Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 378. Відповідальність за порушення прав професійних спілок

1. Відповідальність за порушення прав професійних спілок передбачена в ст. 30 Федерального закону "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", згідно з якою посадові особи державних органів, органів місцевого самоврядування, роботодавці, посадові особи їх об'єднань (спілок, асоціацій) за порушення законодавства про профспілки несуть дисциплінарну, адміністративну, кримінальну відповідальність у відповідно до федеральних законів.
2. Право вимагати притягнення до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення винних посадових осіб, які порушують законодавство про профспілки, які не виконують зобов'язань, передбачених колективним договором, угодою, надано органам загальноросійських профспілок, об'єднань (асоціацій) профспілок, первинним профспілковим організаціям. За наявності перелічених порушень зазначені профспілкові органи можуть вимагати від роботодавця розірвати трудовий договір з винною посадовою особою. Ця вимога є для роботодавця обов'язковим до виконання.
3. Право вимагати притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника організації, керівника структурного підрозділу організації, їх заступників у випадках порушення трудового законодавства та інших актів, що містять норми трудового права, умови колективного договору, угоди, надано також представницькому органу працівників, наприклад, виборному органу первинної профспілкової організації.
Стаття 195 ТК зобов'язує роботодавця розглянути заяву представницького органу про допущені порушення і повідомити про результати до представницького органу працівників. Якщо факти порушення підтвердяться, то роботодавець зобов'язаний застосувати до відповідних винним особам дисциплінарне стягнення аж до звільнення.
4. Адміністративна відповідальність за порушення прав профспілок, передбачених у трудовому законодавстві та інших актах, що містять норми трудового права, колективних договорах, угодах, передбачена головним чином, в КпАП. Ці порушення пов'язані з реалізацією права профспілок на ведення колективних переговорів, укладення колективних договорів, угод:
- в ухиленні роботодавця або особи, його представляє, від участі в переговорах про укладення, зміну або про доповнення колективного договору , угоди (ст. 5.28 КоАП);
- в ненаданні роботодавцем (або його представником) інформації, необхідної для проведення колективних переговорів і здійснення контролю за дотриманням колективного договору (ст. 5.29 КоАП);
- в необгрунтованій відмові роботодавця або особи, його представляє, від укладення колективного договору, угоди (ст. 5.30 КоАП);
- в порушенні або невиконанні роботодавцем або особою, його представляють, зобов'язань за колективним договором, угодою (ст. 5.31 КоАП).
Можливі й інші види порушень прав професійних спілок, пов'язаних з їх повноваженнями щодо участі в регулюванні соціально-трудових відносин.
5. Адміністративна відповідальність виявляється в накладенні адміністративного штрафу на винних посадових осіб у розмірах, встановлених КпАП, стосовно до виду правопорушення. Порядок притягнення до адміністративної відповідальності встановлюється федеральними законами. Справи про адміністративні правопорушення в галузі трудових відносин розглядає федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці. Штрафи накладаються державними інспекторами праці.
6. Порушення законодавства про працю особою, раніше підданим покаранню за аналогічне адміністративне правопорушення, тягне дискваліфікацію на строк від 1 року до 3 років (ст. 5.27 КоАП). Дискваліфікація полягає у позбавленні фізичної особи права займати керівні посади у виконавчому органі юридичної особи, входити до ради директорів (наглядова рада), здійснювати підприємницьку діяльність з управління юридичною особою, а також здійснювати управління юридичною особою в інших випадках, передбачених законодавством РФ. Адміністративне покарання у вигляді дискваліфікації призначається суддею.
