Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоІнформаційне право → 
« Попередня Наступна »
Копилов В.А.. Інформаційне право, 2002 - перейти до змісту підручника

13. Законодавство про відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері


Цивільний кодекс РФ (СЗ РФ. 1994. № 32. Ст. 3301). Глава 59. Зобов'язання внаслідок заподіяння шкоди Стаття 1095. 1096. 1099. 1100. 1101.
Кримінальний кодекс РФ (СЗ РФ. 1996. № 25. Ст. 2954).
Стаття 129. «Наклеп». Стаття 130. «Образа». Стаття 137. «Порушення недоторканності приватного життя». Стаття 138. «Порушення таємниці листування, телефонних переговорів, поштових, телеграфних або інших повідомлень». Стаття 140. «Відмова в наданні громадянину інформації». Стаття 144. «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Стаття 146. «Порушення авторських і суміжних прав». Стаття 147. «Порушення винахідницьких і патентних прав». Стаття 148. «Перешкоджання здійсненню права на свободу совісті і віросповідань». Стаття 155. «Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння)». Стаття 164. «Розкрадання предметів, що мають особливу цінність». Стаття 180. «Незаконне використання товарного знака». Стаття 181. «Порушення правил виготовлення та використання державних пробірних клейм». Стаття 182. «Явно помилкова реклама». Стаття 183. «Незаконні отримання та розголошення відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю». Стаття 185. «Зловживання при випуску цінних паперів (емісії)». Стаття 189. «Незаконний експорт технологій, науково-технічної інформації та послуг, сировини, матеріалів і обладнання, що використовуються при створенні зброї масового знищення, озброєння і військової техніки». Стаття 190. «Неповернення на територію Російської Федерації предметів художнього, історичного та археологічного надбання народів Російської Федерації і зарубіжних країн». Стаття 195. «Неправомірні дії при банкрутстві». Стаття 207. «Завідомо неправдиве повідомлення про акт тероризму». Стаття 237. «Приховування інформації про обставини, що створюють небезпеку для життя чи здоров'я людей». Стаття 238. «Виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки». Стаття 242. «Незаконне поширення порнографічних матеріалів або предметів». Стаття 243. «Знищення або пошкодження пам'ятнику історії та культури». Стаття 272. «Неправомірне доступ до комп'ютерної інформації». Стаття 273. «Створення, використання і поширення шкідливих програм для ЕОМ». Стаття 274. «Порушення правил експлуатації ЕОМ, системи ЕОМ або їх мережі». Стаття 275. «Державна зрада». Стаття 276. «Шпигунство». Стаття 280. «Публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу Російської Федерації». Стаття 282. «Розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі». Стаття 283. «Розголошення державної таємниці». Стаття 284. «Втрата документів, що містять державну таємницю». Стаття 287. «Відмова в наданні інформації Федеральним Зборам Російської Федерації чи Рахунковій палаті Російської Федерації». Стаття 297. «Неповага до суду». Стаття 298. «Наклеп щодо судді, присяжного засідателя, прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, судового пристава, судового виконавця». Стаття 310. «Розголошення даних попереднього розслідування». Стаття 311. «Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні судді та учасників кримінального процесу». Стаття 319. «Образа представника влади». Стаття 320. «Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу». Стаття 324. «Придбання або збут офіційних документів і державних нагород». Стаття 325. «Викрадення або пошкодження документів, штампів, печаток, або викрадення марок акцизного збору, спеціальних марок або знаків відповідності». Стаття 354. «Публічні заклики до розв'язування агресивної війни».
Федеральний закон від 6 грудня 1999 р. № 210-ФЗ «Про адміністративну відповідальність юридичних осіб за порушення законодавства Російської Федерації про вибори і референдуми» (СЗ РФ. 1999. № 49. Ст. 5906) .
Федеральний закон від 31 грудня 1999 р. № 228-ФЗ «Про вибори Президента Російської Федерації» (СЗ РФ. 2000. № 1 (Частина II). Ст. 11).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " 13. Законодавство про відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері "
  1. 5.4. Окремі норми у складі нормативних правових актів інших галузей
    законодавства, в першу чергу в складі Цивільного кодексу РФ, а також норми про відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері. В останні роки суб'єкти Російської Федерації приймають свої закони в галузі інформаційного законодавства, багато з яких недостатньо узгоджені між собою і з федеральним законодавством у цій сфері. Для того щоб привести акти
  2. 1.4. Мета цього підручника
    законодавство - основне джерело інформаційного права, і кількість нормативних правових актів у цій області неухильно зростає. У Росії сумарний масив актів інформаційного законодавства налічує сотні федеральних законів, актів Президента РФ і Уряду РФ, а якщо враховувати нормативні правові акти суб'єктів Федерації, - то тисячі. Весь цей величезний масив джерел
  3. Стаття 23.44. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій
    правопорушення, передбачені статтями 13.2 - 13.4, 13.6 - 13.9, 13.18, частинами 1 - 3 статті 15.27 (в межах своїх повноважень) цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 23.07.2010 N 176-ФЗ, від 08.11.2011 N 308-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор
  4. Контрольні питання
    законодавства / / Відомості Верховної Ради. 2000. № 4. 12. Сергієнко Л.А. Правовий захист персональних даних. Цілі і принципи правового регулювання / / Проблеми інформатизації. 1995. № 1. 13. Сімкін Л. Як боротися з "мережними" піратами / / Відомості Верховної Ради. 2002. № 7. 14. Смисліна Є. Боротьба з піратською вольницею в "світовій павутині" / / Відомості Верховної Ради. 2001. № 6. 15. Фатьянов А.А.
