« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Розголошення відомостей про заходи безпеки, применяе-екпортувати відносно посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу (ст. 320 КК).
|
Безпосередній об'єкт - суспільні відносини, що складаються в процес-се забезпечення конфіденційності відомостей про заходи-пеки посадових осіб правоохоронних і контролюючих
органів, а також їх близьких. Предмет - відомості про заходи без-ки, які застосовуються у відношенні вищевказаних осіб або їх близьких. В якості потерпілих можна виділити кілька катего- рий осіб, до яких застосовуються заходи безпеки: а) повинно-стное особа правоохоронного органу; б) посадова особа контролюючого органу ; в) їхні близькі. Ці поняття були рас-дивимося стосовно складу злочину, передбачений-ного ст. 318 КК. Відповідно до ст. 5 Федерального закону від 20 квітня 1995 р. № 45-ФЗ «Про державний захист суддів, посадових осіб правоохоронних і контролюючих органів» 1 захист життя і здоров'я, збереження майна посадових осіб пра-воохранітельних і контролюючих органів забезпечується, з урахуванням конкретних обставин, наступними заходами без-ки: 1) особиста охорона, охорона житла і майна; 2) ви-дача зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та опо-вещеніе про небезпеку; 3) тимчасове приміщення в безпечне місце; 4) забезпечення конфіденційності відомостей про захищається екпортувати особах; 5) переведення на іншу роботу (службу), зміна місця роботи (служби) або навчання; 6) переселення на інше ме-сто проживання; 7) заміна документів, зміна зовнішності. Об'єктивна сторона злочину характеризується преда-ням розголосу відомостей про зазначені заходи безпеки. При цьому відомості стають надбанням хоча б однієї особи, що не має права на ознайомлення з ними. Оголошено можливо будь-яким способом: усно, письмово; особисто, анонімно; в пуб-особистому виступі, в розмові і т.п. Стороннім вважається будь-яка особа, яка не має права знайомитися з відомостями зазначеного характеру. Видається, що за змістом закону і з урахуванням мети розголошення відомості передаються заинтересо-ванним особам, які мають можливість їх використовувати і тим самим перешкодити діяльності посадової особи відповідних органів. Склад злочину формальний, воно вважається закінченим з моменту, коли відомості стали надбанням сторонньої особи. 1 СЗ РФ. 1995. № 17. Ст. 1455; СПС КонсультантПлюс.
Суб'єктивна сторона злочину характеризується виною у вигляді прямого умислу. Обов'язковою ознакою є мета перешкодити службової діяльності посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу, під якою розуміється прагнення винного перервати або припинити та-кую діяльність. Суб'єктом розголошення відомостей про заходи безпеки мо-же бути тільки особа, яка досягла віку 16 років, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв'язку зі служ-ної діяльністю. До осіб, яким ці відомості довірені, належать ті, хто безпосередньо забезпечують заходи з безпеки - працівники спеціальних охоронних служб, що входять у структуру МВС, ФСБ, податкової поліції, військових частин. До осіб, яким ці відомості стали відомі по служ-бе, відносяться ті, кому вони доступні в силу займаного служеб-ного положення: працівники прокуратури, ОВС, керівники і службовці адресних бюро, паспортних служб і т.п. Кваліфікуючим ознакою складу є настання тяжких наслідків у результаті розголошення відомостей про заходи безпеки посадової особи правоохоронного чи контролюється органу. Під тяжкими наслідками слід по-приймати заподіяння шкоди здоров'ю або вбивство потерпілого, знищення чи пошкодження її майна, прийняття непра-восудного вироку в результаті неправомірного впливу на суддю, яке виявилося можливим внаслідок розголошення інформації про заходи його безпеки і т.п. Психічне ставлення винного до настання тяжких наслідків характеризується необережною формою вини у вигляді легкодумства або недбалості. Якщо тяжкі наслідки заподіюються навмисне, то дію-вия винного є пособництвом у злочині (у при-підпорядкуванні шкоди здоров'ю, вбивстві, знищенні або поврежде-ванні майна тощо) у формі передачі інформації .
