, реконструкції та експлуатації гідротехнічних споруд повинні передбачатися і своєчасно здійснюватися заходи з охорони водних об'єктів, а також водних біологічних ресурсів та інших об'єктів жи-вотного і рослинного світу. (В ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 2. При використанні водних об'єктів, що входять в водогосподарські
  15. Коментар до статті 23.23
      1. Відповідно до Положення про Міністерство природних ресурсів Російської Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 25 вересня 2000 р. N 726, МПР Росії є спеціально уповноваженим державним органом управління використанням і охороною водного фонду, а також федеральним органом виконавчої влади, спеціально уповноваженим на здійснення державного
  16. Стаття 39. Права і обов'язки власників вод-них об'єктів, водокористувачів при використанні водних об'єктів
      1. Власники водних об'єктів, водокористувачі при використанні водних об'єктів мають право: 1) самостійно здійснювати використання водних об'єктів; 2) здійснювати будівництво гідротехнічних та інших споруд на водних об'єктах; 3) користуватися іншими передбаченими цим Кодексом, іншими федеральними законами правами. 2. Власники водних об'єктів, водокористувачі при
  17. Стаття 32. Гідрографічне і водогосподарське районування території Російської Федерації
      1. Для розробки схем комплексного використання і охорони водних об'єктів здійснюється гідрографічне районування території Російської Федерації. 2. Гідрографічними одиницями є річковий басейн і подбассейн річки, що впадає в головну річку річкового басейну. Ко-личество гідрографічних одиниць та їх межі затверджуються уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним
  18. Стаття 23.22. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль
      1. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення та про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на підземних водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків на підземних водних об'єктах, а також
  19. Стаття 36. Державний нагляд у сфері ис-користування та охорони водних об'єктів
      (В ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ) 1. Втратив чинність з 1 серпня 2011 року. - Федеральний закон від 18.07.2011 N 242-ФЗ. 1.1. Під державним наглядом у галузі використання і охорони водних об'єктів розуміються діяльність уповноважений-них федерального органу виконавчої влади та органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, спрямована на попередження,
© 2014-2022  yport.inf.ua