Примус - це зовнішній вплив на поведінку підвладного. Примус необхідно для охорони правопорядку, власності, прав та інтересів громадян і організацій, створення нормальних умов для діяльності апарату публічної влади. По об'єкту впливу: 1) психічне; 2) матеріальне; 3) організаційне; 4) фізична. По суб'єктам: 1) індивідуальне; 2) колективне. По юридичному критерію: 1) легальне; 2) нелегальне. Адміністративне примус - вид державно-ного примусу, що володіє рядом специфічних ознак. I. Адміністративне примус - особливий вид державного примусу, який має своїм призначенням охорону суспільних відносин. При цьому заходи адміністративного примусу використовуються в процесі реалізації ІВ державними органами та їх д / л. II. Всім заходам адміністративного впливу притаманний владно-примусовий характер. III. Адміністративний примус за своїм змістом полягає у зовнішньому, державно-правовому, психічному та фізичному впливі на свідомість і поведінку людей у формі обмежень особистого, організаційного або майнового характеру. IV. Заходи адміністративного примусу м встановлюватися тільки правовими актами. V. Адміністративний примус застосовується державними органами і д / л, коло яких визначено законом, при цьому адміністративний примус характеризується множинністю органів та осіб, уповноважених застосовувати такий примус. VI. Адміністративне примус характеризує в основному порядок його застосування. VII. Процесуальний порядок застосування примусу відрізняється оперативністю, відносною простотою і економічністю. VIII. Адміністративний примус застосовується не лише до фізичних, а й до юридичних чи-ЦАМ. IX. Існує 2 підстави застосування примусу ня: 1) вчинення правопорушення; 2) настання особливих умов, передбачених правовою нормою. 70.
|
- Підстави відповідальності.
Виділяють 3 підстави адміністративної відповідаль-ності: I. Нормативне підстава - це система діючих правових норм, що закріплюють загальні положення і принципи, систему адміністративних покарань, склади правопорушень і виконання постанов. Основним джерелом є КоАП РФ, але є 4 винятки: 1) адміністративна відповідальність за податкові правопорушення встановлюється
- 15.1. Державний примус: поняття, ознаки, види
Державний примус - вид соціального примусу, сукупність заходів психічного, фізичного, матеріального чи організаційного впливу, що застосовуються уповноваженими суб'єктами у встановленому порядку незалежно від волі суб'єктів застосування в цілях забезпечення громадського порядку та громадської безпеки. Ознаки державного примусу: - є
- Фізичний або психічний примус і його кримінально-правове значення
. Ст. 40 КК - НЕ явл. переступив-ем заподіяння шкоди охоронюваним уг.им законом інтересам в результаті фіз-ого примусу, якщо внаслідок такого примусу особа не могла керувати своїми діями (бездіяльністю). Фізичний і психічний примус за своєю юр.-ой природі відноситься до обстоят-вам, викл-ім заг-ую небезпеку і протвопр-ть діяння. Проте, згідно закону, психічний примус
- Адміністративний нагляд.
Адміністративний нагляд як спосіб забезпечення законності і дисципліни являє собою особливий вид діяльності спец уповноважених органів ГВ і їх д / л, спрямований на точне виконання органами ІВ, комерційними та некомерційними організаціями загальнообов'язкових правил, що мають особливо важливе значення для суспільства і держави. У теорії розрізняють поняття надвідомчого контролю і
- Поняття, правові основи і види ад-міністратівной відповідальності.
