(введена Федеральним законом від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Доходи бюджету прогнозуються на основі прогнозу соціально-економічного розвитку території в умовах діючого на день внесення проекту закону (рішення) про бюджет в законодавчий (представницький) орган законодавства про податки і збори і бюджетного законодавства Російської Федерації, а також законодавства Російської Федерації, законів суб'єктів Російської Федерації і муніципальних правових актів представницьких органів муніципальних утворень, що встановлюють неподаткові доходи бюджетів бюджетної системи Російської Федерації. 2. Федеральні закони, що передбачають внесення змін до законодавства Російської Федерації про податки і збори, прийняті після дня внесення до Державної Думи проекту федерального закону про федеральний бюджет на черговий фінансовий рік і плановий період, що призводять до зміни доходів (витрат) бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, повинні містити положення про набуття чинності зазначених федеральних законів не раніше 1 січня року, наступного за черговим фінансовим-вим роком. Відповідно до Федерального закону від 03.12.2012 N 244-ФЗ з 1 січня 2014 року в абзаці другому пункту 2 статті 174.1 слова "черговий фінансовий рік (черговий фінансовий рік і плановий період)" будуть замінені словами "черговий фінансовий рік і плановий період". Закони суб'єкта Російської Федерації, що передбачають внесення змін до законодавства суб'єкта Російської Феде-рації про податки і збори, прийняті після дня внесення в законодавчий (представницький) орган проекту закону про бюджет суб'єкта Російської Федерації на черговий фінансовий рік (черговий фінансовий рік і плановий період), що призводять до зміни доходів (витрат) бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, повинні містити положення про набуття чинності зазначених законів суб'єкта Російської Федерації не раніше 1 січня року, наступного за черговим фінансовим роком. Нормативні правові акти представницького органу муніципального утворення, що передбачають внесення змін у нормативні правові акти представницького органу муніципального утворення про податки і збори, прийняті після дня внесення до представницького органу проекту рішення про місцевий бюджет на черговий фінансовий рік (черговий фінансовий рік і плановий пе-ріод), що призводять до зміни доходів (витрат) бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, повинні містити положення про набуття чинності зазначених нормативних правових актів представницького органу муніципального утворення не раніше 1 січня року, наступного за черговим фінансовим роком.
|
- Тема 4. Правове регулювання доходів бюджетів
Поняття доходів бюджетів. Види доходів бюджетів: доходи федерального бюджету, доходи суб'єктів РФ, доходи місцевих бюджетів; податкові доходи, неподаткові доходи, безоплатні надходження. Власні доходи бюджетів. Доходи федерального бюджету. Власні доходи федерального бюджету. Нафтогазові доходи. Податкові доходи федерального бюджету. Неподаткові доходи федерального бюджету.
- Стаття 47. Власні доходи бюджетів
(в ред. Федерального закону від 20.08.2004 N 120-ФЗ) До власних доходів бюджетів належать: податкові доходи, що зараховуються до бюджетів відповідно до бюджетного законодавства Російської Федерації і законодавством про податки і збори; неподаткові доходи, що зараховуються до бюджетів відповідно до законодавства Російської Федерації, законами суб'єктів Російської Федерації і муніципальними
- Стаття 33. Принцип збалансованості бюджету
Принцип збалансованості бюджету означає, що обсяг передбачених бюджетом видатків повинен відповідати сум-Марн обсягом доходів бюджету і надходжень джерел фінансування його дефіциту, зменшених на суми виплат з бюджету, пов'язаних з джерелами фінансування дефіциту бюджету і зміною залишків на рахунках з обліку коштів бюджетів. (В ред. Федерального закону від 26.04.2007
- Стаття 39. Формування доходів бюджетів
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Доходи бюджетів формуються відповідно до бюджетного законодавства Російської Федерації, законодавством про на-логах і збори і законодавством про інших обов'язкових
- Стаття 37. Принцип достовірності бюджету
Принцип достовірності бюджету означає надійність показників прогнозу соціально-економічного розвитку відповідаю-щей території і реалістичність розрахунку доходів і видатків
- Тема 2. Бюджетна система Російської Федерації
Бюджетне пристрій і бюджетна система Російської Федерації. Структура бюджетної системи. Федеральний бюджет. Бюджети суб'єктів Російської Федерації. Бюджет муніципального освіти. Бюджети державних і територіальних позабюджетних фондів у складі бюджетної системи. Консолідований бюджет. Принципи бюджетної системи Російської Федерації: принцип єдності бюджетної системи; принцип
- 13. Доходи бюджету
Доходи бюджету-грошові кошти, що надходять в безоплатному і безповоротній порядку відповідно до чинного законодавства у розпорядження органів державної влади РФ, органів державної влади відповідних суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування. Доходи бюджетів формуються відповідно до бюджетного і податкового законодавства. Згідно п. 2 ст. 39 БК РФ в
- Стаття 269. Фінансовий контроль, здійснюваний головними розпорядниками бюджетних коштів, головними адміністраторами доходів бюджету і головними адмініст-ратор джерел фінансування дефіциту бюджету
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Головні розпорядники бюджетних коштів здійснюють фінансовий контроль за підвідомчими розпорядниками (одержувачі) бюджетних коштів в частині забезпечення правомірного, цільового, ефективного використання бюджетних коштів. Головні розпорядники бюджетних коштів здійснюють контроль за використанням субсидій, субвенцій їх
- 26. Виконання бюджету
Згідно ст. 215.1 БК РФ, виконання бюджету - це отримання всіх запланованих у бюджеті доходів і фінансування передбачених видатків. Виконання федерального бюджету, бюджету державного позабюджетного фонду, бюджету суб'єкта РФ, бюджету територіального державного позабюджетного фонду, місцевого бюджету забезпечується відповідно Урядом РФ, вищим виконавчим
- 31. Принципи бюджетної системи.
1) принцип єдності бюджетної системи - єдність бюджетного законодавства РФ, принципів організації та функціонування бюджетної системи, форм бюджетної документації та звітності, бюджетної класифікації, єдиний порядок встановлення і виконання витратних зобов'язань (ст. 29 БК РФ), 2) принцип розмежування доходів і видатків між бюджетами різних рівнів - закріплення доходів і витрат
- 5. Бюджетна система та її принципи
Бюджетна система РФ є засновану на економічних відносинах і державному устрої РФ сукупність федерального бюджету, бюджетів суб'єктів РФ, місцевих бюджетів та бюджетів державних позабюджетних фондів, регульовану нормами права. Згідно ст. 10 БК РФ до складу бюджетної системи РФ включаються: федеральний бюджет і бюджети державних позабюджетних фондів;
- Стаття 92. Дефіцит федерального бюджету
(в ред. Федерального закону від 25.12.2012 N 268-ФЗ) Дефіцит федерального бюджету затверджується федеральним законом про федеральний бюджет на черговий фінансовий рік і пла-новий період і визначається як різниця між загальним обсягом витрат і загальним обсягом доходів федерального бюджету на очеред-ної фінансовий рік і плановий
- 29. Бюджетне пристрій Російської Федерації: поняття і склад. Загальна характеристика елементів бюджетного пристрої
Бюджетне устрій країни визначається її державним устроєм. Так, для Росії як федеративної держави характерні три рівня бюджетної системи - федеральний бюджет, державні бюджети суб'єктів РФ та місцеві бюджети (в т.ч. бюджети наукоградов і ЗАТО). Всі вони є самостійними частинами бюджетної системи країни. Кожен з бюджетів служить фінансовою базою для
|