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Розголошення відомостей про заходи безпеки, применяе-екпортувати відносно посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу (ст. 320 КК). " |
- 10.3.2. Федеральна служба судових приставів
Відповідно до Указу Президента РФ від 13 жовтня 2004 р. № 1316 «Питання Федеральної служби судових приставів», що узаконював Положення про неї, підвідомча Міністерству юстиції РФ Федеральна служба судових приставів (далі - ФССП Росії) вважається федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції щодо забезпечення встановленого порядку діяльності судів, виконання судових
- Стаття 311. Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні судді та учасників кримінального процесу Коментар до статті 311
Основним об'єктом злочину є інтереси правосуддя. В якості додаткового об'єкта виступає безпеку суддів, учасників кримінального процесу та їх близьких. Суспільна небезпека розглядуваного злочину полягає в тому, що в результаті розголошення вживані заходи безпеки втрачають ефективність, учасники кримінального процесу стають вразливими для будь-якого
- Стаття 320. Розголошення відомостей про заходи безпеки, які застосовуються у відношенні посадової особи правоохоронного чи контролюючого органу Коментар до статті 320
Основним об'єктом злочину є нормальна діяльність органів управління. Додатковий об'єкт - безпеку посадових осіб правоохоронних і контролюючих органів, а також їх близьких. Суспільна небезпека розглядуваного злочину полягає в тому, що в результаті розголошення вживані заходи безпеки втрачають ефективність, зазначені вище суб'єкти стають
- Стаття 7. Права та обов'язки організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном
1. Коментована стаття передбачає права і закріплює обов'язки організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном (вказівка на права таких організацій включено Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ, яким і введено в дану статтю перше з положень, що передбачають ці права , йдеться про новий п. 11). Відкриває дану статтю пункт,
- Стаття 13. Права поліції
Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2. Для
- Коментар до статті 13.14
1. Згідно ст. 10 Федерального закону "Про інформацію, інформатизації і захисту інформації" державні інформаційні ресурси РФ є відкритими і загальнодоступними. Виняток становить документована інформація, віднесена законом до категорії інформації з обмеженим доступом. Документована інформація з обмеженим доступом за умовами її правового режиму поділяється на
- Коментар до статті 17.13
1. За змістом цієї статті маються на увазі органи державної влади, що здійснюють правоохоронні та (або) контролюючі функції. Згідно ст. 1, 2 Федерального закону від 20 квітня 1995 р. N 45-ФЗ "Про державний захист суддів, посадових осіб правоохоронних і контролюючих органів" (в ред. Федерального закону від 30 червня 2003 р. N 86-ФЗ) забезпечення державного захисту
- Стаття 29. Обмеження, обов'язки та заборони, пов'язані зі службою в поліції
Коментар до статті 29 січня. Стаття, що встановлює обмеження, обов'язки і заборони, пов'язані зі службою в поліції. У цьому відношенні насамперед необхідно відзначити, що, відтворюючи та деталізуючи правові позиції, висловлені в Постанові КС Росії від 6 червня 1995 р. N 7-П і Визначенні КС Росії від 21 грудня 2004 р. N 460-О (див. коментар до ст. 35 Закону), КС Росії в
- Стаття 13. Права поліції
Коментар до статті 13 січня. Коментована стаття передбачає права поліції. У пояснювальній записці до проекту коментованого Закону зазначалося, що права поліції максимально конкретизовані; виключені деякі норми, що не мають чіткого юридичного змісту і дозволяють довільно (без необхідних підстав, належної процедури і дотримання певних термінів) обмежувати права
- 4. Злочини, що порушують загальні правила безпеки. Характеристика окремих видів злочинів проти громадської безпеки
Теppоpізм (ст. 205 КК). Як наголошується в Концепції національної безпеки Російської Федерації, затвердженої Указом Президента РФ від 17 грудня 1997 р. N 1300 (в ред. Указу від 10 січня 2000 р. N 24): "У багатьох країнах, у тому числі в Російській Федерації, різко загострилася проблема тероризму, що має транснаціональний характер і загрожує стабільності у світі, що обумовлює
|