(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) Принцип рівності бюджетних прав суб'єктів Російської Федерації , муніципальних утворень означає визначення бюджетних повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації та органів місцевого самоврядування, встановлення і виконання видаткових зобов'язань, формування податкових та неподаткових доходів бюджетів суб'єктів Російської Федерації і місцевих бюджетів, визначення обсягу, форм і порядку надання міжбюджетних трансфертів відповідно з єдиними принци-пами і вимог, встановлених цим Кодексом. Договори та угоди між органами державної влади Російської Федерації і органами державної влади суб'єктів незалежно ектов Російської Федерації, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, не відповідають цьому Кодексу, є недійсними.
|
- Тема 2. Бюджетна система Російської Федерації
Бюджетне пристрій і бюджетна система Російської Федерації. Структура бюджетної системи. Федеральний бюджет. Бюджети суб'єктів Російської Федерації. Бюджет муніципального освіти. Бюджети державних і територіальних позабюджетних фондів у складі бюджетної системи. Консолідований бюджет. Принципи бюджетної системи Російської Федерації: принцип єдності бюджетної системи; принцип
- Стаття 74. Надання коштів з бюджетів при виконанні умов
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. У законі (рішенні) про бюджет можуть встановлюватися умови надання коштів з бюджету, відповідно до яких надання таких коштів здійснюється у порядку, встановленому відповідно Урядом Російської Федерації, вищим виконавчим органом державної влади суб'єкта Російської Федерації, місцевої
- Стаття 29. Принцип єдності бюджетної системи Російської Федерації
(в ред. Федерального закону від 20.08.2004 N 120-ФЗ) Принцип єдності бюджетної системи Російської Федерації означає єдність бюджетного законодавства Російської Феде-рації, принципів організації та функціонування бюджетної системи Російської Федерації, форм бюджетної документації і бюд-житній звітності, бюджетної класифікації бюджетної системи Російської Федерації, санкцій за порушення
- 12. Суб'єкти фінансового права: поняття і класифікація.
Фінансові правовідносини - суспільні відносини у бюджетній сфері, в області кредитування, страхування та оподаткування, врегульовані нормами фінансового права. Суб'єкти фінансових відносин. 1. Російська Федерація, до відання якої належать: 1) встановлення основ федеральної політики і федеральні програми в області економічного розвитку Російської Федерації; 2) встановлення
- Стаття 1. Правовідносини, що регулюються Бюджетним кодексом Російської Федерації
1. До бюджетних правовідносин відносяться: відносини, що виникають між суб'єктами бюджетних правовідносин у процесі формування доходів і здійснення видатків бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, здійснення державних і муніципальних запозичень, регулюються-вання державного та муніципального боргу; (в ред. Федерального закону від 26.04. 2007 N 63-ФЗ) відносини,
- Тема 3. Бюджетні правовідносини
Бюджетні правовідносини. Особливості бюджетних правовідносин. Види бюджетних правовідносин: вертикальні бюджетні правовідносини і горизонтальні бюджетні правовідносини; майнові і немайнові правовідносини; віддільні і невіддільні правовідносини; регулятивні та охоронні правовідносини. Структура бюджетних правовідносин. Об'єкти бюджетних правовідносин. Суб'єкти бюджетних
- Президент Російської Федерації. Бюджетний кодекс Російської Федерації (чинна редакція від 14.07.2013), 2013
- Стаття 264.2. Складання бюджетної звітності
1. Головні розпорядники бюджетних коштів, головні адміністратори доходів бюджету, головні адміністратори джерел фінансування дефіциту бюджету (далі - головні адміністратори бюджетних коштів) складають зведену бюджетну звітність на підставі поданої ним бюджетної звітності підвідомчими одержувачами (розпорядниками) бюджетних коштів, ад-міністраторамі доходів бюджету,
- Стаття 168.4. План відновлення платоспроможний-ності суб'єкта Російської Федерації (муніципального обра-тання)
