Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 45. Право співробітника поліції та членів його сім'ї на медичне обслуговування

Коментар до статті 45
1. Федеральним законом від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ "Про внесення змін до законодавчих актів Російської Федерації та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів Російської Федерації у зв'язку з прийняттям Федеральних законів" Про внесення змін і доповнень до Федерального закону "Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації "і" Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації "введені норми, що передбачають:
- виплати співробітникам і військовослужбовцям на придбання оздоровчих путівок дітям шкільного віку (до 15 років включно);
- відшкодування витрат державним і муніципальним медичним установам за надання медичної допомоги.
2. Крім того, звільненим зі служби співробітникам, які мають вислугу 20 років і більше (у тому числі і у пільговому обчисленні), їх подружжю і спільно проживають неповнолітнім передбачається виплата щорічної грошової компенсації до відпочинку.
3. Обов'язкове медичне страхування робітників та службовців органів внутрішніх справ, членів сімей співробітників поліції, співробітників, звільнених з органів внутрішніх справ, в тому числі з правом на пенсію, видача їм страхових медичних полісів ОМС і надання медичної допомоги з обов'язкового медичного страхування здійснюються нарівні з іншими громадянами відповідно до нормативними правовими актами, прийнятими з обов'язкового медичного страхування <301>.
---
<301> Див: Про оплату медичної допомоги, наданої військовослужбовцям, співробітникам міліції, органів податкової поліції та кримінально-виконавчої системи: лист ФФОМС від 3 березня 2000 р. N 1089/30-3і.
4. Відповідно до ст. 64 Положення про службу в органах внутрішніх справ РФ право на забезпечення медичною допомогою в медичних установах системи МВС РФ зберігається за співробітниками, звільненими з органів внутрішніх справ з правом на пенсію і мають вислугу 20 років і більше (у тому числі і у пільговому обчисленні), за дружиною (чоловіком) і за проживають разом з ними неповнолітніми дітьми.
5. Членам сімей співробітників поліції і особам, які перебувають на їх утриманні, дружинам (чоловікам) співробітників поліції, звільнених з органів внутрішніх справ РФ з правом на пенсію і мають вислугу 20 років і більше (у тому числі і у пільговому обчисленні), медична допомога (медичне обслуговування) виявляється у відповідних медичних, військово-медичних підрозділах, частинах, установах федеральних органів виконавчої влади, в яких федеральним законом передбачена військова служба (служба), за рахунок коштів, які виділяються з федерального бюджету відповідним федеральним органам виконавчої влади на ці цілі.
6. Прикріплення членів сімей співробітників поліції на медичне обслуговування до медичних установ федеральних органів виконавчої влади здійснюється за територіальним принципом на підставі документів, що підтверджують їх статус (довідок кадрових та пенсійних підрозділів територіальних органів внутрішніх справ, а також документа, що підтверджує спільне проживання).
7. Напрямок членів сімей співробітників поліції на планове лікування в найближчі до місця їх проживання стаціонарні медичні установи федеральних органів виконавчої влади здійснюється амбулаторно-поліклінічними установами відповідних федеральних органів виконавчої влади.
8. Напрямок членів сімей співробітників поліції на лікування у медичні установи федеральних органів виконавчої влади, які надають спеціалізовану та високотехнологічну (дорогу) медичну допомогу, здійснюється медичними установами федеральних органів виконавчої влади за погодженням з територіальними органами федеральних органів виконавчої влади.
9. Напрямок членів сімей співробітників поліції на лікування до медичних установ інших федеральних органів виконавчої влади здійснюється за погодженням з федеральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані зазначені медичні установи, за умови роботи цих установ в системі обов'язкового медичного страхування.
10. Лікарські засоби та вироби медичного призначення відпускаються членам сімей співробітників поліції при амбулаторному лікуванні аптеками медичних установ федеральних органів виконавчої влади, розташованими в гарнізонах, за відсутності в них аптечних установ державної або муніципальної системи охорони здоров'я за плату за роздрібними цінами, за винятком випадків, коли відповідно з федеральними законами та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації плата не стягується.
