Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоЦивільне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова. Коментар до Федерального закону від 21 грудня 1996 року N 159-ФЗ "Про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків" (постатейний), 2010 - перейти до змісту підручника

Стаття 5. Фінансове забезпечення додаткових гарантій щодо соціальної підтримки для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків

коментованої статті передбачається, що додаткові гарантії для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків (за винятком дітей, навчаються у федеральних державних освітніх установах), є видатковими зобов'язаннями суб'єктів РФ. Відповідно до ст. 6 Бюджетного кодексу РФ * (66) (БК РФ) витратні зобов'язання - це обов'язки публічно-правового утворення (Російської Федерації, суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти) або діє від його імені бюджетної установи надати фізичній або юридичній особі, іншому публічно-правової освіти , суб'єкту міжнародного права кошти з відповідного бюджету.
Це означає, що фінансове навантаження, пов'язана з виконанням положень коментованого Закону, покладена на регіональні (обласні) бюджети.
У свою чергу, передбачені розглядаються Федеральним законом додаткові гарантії для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, що навчаються у федеральних державних освітніх установах, є видатковими зобов'язаннями РФ.
Федеральні державні установи фінансуються тільки з федерального бюджету. У складі бюджетних витрат на утримання такого освітнього закладу в обов'язковому порядку передбачаються виплати, спрямовані на забезпечення виконання державних обов'язків з утримання вихованців і учнів, що відносяться до категорії дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.
Тим часом, слід враховувати, що витрати на реалізацію заходів щодо забезпечення додаткових гарантій щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, проводяться не тільки за рахунок коштів федерального бюджету, бюджетів суб'єктів Російської Федерації, але також і за рахунок державних позабюджетних фондів та інших, не заборонених законом джерел.
В останньому випадку мається на увазі безоплатна допомога, яка, як правило, виявляється російськими юридичними або фізичними особами. Якщо дарувальником є юридична особа й вартість дарунка перевищує 500 руб., Дар оформляється договором у письмовій формі (ст. 574 ГК РФ). У разі якщо дарувальник - фізична особа, то, як правило, договір дарування не укладається.
Крім того, в якості джерела фінансування заходів щодо соціальної підтримки може розглядатися гуманітарна допомога, порядок надання якої визначено постановою Уряду РФ від 04 грудня 1999 р. N 1335 * (67). Під гуманітарною допомогою (сприянням) розуміється вид безоплатної допомоги (сприяння), що надається для надання медичної та соціальної допомоги малозабезпеченим, соціально незахищеним, постраждалим від стихійних лих та інших надзвичайних подій групам населення, для ліквідації наслідків стихійних лих та інших надзвичайних подій, витрати на транспортування, супровід і зберігання вказаної допомоги (сприяння).
Гуманітарна допомога (сприяння) може надаватися іноземними державами, їх федеративними або муніципальними утвореннями, міжнародними та іноземними установами або некомерційними організаціями, іноземними фізичними особами.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 5. Фінансове забезпечення додаткових гарантій щодо соціальної підтримки для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків "
  1. А.А. Кирилова. Коментар до Федерального закону від 21 грудня 1996 року N 159-ФЗ "Про додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків" (постатейний), 2010

