1. Відповідно до ст. 19.5 КоАП передбачається адміністративна відповідальність за невиконання в строк законного припису (постанови, подання, рішення) органу (посадової особи), який здійснює державний нагляд (контроль), яка тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 300 до 500 руб.; На посадових осіб - від 1000 до 2000 руб. або дискваліфікацію на строк до 3 років; на юридичних осіб - від 10 тис. до 20 тис. руб. 2. Згідно ст. 19.4 КоАП передбачається адміністративна відповідальність за непокору законному розпорядженню посадової особи органу, що здійснює державний нагляд (контроль), яка тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 500 до 1000 руб., На посадових осіб - від 2000 до 4000 руб. 3. Неподання державним інспекторам праці відомостей (інформації), подання яких передбачено законом і необхідно для здійснення ними їх законної діяльності, або несвоєчасне подання таких відомостей, а також подання відомостей в неповному обсязі або в спотвореному вигляді тягне у відповідності зі ст. 19.7 КоАП попередження або накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 100 до 300 руб., На посадових осіб - від 300 до 500 руб., На юридичних осіб - від 3000 до 5000 руб.
|
- Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
відповідальності керівників та інших посадових осіб організацій. За невиконання або неналежне виконання зазначених вище обов'язків керівники (їх представники) можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності (див. ст. Ст. 192, 193 і коммент. До них). Загрози насильства або насильницькі дії по відношенню до державних інспекторам праці, членам їх сімей та їх майну,
- Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
- Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
363 і коммент. до
- Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
- Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
363 ТК відповідальність за перешкоджання їх діяльності. Відповідно до зазначеної норми особи, які перешкоджають здійсненню державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, не виконуючі запропоновані їм приписи, застосовують загрозу насильством або насильницькі дії по відношенню до
- Коментар до статті 23.12
відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства РФ про працю та охорону праці, а також за результатами перевірок передавати матеріали за фактами порушень законодавства РФ про працю та охорону праці до правоохоронних органів та клопотати про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, а також пред'являти позови до суду. 4. Про перелік посадових осіб федеральної інспекції праці
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
- Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи) , особи, що перебувала на утриманні загиблого в результаті нещасного випадку, або особи, яка перебувала з ним у близькій спорідненості
- Стаття 17.8. Перешкоджання законній діяльності судового пристава-виконавця
діяльності судового пристава-виконавця, що знаходиться при виконанні службових обов'язків, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
державними інспекторами праці. Державний інспектор праці проводить розслідування в таких випадках: - при виявленні прихованого нещасного випадку; - при вступі скарги, заяви потерпілого (його законного представника); - при незгоді особи, яка була на утриманні померлого або родича загиблого (їх законного представника) з висновками комісії з розслідуванню
- Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
відповідальності державним інспектором праці, вона може оскаржити постанову по справі про адміністративні правопорушення в порядку, встановленому російським процесуальним законодавством. Наприклад, згідно зі ст. 30.1 КоАП постанову по справі про адміністративне правопорушення, скоєному юридичною особою або особою, що здійснює підприємницьку діяльність без утворення
|