Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоМіжнародне приватне право → 
« Попередня Наступна »
М.І.Савченко. Морське право, 2008 - перейти до змісту підручника

3.2. Національність, прапор, ідентифікація судна

Кожне судно повинно мати певну державну приналежність, тобто національність, яка вказує, законам якої держави воно підпорядковується. Визнанням національності судна є прапор, під яким воно плаває. У ст. 15 КТМ Російської Федерації встановлено: "Право плавання під Державним прапором Російської Федерації надається судам, що знаходяться у власності:
громадян Російської Федерації;
юридичних осіб відповідно до законодавства Російської Федерації;
Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації;
муніципальних утворень ".
В даний час відповідно до міжнародної доктриною і практикою при фрахтуванні судів на умовах бербоут-чартеру проводиться тимчасова зміна прапора, в Російській Федерації та багатьох інших державах передбачаються умови і порядок тимчасового надання права плавання під їх державним прапором. Судно, що користується правом плавання під Державним прапором Російської Федерації, має національність Російської Федерації (ст. 17 КТМ Російської Федерації). КТМ Російської Федерації передбачає умови втрати права плавання під Державним прапором Російської Федерації: судно втрачає це право, якщо воно перестає відповідати вимогам російського морського законодавства або коли закінчився термін дії договору фрахтування судна на умовах бербоут-чартеру (ст. 18).
Наділяючи кожна держава правом визначати умови надання своєї національності суднам, їх реєстрації та права плавати під її прапором, міжнародне право вимагає в той же час, щоб між державою прапора і судном існувала реальна зв'язок. Цей зв'язок проявляється, зокрема, в тому, що кожна держава зобов'язана ефективно здійснювати юрисдикцію і контроль над судами, плаваючими під його прапором, в технічній, адміністративної та соціальної областях.
У діючих в даний час міжнародних договорах детально сформульовані численні вимоги, яким повинні відповідати сучасні морські судна. Основу цих вимог складають міжнародні норми і стандарти, які стосуються технічних питань - проектування, конструкції і устаткуванню суден. Кожна держава, стаючи учасником конкретного міжнародного договору, що містить такі норми і стандарти, зобов'язана забезпечити ефективний контроль за їх виконанням судами, плаваючими під його прапором. Випадки недотримання судами подібних вимог можуть служити підставою для пред'явлення до держави прапора претензій про неналежне виконання своїх міжнародних зобов'язань. Щодо суден, які не відповідають застосовним до них міжнародним нормам і стандартам, можуть бути прийняті також певні заходи з боку іноземних властей, включаючи заборону на захід у порт, проведення фактичної інспекції в порту і заборона виходу в море до виправлення виявлених на судні недоліків.
У КТМ Російської Федерації дві статті присвячені ідентифікації судна. Це ст. 20, яка передбачає: "Судно, що підлягає реєстрації в Державному реєстрі чи судновий книзі, повинно мати назву". Право визначати назву судна належить його власнику, назва, як правило, змінюється при переході права власності на судно. Однак для повної ідентифікації судна йому може бути присвоєно позивний сигнал, залежно від технічної оснащеності судна йому може присвоюватися ідентифікаційний номер суднової станції супутникового зв'язку і номер виборчого виклику суднової станції, порядок присвоєння встановлюється компетентними федеральними органами виконавчої влади (ст. 21 КТМ Російської Федерації) . Назва судна повинне відрізнятися від назв інших зареєстрованих в одному і тому ж реєстрі судів. Аналогічні статті є у КТМ Республіки Білорусь, в КТМ Естонської Республіки, в Норвезькому морському кодексі, в Морському кодексі Нідерландів, в Грецькому кодексі приватного морського права, а також у законодавстві багатьох інших країн.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " 3.2. Національність, прапор, ідентифікація судна "
  1. Криміналістична ідентифікація
    Криміналістична ідентифікація - це процес встановлення тотожності об'єкта самому собі на основі вивчення його
  2. Стаття 16.11. Знищення, видалення, зміна або заміна засобів ідентифікації
    Знищення, видалення, зміна або заміна засобів ідентифікації, що використовуються митним органом, без дозволу митного органу або пошкодження або втрата таких засобів ідентифікації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьохсот до однієї тисячі рублів; на посадових осіб - від п'ятисот до двох тисяч рублів; на юридичних осіб - від п'яти тисяч до двадцяти тисяч
  3. Стаття 131. Дозвіл митного органу на відправлення судна закордонного плавання
    Органи управління портом НЕ дозволяють капітанові судна закордонного плавання віходити з акваторії порту без відмітки митного органу на відповідному суднового документі. Для Тимчасового відходу судна Із порту у зв'язку з дією непереборної сили, стіхійнім лихом, а такоже з метою рятування людей Дозвіл митного органу не Загальні положення
  4. Обмеження відповідальності по морських вимогам - це встановлений міжнародними конвенціями межа матеріальної відповідальності судновласників за завдану ними шкоду. У законодавствах морських країн використані різні системи відповідальності: традиційні - англійська (сумарна, коли межа дорівнює добутку певної кількості грошових одиниць на тоннаж судна), романська
