1. Державний моніторинг водних об'єктів являє собою систему спостережень, оцінки і прогнозу змін перебуваючи-ня водних об'єктів, що знаходяться у федеральній власності, власності суб'єктів Російської Федерації, власності муни-ціпальних утворень, власності фізичних осіб, юридичних осіб. 2. Державний моніторинг водних об'єктів є частиною державного екологічного моніторингу (державно-ного моніторингу навколишнього середовища). (В ред. Федерального закону від 21.11.2011 N 331-ФЗ) 3. Державний моніторинг водних об'єктів здійснюється з метою: 1) своєчасного виявлення та прогнозування розвитку негативних процесів, що впливають на якість води у водних об'єктах і їх стан, розробки та реалізації заходів щодо запобігання негативних наслідків цих процесів; 2) оцінки ефективності здійснюваних заходів щодо охорони водних об'єктів; 3) інформаційного забезпечення управління в галузі використання і охорони водних об'єктів, у тому числі для держав-ного нагляду в галузі використання і охорони водних об'єктів. (В ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 242-ФЗ) 4. Державний моніторинг водних об'єктів включає в себе: 1) регулярні спостереження за станом водних об'єктів, кількісними та якісними показниками стану водних ре-сурсів, а також за режимом використання водоохоронних зон; 2) збір, обробку та зберігання відомостей, отриманих в результаті спостережень; 3) внесення відомостей, отриманих в результаті спостережень, до державного водний реєстру; 4) оцінку і прогнозування змін стану водних об'єктів, кількісних і якісних показників стану вод-них ресурсів. 5. Державний моніторинг водних об'єктів складається з: 1) моніторингу поверхневих водних об'єктів з урахуванням даних моніторингу, здійснюваного при проведенні робіт в галузі гідрометеорології та суміжних з нею областях; 2) моніторингу стану дна і берегів водних об'єктів, а також стану водоохоронних зон; 3) моніторингу підземних вод з урахуванням даних державного моніторингу стану надр; 4) спостережень за водогосподарськими системами, в тому числі за гідротехнічними спорудами, а також за обсягом вод при водоспоживанні та скиданні вод, в тому числі стічних вод і (або) дренажних вод, у водні об'єкти. (В ред. Федерального закону від 07.12.2011 N 417-ФЗ) 6. Державний моніторинг водних об'єктів здійснюється в межах басейнових округів з урахуванням особливостей режиму водних об'єктів, їх фізико-географічних, морфометричних та інших особливостей. 7. Організація та здійснення державного моніторингу водних об'єктів проводяться уповноваженими Урядом Російської Федерації федеральними органами виконавчої влади за участю уповноважених органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації. 8. Порядок здійснення державного моніторингу водних об'єктів встановлюється Урядом Російської Федеративної-ції.
|
- Стаття 38. Види водокористування
1. Виходячи з умов надання водних об'єктів у користування водокористування поділяється на: 1) спільне водокористування; 2) відокремлений водокористування. 2. Відокремлений водокористування може здійснюватися на водних об'єктах або їх частинах, що знаходяться у власності фізич-них осіб, юридичних осіб, водних об'єктах або їх частинах, що перебувають у державній або муніципальній
- Стаття 42. Основні вимоги до використання водних об'єктів
1. При проектуванні, будівництві, реконструкції та експлуатації гідротехнічних споруд повинні передбачатися і своєчасно здійснюватися заходи з охорони водних об'єктів, а також водних біологічних ресурсів та інших об'єктів жи-вотного і рослинного світу. (В ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 2. При використанні водних об'єктів, що входять в водогосподарські
- Стаття 53. Використання водних об'єктів для забезпечення пожежної безпеки
1. Забір (вилучення) водних ресурсів для гасіння пожеж допускається з будь-яких водних об'єктів без будь-якого дозволу, безкоштовно і в необхідній для ліквідації пожеж кількості. 2. Використання водних об'єктів, призначених для забезпечення пожежної безпеки, для інших цілей
- Стаття 23.23.1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
(введена Федеральним законом від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження свердловин державної опорної
- Стаття 23.23. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
(в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження спостережних режимних створів на водних об'єктах, що підлягають федеральному державному
- Стаття 67. Державний моніторинг земель
1. Державний моніторинг земель являє собою систему спостережень за станом земель. Об'єктами державного моніторингу земель є всі землі в Російській Федерації. 2. Завданнями державного моніторингу земель є: 1) своєчасне виявлення змін стану земель, оцінка цих змін, прогноз і вироблення рекомендацій про попередження і про усунення
- Стаття 48. Використання водних об'єктів для сплаву деревини
(в ред. Федерального закону від 04.12.2006 N 201 -ФЗ) 1. Водокористувачі, які здійснюють сплав деревини, зобов'язані регулярно проводити очищення водних об'єктів від затонулої деревини. (в ред. Федерального закону від 04.12.2006 N 201-ФЗ) 2. Сплав деревини без суднової тяги на водних об'єктах, що використовуються для судноплавства , і молевой сплав деревини на водних об'єктах забороняються. (в ред.