  2. Коментар до п. 3
    забезпечення органами державної влади додаткових гарантій щодо соціального захисту прав дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, закріплене в ст. 7 Конституції Російської Федерації, згідно з якою Росія є соціальною державою, політика якої спрямована на створення умов,
  3. Стаття 155.1. Пристрій дітей, які залишилися без піклування батьків, в організації для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків
    забезпечення тимчасового проживання дитини протягом періоду, коли батьки, усиновителі або опікуни або піклувальники з поважних причин не можуть виконувати свої обов'язки щодо дитини, не припиняє прав та обов'язків батьків, усиновителів чи опікунів або піклувальників щодо цієї дитини. 3. Органи опіки та піклування здійснюють контроль за умовами утримання,
  4. Стаття 155.3. Права дітей, які залишилися без піклування батьків і перебувають в організаціях для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків
    статтями 55 - 57 цього
  5. Преамбула
    забезпечення, яке складає елемент прав і свобод людини і громадянина, - один з основних напрямків розвитку будь-якого демократичного, правової держави. Соціальне забезпечення - це система суспільних відносин, що складаються між громадянами, з одного боку, і органами держави, місцевого самоврядування, організаціями, з іншого, з приводу надання громадянам за рахунок
  6. Стаття 269. Додаткові гарантії працівникам віком до вісімнадцяти років при розірванні трудового договору
    додаткові гарантії щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків "(в ред. Від 17.12.2009) * (410) . Працівникам з числа зазначених осіб роботодавець (чи його правонаступник - при ліквідації роботодавця) у разі їх звільнення у зв'язку з ліквідацією організації, скороченням чисельності або штату працівників зобов'язаний забезпечити навчання з подальшим працевлаштуванням.
  7. Стаття 155.3. Права дітей, які залишилися без піклування батьків і перебувають в організаціях для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків
    забезпечення умов для утримання, виховання, освіти, всебічного розвитку, поваги людської гідності підопічного, таких умов , які створює для нього опікун або піклувальник. І такі умови вважаються по ідеї самими собою зрозумілими в дитячому закладі (організації). Що ж до інших прав вихованця дитячого закладу, то переважна більшість з них
  8. Глава 22 . ПРИСТРІЙ ДІТЕЙ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ПІКЛУВАННЯ БАТЬКІВ, В ОРГАНІЗАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ПІКЛУВАННЯ БАТЬКІВ
    Глава 22. ПРИСТРІЙ ДІТЕЙ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ПІКЛУВАННЯ БАТЬКІВ, В ОРГАНІЗАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ , ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ПІКЛУВАННЯ
  9. Глава 22. Пристрій дітей, які залишилися без піклування батьків, в організації для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків
    для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування
  10. Стаття 7. Додаткові гарантії права на медичне обслуговування
    стаття визначає додаткові гарантії дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків, а також особам з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків у сфері охорони здоров'я. Право громадян на здоров'я, закріплене в Конституції РФ, полягає, зокрема у праві на медичну допомогу, яка в державних і муніципальних установах охорони здоров'я
  11. Стаття 4. Заходи щодо забезпечення додаткових гарантій щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків
    забезпечення гарантій щодо соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків державою використовується програмно-цільові методи управління, що включають розробку і виконання цільових програм з охорони та захисту прав дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Так, Постановою Уряду РФ від 21 березня 2007 р. N 172 * (62) затверджена федеральна цільова
  12. Стаття 8. Додаткові гарантії прав на майно і житлове приміщення
    фінансів Російської Федерації уповноваженим органом суб'єкта Російської Федерації заявки на отримання субсидії у поточному фінансовому році за формою і в строки, які встановлені Міністерством фінансів Російської Федерації. Рівень співфінансування видаткового зобов'язання суб'єкта Російської Федерації за рахунок субсидій затверджується Міністерством фінансів Російської Федерації. Межі рівня
  13. Стаття 123. Пристрій дітей, які залишилися без піклування батьків
    стаття 155.1 цього Кодексу). (в ред. Федерального закону від 24.04.2008 N 49-ФЗ) Абзац втратив чинність з 1 вересня 2008 року. - Федеральний закон від 24.04.2008 N 49-ФЗ. При влаштуванні дитини повинні враховуватися його етнічне походження, приналежність до певної релігії і культурі, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті. 2. До влаштування
  14. Стаття 5.36. Порушення порядку або строків подання відомостей про неповнолітніх, які потребують передачі на виховання в сім'ю або в установи для дітей-сиріт або для дітей, які залишилися без піклування батьків
    для дітей-сиріт або для дітей, які залишилися без піклування батьків, а також надання завідомо недостовірних відомостей про такий неповнолітньому - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від десяти до п'ятнадцяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Вчинення керівником установи, в якому знаходяться діти, які залишилися без піклування батьків, або посадовою особою органу
© 2014-2022  yport.inf.ua