Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 48. Матеріально-технічне забезпечення діяльності поліції |
||
1. Матеріально-технічне забезпечення діяльності поліції - це наділення підрозділів (співробітників) поліції транспортними засобами, іншими матеріально-технічними засобами, службовими приміщеннями і т.д. <308>. --- <308> Див: Ухвала Верховного Суду РФ від 4 квітня 2003 р. N 81-Г03-2 / / Довідкова система "КонсультантПлюс". 2. Норми забезпечення співробітників поліції речовим майном повинні відповідати положенням, закріпленим в Указі Президента РФ від 11 березня 2010 р. N 293 "Про військовій формі одягу, знаки розрізнення військовослужбовців і відомчих відзнаки" <309> і Постанові Уряду РФ від 22 грудня 2006 N 789 "Про форму одягу, знаки розрізнення і нормах постачання речовим майном співробітників органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, установ і органів кримінально-виконавчої системи, які мають спеціальні звання внутрішньої служби "<310>. --- <309> Див: Собр. законодавства РФ. 2010. N 11. Ст. 1194. <310> Див: Собр. законодавства РФ. 2007. N 1 (ч. 2). Ст. 251. 3. Причому замість предметів речового майна особистого користування співробітникам поліції виплачується грошова компенсація відповідно до норм, встановлених Порядком виплати грошової компенсації замість предметів речового майна особистого користування <311>. --- <311> Див: Про розміри та порядок виплати грошової компенсації замість предметів речового майна окремим категоріям осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ Російської Федерації, що мають спеціальні звання міліції або юстиції: Наказ МВС Росії від 6 березня 2007 р. N 218 / / Рос. газета. 2007. 23 травня. 4. Під засобами зв'язку в ч. ч. 6 і 7 коментованої статті розуміються технічні та програмні засоби, що використовуються поліцією для формування, приймання, обробки, зберігання, передачі, доставки повідомлень електрозв'язку або поштових відправлень, а також інші технічні та програмні засоби, що використовуються при наданні послуг зв'язку або забезпеченні функціонування мереж зв'язку (ст. 2 Федерального закону від 7 липня 2003 р. N 126-ФЗ "Про зв'язок" <312>). --- <312> Див: Собр. законодавства РФ. 2003. N 28. Ст. 2895. 5. Рішення про виділення службового приміщення для роботи на обслуговуваних адміністративних дільницях має прийматися міським чи районним органом місцевого самоврядування за пропозицією керівництва відповідно міського, районного або лінійного органу внутрішніх справ. 6. При розгляді питання про виділення службового приміщення для роботи на обслуговуваних адміністративних дільницях враховується можливість розміщення в ньому для спільної роботи дільничних уповноважених поліції, їх помічників, інспектора у справах неповнолітніх та представників громадськості. 7. Дільничний пункт поліції повинен розташовуватися, як правило, в центрі адміністративної дільниці (мікрорайону). 8. Крім устаткування меблями, оргтехнікою та засобами зв'язку приміщення для роботи на обслуговуваних адміністративних дільницях повинно: - бути ізольованим від житлових приміщень; - мати двері з надійними замками (замками): зовнішню - дощату, товщиною не менше 40 мм, оббиту із зовнішнього боку листовим металом або суцільнометалеву, і внутрішню - гратчасту металеву; - на віконних прорізах мати металеві грати; - мати охоронну сигналізацію, по можливості з виводом на пульт централізованого спостереження органу внутрішніх справ, або автономну сигналізацію типу "сирена" на зовнішній стороні будівлі; - відповідати вимогам пожежної безпеки і санітарно-гігієнічним нормам <313>. --- <313> Див: Про заходи щодо вдосконалення діяльності дільничних уповноважених міліції: Наказ МВС Росії від 16 вересня 2002 р. N 900 / / БНА. 2003. N 1. 9. Якщо приміщення, в якому розташований опорний пункт поліції, не відноситься до муніципальної власності (не належить органам виконавчої влади чи органам місцевого самоврядування), а належить комерційній організації або фізичним особам, комунальні послуги підлягають оплаті за рахунок коштів УВС (МВС, УВС) суб'єкта Російської Федерації <314>. --- <314> Даний висновок випливає з аналізу змісту Постанови Федерального арбітражного суду Північно-Кавказького округу від 26 серпня 2002 р. N Ф08-3091/2002. 10. Поліція є системою державних органів виконавчої влади, призначених для захисту життя, здоров'я, прав і свобод громадян, для протидії злочинності, охорони громадського порядку, власності та для забезпечення громадської безпеки, тобто для вирішення специфічних завдань, виконання яких потребує надання спеціально пристосованого для цього приміщення, тому звільнення поліцією приміщень повинно супроводжуватися наданням їй приміщень органами виконавчої влади та (або) органами місцевого самоврядування. 11. Поліція не може самостійно орендувати приміщення або знаходити кошти для капітального будівництва, оскільки фінансується з бюджетів різних рівнів за кошторисом, а відповідно до коментованого Федеральним законом і спеціальним статусом правоохоронного органу не вправі мати які-небудь інші джерела фінансування <315>. --- <315> За аналогією. Див: Постанова Федерального арбітражного суду Північно-Західного округу від 2 вересня 2002 р. N А05-4907/02-242/16. 12. Відповідно до п. 2 розділу II додатка N 1 до Постанови Верховної Ради РФ "Про розмежування державної власності Російській Федерації на федеральну власність, державну власність республік у складі Російської Федерації, країв, областей, автономної області, автономних округів, міст Москви і Санкт -Петербурга "від 27 грудня 1991 р. N 3020-1 (з наступними змінами) <316> майно органів внутрішніх справ Російської Федерації відноситься виключно до федеральної власності. Якщо спірні нежитлові приміщення були надані під службові цілі поліції на законній підставі, вони знаходяться в її оперативному управлінні. При цьому не має значення балансова приналежність будинку, де є ці приміщення. Майно, віднесене виключно до федеральної власності, не може бути передано в муніципальну власність <317>. --- <316> За аналогією. Див: Відомості Верховної Ради УРСР. 1992. N 3. Ст. 89. <317> Див: Постанова Федерального арбітражного суду Північно-Західного округу від 3 жовтня 2000 р. N А05-2786/00-210/13. 13. Коментованим Федеральним законом не передбачена державна реєстрація поліції, що входить в систему державних органів виконавчої влади Російської Федерації <318>. --- <318> За аналогією. Див: Постанова Федерального арбітражного суду Західно-Сибірського округу від 20 листопада 2000 р. N Ф04/2956-743/А46-2000. 14. Див також коментар до ст. ст. 12 - 13 цього Закону. 15. Про поняття "громадський порядок" див. коментар до ст. 1 цього Закону. 16. Про поняття "безпека громадян" див. коментар до ст. 24 цього Закону. 17. Про поняття "органи місцевого самоврядування" див. коментар до п. 31 ч. 1 ст. 12 цього Закону. 18. Про поняття "зброя" та "боєприпаси" див. коментар до п. 16 ч. 1 ст. 13 цього Закону. |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 48. Матеріально-технічне забезпечення діяльності поліції " |
||
|