Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. МІШИН. Конституційне (державне) право зарубіжних країн, 2008 - перейти до змісту підручника

Розділ I. ЦИВІЛЬНІ ВІДНОСИНИ


Стаття 13. Свобода особистості непорушним.
Затримання, огляд або обшук, а одно-яке інше обмеження особистої свободи в якій би то не було формі не допускаються інакше як на підставі мотивованого акту судової влади і тільки у випадках і в порядку, які , передбачені законом.
У виняткових, що викликаються необхідністю і терміновістю випадках, точно зазначених у законі, органи державної безпеки можуть застосовувати тимчасові заходи, про які має бути протягом сорока восьми годин доведено до відома судової влади; якщо остання не затвердить ці заходи протягом наступних сорока восьми годин, то вони вважаються скасованими і такими, що втратили силу.
Всяке фізичне і моральне примус щодо осіб, які зазнали тим чи іншим обмеженням свободи, підлягає покаранню.
Закон встановлює максимальні терміни попереднього ув'язнення.
Стаття 14. Житло недоторканно.
Огляди, обшуки і накладення арешту на майно не можуть проводитися інакше як у випадках і в порядку, що встановлені законом, відповідно до гарантій, передбаченими для охорони особистої свободи.
Перевірки та огляди з метою охорони здоров'я та забезпечення громадської безпеки <2> або з економічними та фіскальними цілями регулюються спеціальними законами.
---
<2> Incolumita - лат., букв. "Неушкодженість, цілість". - Прим. сост.
Стаття 15. Свобода і таємниця листування і всіх інших видів зв'язку непорушні.
Обмеження їх може мати місце лише в силу мотивованого акту судової влади з дотриманням гарантій, встановлених законами.
Стаття 16. Кожен громадянин може вільно пересуватися і проживати в будь-якій частині національної території, з тими обмеженнями загального характеру, які встановлюються законом в інтересах охорони здоров'я і безпеки. Ніякі обмеження не можуть бути встановлені за політичними мотивами.
Кожен громадянин вольний залишати територію Республіки або повертатися в неї за умови виконання обов'язків, що накладаються законом <3>.
---
<3> Обов'язки, що накладаються законом, - військова служба, сплата податків та інші обов'язки, встановлені законом.
Стаття 17. Громадяни мають право збиратися мирно і без зброї.
Для зборів, включаючи зборів на місцях, відкритих для публіки, попереднього повідомлення не потрібно.
Про збори в громадському місці повинні бути попередньо повідомлені влади, які можуть їх заборонити тільки з міркувань безпеки та підтримки громадського порядку.
Стаття 18. Громадяни мають право вільно, без особливого дозволу, об'єднуватися в організації в цілях, не заборонених окремим особам кримінальним законом.
Забороняються таємні товариства і такі об'єднання, які хоча б непрямим чином переслідують політичні цілі за допомогою організацій військового характеру.
Стаття 19. Усі мають право сповідувати свої релігійні вірування в будь-якій формі, індивідуального та колективного, пропагувати їх і відправляти відповідний культ в приватному порядку або публічно, за винятком обрядів, противних добрим звичаям.
Стаття 20. Церковний характер і релігійні або культові мети товариства або установи не можуть бути приводом для спеціальних законодавчих обмежень або спеціальних фіскальних заходів при їх утворенні, їх юридичної правоздатності та будь-якої форми діяльності.
Стаття 21. Усі мають право вільно висловлювати свої думки усно, письмово і будь-яким іншим способом їх розповсюдження.
Друк не може підлягати дозволом або цензурі.
Конфіскація може бути застосована лише на підставі мотивованого акту судової влади у випадках таких правопорушень, при яких Закон про друк виразно дозволяє конфіскацію, або в разі порушення правил, які цей Закон наказує для встановлення відповідальних осіб.
У разі абсолютної невідкладності і при неможливості своєчасного втручання судової влади конфіскація періодичних видань може бути проведена посадовими особами судової поліції, які повинні негайно і не пізніше ніж протягом двадцяти чотирьох годин довести про це до відома судової влади . Якщо судова влада не затвердить конфіскацію протягом наступних двадцяти чотирьох годин, то остання вважається скасованою і втратила силу.
Закон може встановити в якості загального правила обов'язкове подання відомостей про джерела фінансування періодичної преси.
Забороняються друковані твори, видовища і всякого роду маніфестації, противні добрим звичаям. Закон встановлює заходи, що забезпечують попередження і припинення відповідних правопорушень.
Стаття 22. Ніхто не може бути позбавлений з політичних мотивів своєї правоздатності, громадянства, свого імені.
Стаття 23. Ніякі особисті повинності чи майнове оподаткування не можуть бути встановлені інакше як на підставі закону.
Стаття 24. Всі можуть у судовому порядку діяти для захисту своїх прав та законних інтересів.
Захист є непорушним правом на будь-якій стадії процесу.
Спеціальними установами забезпечується можливість для незаможних пред'являти позови і захищатися в будь-якому суді.
Закон визначає умови і способи виправлення судових помилок.
Стаття 25. Ніхто не може бути вилучений з підсудності того судді, який передбачений законом.