    Стаття 8.22. Випуск в експлуатацію механічних транспортних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму
  5. Допуск до польоту повітряного судна, випуск в плавання морського судна, судна внутрішнього водного плавання або маломірного судна або випуск в рейс автомобіля або іншого механічного транспортного засобу, у яких вміст забруднюючих речовин у викидах або рівень шуму, вироблюваного ними при роботі, перевищує нормативи, встановлені державними стандартами Російської Федерації, -
    Стаття 8.22. Випуск в експлуатацію механічних транспортних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у викидах або нормативів рівня шуму
  6. Допуск до польоту повітряного судна, випуск в плавання морського судна, судна внутрішнього водного плавання або маломірного судна або випуск в рейс автомобіля або іншого механічного транспортного засобу, у яких вміст забруднюючих речовин у викидах або рівень шуму, вироблюваного ними при роботі, перевищує нормативи, встановлені державними стандартами Російської Федерації, -
    Стаття 27.13.1. Затримання судна, доставленого в порт Російської Федерації
  7. (введена Федеральним законом від 11.07.2011 N 198-ФЗ) 1. Судно, доставлене в порт Російської Федерації посадовими особами, зазначеними у пунктах 8 і 10.1 частини 1 статті 27.2 цього Кодексу, може бути затримано для з'ясування обставин адміністративного правопорушення, забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення, адміністративна
    Коментар до статті 16.11
  8. 1. Про засоби ідентифікації див. п. 5 коментарю до ст. 16.1. Про перевірку митними органами наявності на товарах ідентифікаційних знаків як формі митного контролю див. ст. 374 Митного кодексу РФ. Відповідно до п. 2 ст. 390 Митного кодексу РФ засоби ідентифікації можуть знищуватися або змінюватися (замінюватися) тільки митними органами або за їх дозволом, за винятком
    Глава 3. Криміналістична ідентифікація та діагностика
  9. Глава 3. Криміналістична ідентифікація та
    Стаття 16.11. Знищення, пошкодження, втрата або зміна засобів ідентифікації
  10. Знищення, пошкодження, втрата або зміна засобів ідентифікації, застосованих митним органом, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від п'яти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від п'ятдесяти до двохсот мінімальних розмірів оплати
    Стаття 135. Вимушена посадка
  11. Командир повітряного судна, Який здійснів вімушену посадку за межами міжнародного аеропорту, зобов'язаний Вжити необхідніх ЗАХОДІВ для забезпечення Збереження товарів, Які підлягають Митний контроль, та ПРОТЯГ доби повідоміті найближче міжнародний аеропорт про місце посадки судна. Адміністрація міжнародного аеропорту после одержании такого ПОВІДОМЛЕННЯ зобов'язана Забезпечити перевезення
    Стаття 329. Наруга над Державним гербом Російської Федерації або Державним прапором Російської Федерації Коментар до статті 329
  12. 1. Об'єктом даного злочину є авторитет і гідність Російської держави в цілому. Предметом злочину виступають Державний герб РФ або Державний прапор РФ, які є офіційними державними символами Російської Федерації. Коментована стаття встановлює відповідальність тільки за наругу над зазначеними символами. Що стосується наруги
    Стаття 138. Пільговий режим митного контролю повітряного судна
  13. Митний контроль та митне оформлення повітряного судна, Яке перевозити Офіційні Державні делегації, здійснюються без митного Огляду. Підставою для! Застосування пільгового режиму митного контролю є Подання Мітні органу Офіційного ПОВІДОМЛЕННЯ Міністерства закордоних справ
    4.2. Капітан судна. Статутні положення
  14. "Капітан є керівником суднового екіпажу, довіреною особою держави, який відповідає за збереження судна, життя перебувають на ньому людей і вантаж", - свідчила стаття 60 Статуту служби на суднах Міністерства морського флоту Союзу РСР . З таким твердженням не можна не погодитися. Так було з моменту зародження мореплавства, так є і так буде поки суду будуть виходити в море, тому що
    Стаття 8. Прапор та розпізнавальній знак митної служби України
  15. Митні органи, Спеціалізовані митні встанови та організації, морські та річкові судна, Які перебувають у їх розпорядженні, мают свой прапор. Автотранспортні засоби и Повітряні судна, что перебувають у розпорядженні Мітні органів, спеціалізованіх Мітні установ та організацій, мают розпізнавальній
    § 2. «Національність» юридичної особи
  16. Відповідаючи на поставлені вище питання, слід підкреслити, що, звичайно ж, категорія «національності» стосовно до юридичних осіб є умовною, неточної, використовуваної в певній мірі лише з метою зручності, стислості, повсякденного вживання, і в юридичному відношенні не може розглядатися як належна для цілей звернення до неї при характеристиці юридичних осіб. Нею,
    Отвечая на поставленные выше вопросы, следует подчеркнуть, что, конечно же, категория «национальности» применительно к юридическим лицам является условной, неточной, используемой в определенной мере лишь в целях удобства, краткости, обиходного употребления, и в юридическом отношении не может рассматриваться как надлежащая для целей обращения к ней при характеристике юридических лиц. Ею,
© 2014-2022  yport.inf.ua