Адміністративна відповідальність - це вид юриди-чеський відповідальності, яка виражається в застосуванні уповноваженим органом або д / л адміністративного покарання до особи, яка вчинила правопорушення. Ознаки: 1) заходи адміністративної відповідальності м устанавли-тися як законами, так і підзаконними актами; 2) фактична підстава відповідальності - адміністра-активне правопорушення; 3)
- 15.2. Адміністративний примус: поняття, особливості, мети, види
Адміністративне примус - метод державного управління, заснований на нормах адміністративного права, сукупність засобів психічного, фізичного і іншого впливу, що застосовуються уповноваженими суб'єктами у встановленому процесуальному порядку з метою забезпечення громадського порядку та громадської безпеки. Особливості адміністративного примусу: - грунтується на
- Стаття 209. Вимоги до заяви про оскарження ре-ня адміністративного органу про притягнення до адміністра-тивної відповідальності
Коментар до статті Вимоги до заяви про оскарження рішення адміністративного органу про притягнення до адміністра-тивної відповідальності визначені як загальними положеннями АПК РФ , так і спеціальними правилами, зазначеними безпосередньо в абз. 2 ч. 1 ст. 209 АПК РФ. Закон не вимагає додатку до даної заяви всіх документів, що вказуються загальною нормою ст. 126 АПК РФ. До заяви про
- Стаття 111. Підстави застосування інших заходів процессуаль-ного примусу
1. З метою забезпечення встановленого цим Кодексом порядку кримінального судочинства, належного виконання при-говору дізнавач, слідчий або суд мають право застосувати до підозрюваного або обвинуваченому наступні заходи процесуального прин-ждения: (в ред. Федерального закону від 05.06.2007 N 87-ФЗ) 1) зобов'язання про явку; 2) привід; 3) тимчасове відсторонення від посади; 4) накладення
- Стаття 203. Подача заяви про притягнення до адмініст-ративной відповідальності
Коментар до статті При вирішенні питання про підсудність справ про адміністративні правопорушення судам необхідно керівників-дствоваться положеннями ч. 2 ст. 189, ст. 203 та ч. 1 ст. 208 АПК РФ. В силу ст. 203 АПК РФ заяву про притягнення до адміністративної відповідальності подається до арбітражного суду за місцем знахо-дження або місцем проживання особи, щодо якої складено протокол про
- Тема 28. Юридична відповідальність як правове явище
1. Введення. 2. Поняття та правові властивості юридичної відповідальності. Позитивна і негативна юридична відповідальність. 3. Види негативної юридичної відповідальності, їх правова характеристика. 4. Загальправові та галузеві принципи і функції юридичної відповідальності. 5. Обставини, що виключають юридичну відповідальність, і підстави звільнення від юридичної відповідальності за
- Стаття 405. Гарантії у зв'язку з дозволом колективного трудового спору
Члени примирної комісії, трудові арбітри на час участі у вирішенні колективного трудового спору освобожда-ються від основної роботи із збереженням середнього заробітку на строк не більше трьох місяців у протягом одного року. Беруть участь у вирішенні колективного трудового спору представники працівників, їх об'єднань не можуть бути в період вирішення колективного трудового спору
- Стаття 40. Фізичний або психічний примус Коментар до статті 40
1. Фізичний примус може проявлятися у зв'язуванні, запирании, позбавленні волі, побоях, відібрання необхідних знарядь та інструментів. Відповідальність виключається, якщо внаслідок такого примусу особа не могла керувати своїми діями. Таке діяння не є вольовим і винним. За шкоду, заподіяну в результаті фізичного насильства, кримінальній відповідальності підлягає особа, яка застосувала
- Тема 20. Юридична відповідальність, її види та принципи
Юридична відповідальність: поняття, види. Правові підстави юридичної відповідальності. Юридична відповідальність і державний примус. Юридична відповідальність і правове покарання. Функції юридичної відповідальності. Система принципів юридичної відповідальності. Заходи адміністративного та дисциплінарного впливу. Кримінальне покарання, його види. Цивільно-правові санкції.
- Поняття та ознаки правонару-шення. Юридичний склад.
Адміністративне правопорушення, згідно ст. 2.1 КоАП РФ, - це протиправне винна дію або бездіяльність фізичної або юридичної особи, за кото-рої КпАП або закони суб'єкта встановлюють адміністративну відповідальність. Ознаки: 1) діяння, що включає в себе 2 аспекти поведінки: дію, тобто активне невиконання обов'язків або законного вимоги, і бездіяльність, тобто
- Поняття, ознаки та цеді. Покарання. Відмежування кримінального покарання від інших різновидів юридичної відповідальності
Поняття уг.ого наказ-ия Ст. 43 КК - "Покарання - міра гос. Примусу, що за вироком суду. Покарання застосовується до обличчя, визнаному винним у соверш-і переступив-я, і полягає в передбаченому цим кодексом лиш-і або обмеженні прав і свобод цієї особи". У ст. 44 - 59 чинного КК РФ перераховані всі заходи примусу, які є наказ-ием. Причому інші заходи примусового
- § 210. Насильство і загрози
Насильство, або примушування (vis), являло собою протиправну дію по відношенню до контрагента з метою фізично примусити його до укладення договору, який він інакше не уклав би: necessitas imposita contraria voluntati. (383) Дії примусу контрагента ділилися на публічні (vis publica) і "приватні (vis privata). Якщо примушуваний не міг протистояти насильницьких дій без
- Курс лекцій з адміністративно-му праву Росії, 2012
|