Ніхто не може бути покараний інакше як на підставі закону, який набрав чинності до вчинення діяння.
Ніхто не може бути підданий заходам щодо забезпечення безпеки інакше як у передбачених законом випадках.
Стаття 26 <4>. Видача громадянина може відбутися тільки у випадках, точно передбачених міжнародними угодами.
---
<4> Див примітка до ст. 10 Конституції.
Ні в якому разі не допускається видача за політичні злочини.
Стаття 27. Кримінальна відповідальність має особистий характер.
Обвинувачений не вважається винним до здійснення остаточного осуду.
Покарання не можуть складатися в заходи, противних гуманним почуттям, і повинні бути спрямовані на перевиховання засудженого.
Смертна кара не допускається, крім випадків, передбачених військовими законами під час війни.
Стаття 28. Посадові особи та службовці держави і публічних установ безпосередньо відповідають згідно кримінальним, цивільним і адміністративним законам за дії, здійснені в порушення чиїхось прав. У цих випадках громадянська відповідальність поширюється також на державу і публічні установи.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Розділ I. ЦИВІЛЬНІ ВІДНОСИНИ "
  1. § 3. Самоврядування в дореволюційної Росії.
    У сучасній науці не склалося єдиної думки про час зародження російського самоврядування. Ряд авторів відносять зародження общинного самоврядування в Росії до часу становлення та розвитку общинного ладу у слов'ян, об'єднання виробничих громад в союзи громад і міські поселення, поділу влади на центральну і місцеву. --- Див: Постовий Н.В.
  2. § 1. Муніципальне право: ознаки, предмет і функції
    Муніципальне право являє собою систему конституційних і звичайних норм, що творяться або санкціоніруемих державою, спрямованих на регулювання відносин у сфері місцевого самоврядування. Найменування галузі бере початок від лат. minicipium - самоврядна громада. У законодавстві про місцеве самоврядування терміни "муніципальний", "місцевий" і словосполучення з ними застосовуються в
  3. § 2. Місце муніципального права в російському праві
    Російське право має складну структуру. У його складі виділяють публічне і приватне право. У ці розділи включають галузі, відокремлюватися по предмету і методу правового регулювання. До складу публічного права входять конституційне, адміністративне, фінансове, кримінальне право та ін, а до складу приватного права - наприклад, цивільне, підприємницьке, сімейне право. Сюди ж слід віднести
  4. § 4. Систематизація законодавства про місцеве самоврядування
    Місцеве самоврядування, будучи однією з основ конституційного ладу країни (ст. 12 Конституції РФ), вимагає розгорнутого правового регулювання, насамперед законодавчого. На сьогоднішній день є досить значне число законодавчих актів федерального і регіонального рівнів, що визначають різні боки самоуправленческой активності жителів. Однак вони поки не склалися в
  5. § 1. Управління на місцях до 1864
    самоврядних почав в організації місцевого життя притаманні російській землі з давніх часів. У той же час наша історія починаючи з Київської Русі являють постійну боротьбу централізації і децентралізації, що, природно, відбивалося і до цього дня відбивається на формах місцевого життя. Однак навіть у часи зовнішньої залежності (ординське ярмо), сверхцентрализации (абсолютна монархія,
  6. § 2. Місцеве самоврядування як основа конституційного ладу
    Основи конституційного ладу являють собою систему вихідних конституційних принципів, закріплених в гол. 1 Конституції РФ, які задають юридичну модель всього суспільства, держави, національного права в сукупності всіх його галузей. Основи конституційного ладу - це і дійсне здійснення даних принципів, і той стан суспільства, держави, національного права, яке
  7. § 1. Глава муніципального освіти
    Глава муніципального освіти відповідно до статуту муніципального освіти обирається на муніципальних виборах або представницьким органом муніципального освіти зі свого складу. У разі обрання на муніципальних виборах він або входить до складу представницького органу місцевого самоврядування з правом вирішального голосу і є його головою, або очолює місцеву
  8. § 2. Місцева адміністрація
    Термін "місцева адміністрація" рівнозначний терміну "виконавчо-розпорядчий орган муніципального освіти". Виконавчого-розпорядчий орган є постійно діючим органом місцевого самоврядування. Законодавство не містить норм про можливість і порядок припинення повноважень місцевої адміністрації. Інститут припинення повноважень передбачений лише для посадових осіб
  9. § 1. Муніципальна власність
    Муніципальна власність визнається і захищається державою нарівні з іншими формами власності. Вона являє собою вид публічної власності поряд з державною власністю. Цільовий характер муніципальної власності. У власності муніципальних утворень може перебувати майно, призначене, по-перше, для вирішення питань місцевого значення, по-друге, для
  10. § 1. Поняття комерційного права
    Підприємницька діяльність і відносини, регульовані комерційним правом. Відродження комерційного права в Росії нерозривно пов'язане з її переходом до ринкової економіки. На рубежі 80-90-х років відбулися глибокі зміни у правовому регулюванні економічної діяльності. Було легалізовано підприємництво. Відносини, які є предметом цивільно-правового регулювання,
© 2014-2020  yport.inf.ua