Коментар до статті 47 1. Під органами державної влади суб'єктів Російської Федерації, які, згідно з ч. 2 ст. 47 коментованого Федерального закону, можуть здійснювати з предметів спільного ведення Російської Федерації і суб'єктів Російської Федерації витрати на реалізацію покладених на поліцію обов'язків з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, розуміються законодавчі (представницькі) органи державної влади суб'єктів Російської Федерації, обираються безпосередньо громадянами Російської Федерації відповідно до Конституції РФ, Федеральним законом "Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації", іншими федеральними законами, конституціями (статутами), законами суб'єктів Російської Федерації, вищі посадові особи суб'єктів Російської Федерації (керівники вищих виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації), а також інші органи державної влади суб'єктів Російської Федерації, передбачені конституціями (статутами) суб'єктів Російської Федерації (п. 47 ст. 2 Федерального закону "Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації"). 2. Про поняття "громадський порядок" і "громадська безпека" див. коментар до ст. 1 цього Закону. 3. Про поняття "органи місцевого самоврядування" див. коментар до п. 31 ч. 1 ст. 12 цього Закону. 4. Про поняття "утриманці" див. коментар до ст. 43 цього Закону. 5. Див також коментар до ст. ст. 10, 30 цього Закону.
|
- § 3. Політико-правові засади організації місцевої влади в УРСР
Перехід до радянської системи місцевої влади. Більшовики після захоплення влади в жовтні 1917 р. зробили в організації місцевої влади ставку на Ради робітничих, селянських і солдатських депутатів. Ті спочатку виникли як організаційні осередки страйкового руху (революція 1905 р.), ставши в 1917 р. поряд з військово-революційними комітетами органами збройного повстання. У зверненні II
- § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
Права та обов'язки платників податків. Права платників податків передбачені в ст. 12 Закону «Про основи податкової системи в РФ». Серед них присутні права як процесуального (право знайомитися з актами податкових перевірок, робити пояснення щодо обчислення та сплати податків і за актами проведених перевірок), так і матеріального характеру (право на судову і адміністративну захист
- СПИСОК
Нормативні акти Конституція Російської Федерації від 12 грудня 1993 р. / / Російська газета. 1993. 25 грудня. N 237. Арбітражний процесуальний кодекс Російської Федерації. Федеральний закон від 24 липня 2002 р. N 95 - ФЗ (в редакції Федеральних законів від 28 липня 2004 р. N 80-ФЗ, від 2 листопада 2004 р. N 127-ФЗ, від 31 березня 2005 р. N 25-ФЗ, від 27 грудня 2005 р. N 197-ФЗ) / / Відомості Верховної
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі ] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- 4. Учасники страхових відносин
Перш за все мова йде, природно, про сторони відповідного правовідносини - страховиком і страхувальником. Страховик Страховик посідає особливе місце в страховому правовідношенні, оскільки саме з його діями пов'язане досягнення основної мети, заради якої виникає страхове правовідношення, - виплати певної суми в розмірі та у випадках, передбачених у договорі, а при
- 12. Обов'язкове страхування
Загальні положення Обов'язковою іменується страхування, здійснюване на виконання закону передбаченими в ньому особами та за їх рахунок. При цьому законом визначаються види , умови і порядок проведення обов'язкового страхування. Особливо виділена необхідність зазначення об'єктів, що підлягають страхуванню, ризиків, від яких воно має бути проведено, а також мінімального розміру страхових сум. І тільки
- Стаття 10. Обмін інформацією та правова допомога
1. Коментована стаття присвячена обміну інформацією та надання правової допомоги в рамках міжнародного співробітництва у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванням тероризму. У двох наступних статтях йдеться про визнанні та виконанні винесених судами іноземних держав вироків (рішень) щодо осіб, які мають доходи, отримані
- Стаття 12. Обов'язки поліції
Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті й інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
- Стаття 13. Права поліції
Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2. Для
- Стаття 43. Страхові гарантії співробітнику поліції і виплати в метою відшкодування шкоди, заподіяної у зв'язку з виконанням службових обов'язків
Коментар до статті 43 1. Обов'язкове державне страхування життя і здоров'я співробітників поліції, встановлене з метою захисту їх соціальних інтересів та інтересів держави (п. 1 ст . 969 ГК РФ), є однією з форм виконання державою обов'язку відшкодувати збиток, який може бути заподіяна життю або здоров'ю цих осіб під час проходження ними служби. Отже, в
|