  5. Контрольні питання
    інформаційною безпекою? 2. Чи мається законодавче визначення інформаційної безпеки? Якщо є, то вкажіть його формулювання? 3. Що розуміється під життєво важливими інтересами особистості, суспільства і держави в інформаційній сфері? 4. Як співвідносяться поняття "інформаційна безпека", "безпека інформації" та "захист інформації"? 5. Які згідно Доктрині
  6. 8.2. Державна політика в сфері формування і використання інформаційних ресурсів
    законодавства у сфері інформаційних процесів, інформатизації та захисту інформації (інформаційне
  7. 4.3. Класифікація інформаційних правовідносин
    відповідальність. Таким чином, один рядок матриці як би представляє структуру конкретного правовідносини, «розкладеного» по складовим елементам, що виникає при виконанні дій над інформацією чи іншим інформаційним об'єктом конкретного виду та форми подання. Це дозволяє проводити детальний аналіз інформаційних правовідносин, що виникають в конкретних інформаційних процесах
  8. 3.8.4. Інформаційне право як система норм, що регулюють відносини в інформаційній сфері
    законодавства і підзаконних актів, виявлення прогалин і дублів в джерелах інформаційного права , розробка пропозицій щодо розроблення проектів законів і підзаконних актів у цій галузі; вивчення практики застосування норм та актів інформаційного права, оцінка ефективності дії прийнятих нормативних правових актів, підготовка пропозицій з удосконалення процесів
  9. Контрольні питання
    інформаційно-правові норми "? 2. Сформулюйте поняття інформаційно-правової норми. 3. Які завдання стоять перед нормами інформаційного права? 4. У чому полягає зміст інформаційно-правового регулювання? 5. Які форми впливу юридичних норм на суспільні відносини характерні для правового регулювання в інформаційній сфері? 6. З яких елементів складається
  10. М.А. Лапіна, А.Г. Ревін, В.І. Лапін. Інформаційне право, 2004
    інформаційного права та інформаційних правовідносин у сучасному суспільстві, дається характеристика документованої інформації, пояснюється правовий режим формування і використання інформаційних ресурсів, у тому числі Інтернету. Значна увага приділяється проблемам регулювання інформаційних відносин інститутом авторського права, а також питань охорони державної та
  11. 3.6. Суб'єкти інформаційного права
    законодавством РФ можуть бути учасниками (сторонами) регульованих нормами інформаційного права суспільних відносин, є суб'єктами інформаційного права. Крут таких суб'єктів дуже різноманітний . Однак можна виділити певне юридичне якість, яким треба володіти, щоб виступати в ролі такого суб'єкта: інформаційна правосуб'єктність, яка складається з інформаційної
  12. 27.3. Адміністративна відповідальність за проступки у сфері фінансів
    законодавства з фінансових питань); 1644 (Несвоєчасне здавання виручки); 1645 (Реалізація, прийняття на комісію або збереження з метою продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка); 1651 (Ухилення від реєстрації в органах Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України платників обов'язкових страхових
  13. 4.2. Поняття, зміст, структура інформаційного правовідносини
    відповідальність за поведінку, що не відповідає принципам правової норми. Іншими словами, правовідношення є засобом переведення загальних установлень правових норм (об'єктивного права) в конкретні (суб'єктивні) права та обов'язки учасників суспільних відносин. Право в об'єктивному сенсі є сукупність правових норм, що визначають зміст прав і обов'язків
  14. Контрольні питання
    інформаційної сфери, інформаційних процесів та інформаційних відносин? 8. Перерахуйте методи правового регулювання, що використовуються в інформаційному праві. 9. Які методи можуть бути використані при вивченні науки інформаційного права? 10. Які інформаційні революції відбулися в історії розвитку цивілізації? У чому особливість останньої революції? 11. Перелічіть основні риси
  15. 2.4. Класифікація інформаційних правовідносин
    законодавства є обов'язковим для іншого суб'єкта); - горизонтальні - учасники не перебувають у підлеглих відносинах. Характерним для вертикальних інформаційно-правових відносин є те, що вони виникають на основі одностороннього волевиявлення, що виходить від наділеного повноваженнями органу або посадової особи. Вони можуть виникати крім чи навіть усупереч волі другого
  16. § 1. Поняття і завдання відповідальності за земельні правопорушення
    законодавства. Види юридичної відповідальності, застосовуваної за правопорушення в галузі охорони та використання земель, перераховані в ст. ст. 74 - 76 ЗК РФ. Згідно п. 1 ст. 74 ЗК РФ особи, винні в здійсненні земельних правопорушень, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законодавством. Земельні правопорушення служать згідно ст. ст. 75 і 76 ЗК
  17. 3.3 . Суспільні відносини, регульовані інформаційним правом
    відповідальності, що виникають з їх приводу в інформаційній сфері. Однорідність і особливості інформаційних відносин визначаються особливостями та юридичними властивостями цих об'єктів, з приводу яких або у зв'язку з якими виникають інформаційні відносини . До таких об'єктів, як уже зазначалося, відносяться інформація та інформаційні об'єкти, а також інформаційні технології, засоби їх
  18. Стаття 74. Адміністративна та кримінальна відповідальність за земельні правопорушення
    законодавством. 2. Залучення особи, винного в здійсненні земельних правопорушень, до кримінальної або адміністративної відповідальності не звільняє його від обов'язку усунути допущені земельні правопорушення й відшкодувати заподіяну ними
© 2014-2022  yport.inf.ua