1. Проект плану відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) розробляються ється тимчасової фінансової адміністрацією в термін до двох місяців з дня набрання рішенням арбітражного суду про введення тимчасової фінансової адміністрації в суб'єкт Російської Федерації (муніципальному освіту) законної сили. 2. Проект плану відновлення
- Тема 5. Правове регулювання видатків бюджетів
Поняття бюджетних витрат. Класифікація бюджетних витрат. Принципи розподілу витрат: принцип єдності бюджетної системи Російської Федерації; принцип збалансованості бюджету; принцип результативності та ефективності використання бюджетних коштів; принцип загального покриття витрат бюджетів; принцип прозорості; принцип достовірності бюджету; принцип адресності та цільового характеру
- Стаття 174. Середньостроковий фінансовий план суб'єктів незалежно єкта Російської Федерації (муніципального утворення)
(в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) 1. Під середньостроковим фінансовим планом суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) розуміється документ, який містить основні параметри бюджету суб'єкта Російської Федерації (місцевого бюджету). 2. Середньостроковий фінансовий план суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) щорічно розробляється за формою і в порядку,
- 29. Бюджетне пристрій Російської Федерації: поняття і склад. Загальна характеристика елементів бюджетного пристрої
Бюджетне устрій країни визначається її державним устроєм. Так, для Росії як федеративної держави характерні три рівня бюджетної системи - федеральний бюджет, державні бюджети суб'єктів РФ та місцеві бюджети (в т.ч. бюджети наукоградов і ЗАТО). Всі вони є самостійними частинами бюджетної системи країни. Кожен з бюджетів служить фінансовою базою для
- Тема 8. Бюджетний процес
Поняття бюджетного процесу, його стадії. Бюджетний цикл. Принципи бюджетного процесу: принцип єдності системи бюджетного процесу; принцип самостійності публічних утворень у здійсненні бюджетного процесу; принцип середньострокового бюджетного планування; принцип періодичності бюджету; принцип наступності бюджетів. Повноваження учасників бюджетного процесу. Бюджетні повноваження
- 33. Джерела бюджетного права Росії. Загальна характеристика Бюджетного кодексу РФ.
Джерела БП - Конституція РФ (ст.ст. 71, 72), закон РФ «про основи бюджетного устрою і бюджетного процесу», ФЗ «про загальні принципи організації МСУ в РФ», укази Президента РФ , постанови Уряду РФ, правові акти Міністерства фінансів РФ, а також Бюджетний кодекс РФ, прийнятий 31 липня 1998р. і введений в дію з 1 січня 2000р. Основним джерелом бюджетного права в РФ є
- Стаття 264.3. Формування звітності про використан-нении консолідованого бюджету і бюджетів державного-ських позабюджетних фондів
1. Фінансові органи міських і сільських поселень представляють бюджетну звітність у фінансовий орган муніципального району. Фінансовий орган муніципального району представляє бюджетну звітність про виконання консолідованого бюджету му-муніципальні району у фінансовий орган суб'єкта Російської Федерації. Фінансовий орган міського округу або внутрішньоміської території міста
- Тема 1. Поняття бюджетного права
Поняття і зміст бюджету. Бюджет як економічна, матеріальна та правова категорія. Види бюджетів. Роль і значення бюджетів у функціонуванні держави і муніципальних утворень. Поняття бюджетного права. Предмет бюджетного права. Метод бюджетного права. Джерела бюджетного права. Систематизація джерел бюджетного права. Федеральна складова джерел бюджетного права.
- Контрольні питання і завдання
1. Що є основою бюджетної системи Російської Федера ції? 2. Охарактеризуйте структуру бюджетної системи. 3. Які принципи лежать в основі побудови бюджетної системи Російської Федерації? 4. Що включає в себе термін «бюджетні повноваження»? 5. Які бюджетні повноваження закріплені за Російською Федера цією? 6. Які бюджетні права (повноваження) суб'єктів
|