7. Трудове законодавство встановлює і гарантує судовий захист прав профспілок. Відповідно до ст. 29 Федерального закону "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" справи про порушення прав профспілок розглядаються судом за заявою прокурора або за позовною заявою або скаргою відповідного органу профспілки, первинної профспілкової організації.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 378. Відповідальність за порушення прав професійних спілок "
  1. Стаття 378. Відповідальність за порушення прав професійних спілок
    відповідальності за порушення прав профспілок. Це можуть бути посадові особи державних органів, органів місцевого самоврядування, роботодавці, посадові особи їх об'єднань (спілок, асоціацій). 2. Представляється, що в тому випадку, коли мова йде про роботодавців, відповідальних за порушення прав професійних спілок, маються на увазі не тільки керівники, а й будь-які інші
  2. Стаття 29. Представники працівників
    правового статусу є найважливішими умовами забезпечення реального захисту інтересів працівників у сфері праці. Згідно ч. 1 ст. 29 представниками інтересів працівників у соціальному партнерстві можуть бути тільки: а) професійні спілки, їх об'єднання, інші профспілкові організації, передбачені статутами загальноросійських, міжрегіональних профспілок, б) інші представники, обрані
  3. Стаття 31. Право співробітників поліції на об'єднання у професійні спілки (асоціації)
    стаття регламентує право співробітників поліції на об'єднання у професійні спілки (асоціації): у ч. 1 статті зазначено на право співробітників поліції з метою представництва і захисту своїх соціально-трудових прав та інтересів об'єднуватися або вступати в професійні спілки (асоціації); частина 2 статті щодо порядку створення та компетенція професійних спілок (асоціацій)
  4. Стаття 195. Залучення до дисциплінарної відповідальності керівника організації, керівника структурного підрозділу організації, їх заступників на вимогу представницького органу працівників
    порушенні трудових прав працівників керівником організації або його заступником. Чинна редакція коментованої статті надає представницьким органам працівників право звертатися до роботодавця із заявою про порушення також керівником структурного підрозділу або його заступником трудового законодавства та інших актів, що містять норми трудового права, умов колективного
  5. Стаття 946. Таємниця страхування
    відповідальність згідно з правилами, передбаченими статтею 139 або статтею 150 цього
  6. Стаття 70. Порушення правил професійної етики
    правил професійної етики тягне винесення попередження з публічним повідомленням, накладення штрафу в розмірі від 50 до 500 мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення правил професійної етики, поєднане із заподіянням збитків або шкоди діловій репутації, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 300 до 500 мінімальних розмірів оплати праці або виключення з членів
  7. Стаття 352. Способи захисту трудових прав і свобод
    статтями); громадський контроль професійних спілок (див. ст. Ст. 370 - 373 і коммент. До них); Федеральним законом від 30 червня 2006 р. N 90 - ФЗ передбачена судовий захист трудових прав працівника. Розгляд трудових спорів віднесено до підвідомчості судів ст. 22 ЦПК. Справи про поновлення на роботі та справи про вирішення колективних трудових спорів розглядаються районним судом в
  8. Стаття 400. Розгляд вимог працівників, професійних спілок та їх об'єднань
    правлінням йому вимоги працівників. Про своє рішення він повинен повідомити представника працівників, уповноваженому на участь у вирішенні колективного трудового спору, в 3-денний термін з дня отримання вимог. 2. Відповідь складається в письмовій формі, яку закон визнає обов'язковою. 3. Якщо роботодавець приймає рішення задовольнити вимоги працівників, колективного трудового
  9. Стаття 216.1. Державна експертиза умов праці
    стаття визначає органи, що здійснюють державну експертизу умов праці, її цілі і завдання. У Положенні про проведення державної експертизи умов праці в Російській Федерації, затвердженому постановою Уряду РФ від 25.04.2003 N 244 (в ред. Від 01.02.2005) * (345), передбачено порядок направлення на експертизу документів і матеріалів з умов і охорони праці та термін
  10. Стаття 423. Застосування законів та інших нормативних правових актів
    правопріменітель повинен оцінювати, чи підлягають застосуванню ті чи інші норми федеральних законів, чи не входять вони в протиріччя з нормами ТК. Так, наприклад, на нашу думку, у зв'язку з прийняттям Постанови Уряду РФ від 13 жовтня 2008 р. N 749, яким було затверджено Положення про особливості направлення працівників у службові відрядження, фактично втратило силу і не підлягає
© 2014-2022  yport.inf.ua