11. Відповідні федеральні органи виконавчої влади визначають особливості організації надання членам сімей співробітників поліції медичної допомоги (медичного обслуговування), у тому числі забезпечення ліками <302>.
---
<302> Див: Про порядок надання медичної допомоги, санаторно-курортного забезпечення та здійснення окремих виплат деяким категоріям військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і членам їх сімей: Постанова Уряду РФ від 31 грудня 2004 р. N 911 / / Собр. законодавства РФ. 2005. N 2. Ст. 166.
12. Порядок організації оздоровчого туристського відпочинку співробітників поліції, пенсіонерів МВС Росії і членів їх сімей в Російській Федерації на об'єктах туристського відпочинку, що не входять в систему будинків відпочинку і туристських баз МВС Росії, і за кордоном врегульовано Наказом МВС Росії від 25 липня 2002 р. N 701 "Про організацію в системі МВС Росії оздоровчого туристського відпочинку" <303>.
---
<303> Див: БНА. 2002. N 37.
13. Про поняття "неповнолітній" див. коментар до ст. 23 цього Закону.
14. Про поняття "утриманці" див. коментар до ст. 43 цього Закону.
15. Див також коментар до ст. ст. 5, 12 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 45. Право співробітника поліції та членів його сім'ї на медичне обслуговування "
  1. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  2. Стаття 13. Права поліції
    стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
  3. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    право. Ч. II. Под ред. В.Ф. Попондопуло, В.Ф. Яковлевої. - СПб., С.-Петербурзький університет, 1998. С. 338 раніше не були працівниками або учасниками сільськогосподарських організацій - як правило, колишніми городянами. Створення селянського господарства починається з придбання земельної ділянки. Він може бути отриманий в результаті виходу зі складу сільськогосподарської організації як
  4. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
  5. § 4. Підстави виникнення житлових правовідносин
    стаття породжує ілюзію того, що право спільної часткової власності на спільне майно у багатоквартирному будинку виникає автоматично одночасно з набуттям по тому чи іншому підставі права власності на окреме житлове приміщення в будинку. Тим часом насправді цього статися в принципі не може, якщо взяти до уваги закріплення самим же ЦК та іншими законами вимоги,
  6. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття з проекту Кодексу була виключена. Цим частково пояснюється те, що в § 4 гл. 37 ГК вирішуються лише самі загальні питання про договори підряду на виконання проектних та вишукувальних робіт. * (449) У строгому сенсі мірою цивільно-правової відповідальності є лише остання з названих санкцій, а саме стягнення збитків. * (450) СЗ РФ. 1999. N 9. Ст. 1096. * (451) СЗ РФ. 1994. N 34.
  7. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    статтями відповідної глави. * (137) Дане питання врегульовано тільки стосовно до права на використання авторських творів, та й то лише у випадку їх входження до складу виморочність майна (п. 2 ст. 1283 ЦК). В інших випадках доля прав, що переходять до держави, залишається неясною. * (138) В принципі, вона мала бути реалізована ще до 1 січня 2008 р., так як часу для
  8. 4. Учасники страхових відносин
    стаття Кодексу складається з норм, що відтворюють положення Закону, після чого включає пряму відсилання з певних питань до законів про страхування. Стаття 938 ЦК, так само як і Закон про організацію страхової справи, передбачає, що страховиками можуть виступати тільки юридичні особи. Притому Закон визнав за необхідне підкреслити - юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми,
  9. 12. Обов'язкове страхування
    стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
  10. 14.2. Федеральна служба РФ з контролю за оборотом наркотиків
    правовому регулюванню, контролю і нагляду у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів, а також у галузі протидії їх обороту. Основними завданнями ФСКН Росії є: - забезпечення контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх прекурсорів та протидія їх незаконному обігу 8) виявлення, попередження, припинення,
© 2014-2022  yport.inf.ua