Установі на праві оперативного управління належали приміщення в будівлі. Відносно земельної ділянки, зайнятої вказаною будівлею, установа володіє правом обмеженого користування (сервітутом). Інспекція вирішила, що установа є платником земельного податку, що слід розрахувати пропорційно частці використовуваного установою чужої земельної ділянки. Суд нагадав, що коло осіб, визначений податковим законодавством як платники земельного податку, є вичерпним. Це організації та фізичні особи, які володіють земельними ділянками на праві власності, праві постійного (безстрокового) користування чи праві довічного успадкованого володіння (ст. 388 НК РФ). Згідно абз. 3 п. 3 ст. 36 ЗК РФ у разі, коли в будівлі, що знаходиться на неподільному земельній ділянці, окремі приміщення належать казенному підприємству та державному або муніципальному установі, такі суб'єкти - правовласники приміщень (а щодо приміщень названі суб'єкти володіють правом оперативного управління відповідно до ст. 296 ГК РФ) в цій будівлі володіють правом обмеженого користування земельною ділянкою для здійснення своїх прав на належні їм приміщення; ст. 23 ЗК РФ визначено зміст права обмеженого користування чужою земельною ділянкою (сервітут). Володарі сервітуту в силу ст. 388 НК РФ не є платниками земельного податку, оскільки вони не володіють земельними ділянками ні на праві власності, ні на праві постійного (безстрокового) користування, ні на праві довічного успадкованого володіння. Отже, установа не було платником земельного податку щодо частини ділянки.
|
- Попередній договір про оренду. Недійсність договору оренди та поліпшення майна
Останнім часом в комерційному будівництві стало правилом ще до завершення обробки будівлі, призначеного для розміщення безлічі фірм - торговельних і розважальних центрів, мультиплексів тощо, залучати до роботи майбутніх орендарів. Це вигідно обом сторонам. Так, якщо "мешканці" знайдені заздалегідь, то після здачі приміщень в експлуатацію їх власник зможе уникнути втрати доходів
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- 5.2. Склад, структура і повноваження арбітражних судів
Вищий Арбітражний Суд РФ вважається найвищим судовим органом для розв'язання економічних суперечок та інших справ, розглянутих арбітражними судами, здійснює в передбачених федеральним законом процесуальних форма * судовий нагляд за їх діяльністю і дає роз'яснення з питань судової практики. Повноваження Вищого Арбітражного Суду РФ включають питання, безпосередньо пов'язані з
- Федеральний закон "Про введення в дію Цивільного процесуального кодексу Російської Федерації"
* (1) БВС РФ. 1996. N 1. * (2) СЗ РФ. 1997. N 1. Ст. 1. * (3) СЗ РФ. 1994. N 13. Ст. 1447; 2001. N 7. Ст. 607; N 51. Ст. 4824. * (4) СЗ РФ. 1995. N 18. Ст. 1589; 2003. N 27. Ст. 2699. * (5) СЗ РФ. 1999. N 26. Ст. 3170. * (6) СЗ РФ. 1998. N 51. Ст. 6270; 2008. N 30 (ч. 1). Ст. 3603. * (7) СЗ РФ. 2004. N 25. Ст. 2481. * (8) СЗ РФ. 1998. N 14. Ст. 1514; Бюлетень міжнародних договорів. 2001.
- Стаття 12. Обов'язки поліції
Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
- Стаття 14. Затримання
Коментар до статті 14 січня. Коментована глава регламентує застосування поліцією наступних заходів державного примусу: затримання; входження (проникнення) в жилі та інші приміщення, на земельні ділянки і території; оточення (блокування) ділянок місцевості, житлових приміщень, будівель та інших об'єктів; формування та ведення банків даних про громадян . Закон 1991 про міліції не
- Стаття 12. Обов'язки поліції
Коментар до статті 12 січня. У даній статті встановлено обов'язки поліції, а в наступній статті передбачені її права. Як наголошувалося в пояснювальній записці до проекту коментованого Закону, до переліку обов'язків поліції включені функції, які не були враховані в Законі 1991 про міліції, але які міліція здійснювала у відповідності з іншими законодавчими та іншими нормативними
- Список нормативно-правових актів
Конституція Російської Федерації, прийнята всенародним голосуванням 12 грудня 1993 р.; Конвенція Ради Європи про захист прав людини та основних свобод (ETS N 5), укладена 4 листопада 1950 в м. Римі; Віденська конвенція про дипломатичні зносини, укладена 18 квітня 1961 у м. Відні; Віденська конвенція про консульські зносини, укладена 24 квітня 1963 у м. Відні; Конвенція проти катувань
- 4.7. Визначення кадастрової вартості ділянки, утвореного протягом податкового періоду
Відносно земельної ділянки, утвореного протягом податкового періоду, податкова база в даному податковому періоді визначається як його кадастрова вартість на дату постановки такої земельної ділянки на кадастровий облік . Таке положення встановлено п. 1 ст. 391 НК РФ. Воно діє з 1 січня 2010 р. Відповідні доповнення були внесені і в Методичні вказівки за визначенням
- 8.6. Земельний податок і оренда
Земельна ділянка може бути передана в оренду. Це випливає зі ст. 607 ГК РФ. Відповідно до п. 2 ст. 22 ЗК РФ не можуть бути передані в оренду ділянки, вилучені з обігу на підставі п. 4 ст. 27 ЗК РФ. Це ділянки, які зайняті: - державними природними заповідниками та національними парками, за винятком випадків, передбачених ст. 95 ЗК РФ; - будинками, будівлями і
|