1. Згідно з Положенням про Державну інспекцію з торгівлі, якості товарів і захисту прав споживачів Міністерства економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації, затвердженим Постановою Ради Міністрів - Уряду РФ від 27 травня 1993 р. N 501, Державна інспекція з торгівлі, якості товарів і захисту прав споживачів Мінекономрозвитку Росії (Госторгинспекция) - державний орган, основними завданнями якого є: - державний контроль за дотриманням норм і правил торгівлі та громадського харчування, порядком застосування цін по окремих групах товарів, якістю і безпекою товарів народного споживання; - діяльність з викорінення зловживань у торгівлі, громадському харчуванні і недопущення надходжень на споживчий ринок недоброякісних товарів. Об'єктами державного контролю Госторгинспекции відповідно до покладених на неї завдань є підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та відомчої належності, громадяни, що реалізують, що виробляють товари або послуги. Госторгинспекция складається з Департаменту державної інспекції з торгівлі, якості товарів і захисту прав споживачів центрального апарату Мінекономрозвитку Росії (далі - Департамент Держторгінспекції) та підпорядкованих йому територіальних органів - управлінь Державної інспекції з торгівлі, якості товарів і захисту прав споживачів Мінекономрозвитку Росії (далі - територіальне управління Госторгинспекции) в суб'єктах Російської Федерації. Госторгинспекцию очолює начальник Департаменту Держторгінспекції, який є головним державним інспектором з торгівлі Російської Федерації, який призначається на посаду та звільняються з посади Урядом РФ. Начальник Департаменту Держторгінспекції входить до складу колегії Мінекономрозвитку Росії. Начальники територіальних управлінь Госторгинспекции призначаються на посаду і звільняються з посади міністром торгівлі РФ за поданням начальника Департаменту Держторгінспекції. Заступники начальників, головні інспектора територіальних управлінь Госторгинспекции призначаються на посаду і звільняються з посади начальником Департаменту Держторгінспекції. Інші працівники територіальних управлінь Госторгинспекции призначаються на посаду і звільняються з посади начальниками територіальних управлінь Госторгинспекции. Статус управлінь Госторгинспекции як територіальних органів Мінекономрозвитку Росії визначено також п. 5 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації, затвердженого Постановою Уряду РФ від 21 грудня 2000 р. N 990. 2. Про посадових осіб органів Держторгінспекції, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення, см. п. 2 коментарю до ст. 28.3 (у частині коментарю до п. 63 ч. 2 зазначеної статті).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|