Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
В.І. Радченко, А.С. Михлин, В.А. Казакова. Коментар до кримінального кодексу російської федерації (постатейний), 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 278. Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади Коментар до статті 278


1. Об'єктивну сторону даного складу злочину утворюють дії, спрямовані: а) на насильницьке захоплення влади або б) насильницьке утримання влади в порушення Конституції РФ або в) насильницьку зміну конституційного ладу Російської Федерації.
2. Відповідно до Конституції РФ державну владу в Російській Федерації (вона поділяється на законодавчу, виконавчу і судову) здійснюють Президент РФ, Федеральне Збори (Рада Федерації і Державна Дума), Уряд РФ, суди Російської Федерації (ст. ст. 10, 11 Конституції РФ ). Разом з тим про насильницьке захоплення мова може йти лише щодо законодавчої та виконавчої влади (виходячи із специфіки їх функціонування).
3. Насильницьке захоплення влади - це заволодіння його насильницьким (переважно збройним) шляхом особами, угрупованнями, організацією, яким влада не належала.
4. Насильницьке утримання влади - це насильницьке її збереження в порушення Конституції особами, яким вона раніше належала за законом (Конституції).
5. Про поняття конституційного ладу див. коментар до ст. 275.
6. Суб'єктом злочину є особа, яка досягла віку 16 років. Суб'єктом насильницького утримання влади є колишній носій державної влади, за Конституцією зобов'язаний передати її іншим особам (особі).
7. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. Особа усвідомлює, що вчиняє дії, спрямовані на насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади в порушення Конституції РФ, а одно спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу Російської Федерації, і бажає цього.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 278. Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади Коментар до статті 278 "
  1. Стаття 278. Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади Коментар до статті 278
    Об'єктом насильницького захоплення або насильницького утримання влади є суспільні відносини, що гарантують суверенітет Російської держави і суверенітет державної влади. Диспозиція коментованої статті є бланкетной, що передбачає для з'ясування ознак складу злочину звернення до Конституції РФ, яка закріплює основи формування та функціонування
  2. Стаття 205.1. Сприяння терористичної діяльності Коментар до статті 205.1
    Об'єктом злочину є громадська безпека. Об'єктивна сторона складу злочину складається з ряду альтернативних дій: 1) відмінювання; 2) вербування; 3) інше втягнення особи у вчинення хоча б одного із злочинів, передбачених статтями Особливої ??частини КК РФ: 205 "Терористичний акт", 206 "Захоплення заручника", 208 "Організація незаконного збройного формування
  3. Стаття 206. Захоплення заручника Коментар до статті 206
    Основний об'єкт злочину - громадська безпека. Додатковий об'єкт - свобода людини, недоторканність особи. Факультативний об'єкт - відносини з охорони здоров'я і життя людини, власності. Захоплення заручника відноситься до числа конвенційних злочинів. Це діяння, зокрема, визнається злочинним Міжнародною конвенцією про боротьбу із захопленням заручників (прийнята 17
  4. Використана література
    * (1) Див: Волженкін Б.В. Економічні злочини. Спб., 1999. С. 54. * (2) Див: Волженкін Б.В. Указ. соч. С. 52. * (3) Кримінальне право Росії. Особлива частина / За ред. А.І.Рарога. М., 1998. С. 142-143. * (4) Лопашенко Н.А. Питання кваліфікації злочинів у сфері економічної діяльності. Саратов, 1997. С. 15. * (5) Гаухман Л.Д., Максимов С.В. Злочини у сфері економічної
  5. Стаття 275. Державна зрада Коментар до статті 275
    1. Об'єктом державної зради є зовнішня безпека Російської Федерації як держави. Під нею слід розуміти стан захищеності життєво важливих інтересів держави, тобто конституційного ладу, суверенітету, обороноздатності та територіальної недоторканності Російської Федерації від зовнішніх загроз. Загроза безпеки держави - це сукупність умов та факторів,
  6. Стаття 105. Вбивство Коментар до статті 105
    Відповідно до закону під вбивством розуміється протиправне умисне заподіяння смерті іншій людині. Це визначення, вперше закріплене в російському кримінальному законі, дозволяє успішно вирішувати питання відмежування даного злочину від самогубства, заподіяння смерті з необережності, правомірних випадків заподіяння смерті (наприклад, у стані необхідної оборони) та знищення
  7. Стаття 127-1. Торгівля людьми Коментар до статті 127.1
    В основі розглянутого кримінально-правової заборони лежать норми міжнародного права. Поняття торгівлі людьми розкривається в ст. 3 Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї , доповнюючому Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності від 15 листопада 2000 р., відповідно до якої "торгівля людьми" означає
  8. Стаття 213. Хуліганство Коментар до статті 213
    Об'єктом злочину є суспільні відносини, що становлять зміст громадського порядку. Громадський порядок передбачає наявність умов безпеки в публічних місцях і забезпечення спокою невизначено великого кола осіб. Під громадським порядком слід розуміти сформовану в суспільстві на основі правових, соціальних норм, норм моралі, моральності та етики, норм гуртожитку,
  9. Стаття 279. Озброєний заколот Коментар до статті 279
    Об'єктом збройного заколоту виступають суспільні відносини, що гарантують суверенітет і територіальну цілісність Російської Федерації. Озброєний заколот являє собою активну , насильницьку, чинену із застосуванням чи погрозою застосування зброї діяльність широкого кола осіб, спрямовану на повалення, зміну конституційного ладу або порушення територіальної цілісності
  10. Стаття 3. Основні поняття, що використовуються в цьому Законі
    Стаття, що визначає понятійний апарат, який використовується коментованим Законом. За загальним правилом юридичної техніки визначення понять (приписи-дефініції) включаються до законодавчих актів у наступних випадках: коли юридичний (правовий) термін сформований з використанням спеціальних слів - рідкісних або маловживаних іноземних слів, а також переосмислених