- Стаття 47. Використання поверхневих водних об'єктів для цілей водного і повітряного транспорту
1. Використання поверхневих водних об'єктів як шляхи сполучення здійснюється відповідно до законодательст-вом про водному транспорті. 2. Використання поверхневих водних об'єктів для зльоту, посадки повітряних суден здійснюється в порядку, встановленому Урядом Російської
- Стаття 23.23. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів
1. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення або про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків, а також знаків,
- § 4. Особливості зміни правового режиму земель водного фонду
Переклад земель водного фонду або земельних ділянок у складі таких земель в іншу категорію допускається у випадках: 1) створення особливо охоронюваних природних територій; 2) встановлення або зміни меж населених пунктів; 3) розміщення об'єктів державного або муніципального значення за відсутності інших варіантів розміщення цих об'єктів ; 4) припинення існування водних
- Стаття 7.1. Водогосподарські заходи та ме-ропріятія з охорони водних об'єктів
(введена Федеральним законом від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 1. Водогосподарські заходи та заходи з охорони водних об'єктів, що перебувають у державній або муниципаль-ної власності, здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень відповідно до статей 24 - 27 цього Кодексу або особами, які використовують водні об'єкти в
- Стаття 59. Охорона підземних водних об'єктів
1. Фізичні особи, юридичні особи, діяльність яких надає чи може надати негативний вплив на стан підземних водних об'єктів, зобов'язані вживати заходів щодо запобігання забруднення, засмічення підземних водних об'єктів та істо-домлення вод, а також дотримувати встановлених нормативів допустимого впливу на підземні водні об'єкти. 2. На водозбірних площах підземних водних
- Стаття 62. Охорона водних об'єктів при їх вико-вання для цілей виробництва електричної енергії
1. Водокористувачі, які використовують водні об'єкти для забезпечення технологічних потреб теплоенергетики та атомної енерге-ки, зобов'язані дотримуватися температурного режиму водних об'єктів. 2. Використання водних об'єктів для цілей виробництва електричної енергії гідроенергетичними об'єктами осуществля-ється з урахуванням інтересів інших водокористувачів, дотримання вимог до використання і охорони
- Стаття 35. Розробка і встановлення нормативів допустимого впливу на водні об'єкти та цільових показ-ників якості води у водних об'єктах
1. Підтримання поверхневих і підземних вод в стані, відповідному вимогам законодавства, забезпечується шляхом встановлення та дотримання нормативів допустимого впливу на водні об'єкти. 2. Нормативи допустимого впливу на водні об'єкти розробляються на підставі гранично допустимих концентрацій хімічних речовин, радіоактивних речовин, мікроорганізмів та інших
- Коментар до статті 23.23
1. Відповідно до Положення про Міністерство природних ресурсів Російської Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 25 вересня 2000 р. N 726, МПР Росії є спеціально уповноваженим державним органом управління використанням і охороною водного фонду, а також федеральним органом виконавчої влади, спеціально уповноваженим на здійснення державного
- Стаття 20. Плата за користування водним об'єктом
1. Договором водокористування передбачається плата за користування водним об'єктом або його частиною. 2. Плата за користування водними об'єктами встановлюється на основі наступних принципів: 1) стимулювання економного використання водних ресурсів, а також охорони водних об'єктів; 2) диференціація ставок плати за користування водними об'єктами в залежності від річкового басейну; 3)
- Стаття 23.22. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль
1. Органи, що здійснюють державний геологічний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення та про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на підземних водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків на підземних водних об'єктах, а також
- § 5. Моніторинг земель
Моніторинг земель - це система спостережень за станом земельного фонду. Він є складовою частиною державного моніторингу навколишнього середовища. Завдання моніторингу та порядок його ведення встановлені Положенням про здійснення державного моніторингу земель, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28 листопада 2002 р. завдання моніторингу земель є: - своєчасне
|