Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 35. Надходження на службу в поліцію

Коментар до статті 35
1. Відповідно до ч. 1 коментованої статті на службу в поліцію приймаються громадяни Російської Федерації. При визначенні належності до громадянства Російської Федерації слід керуватися Федеральним законом від 31 травня 2002 р. N 62-ФЗ "Про громадянство Російської Федерації" і іншими нормативними правовими актами Російської Федерації.
2. Питання прийому на службу в поліцію врегульовані Інструкцією про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації, затвердженої Наказом МВС Росії від 14 грудня 1999 р. N 1038.
3. Незважаючи на те що на службу в поліцію приймаються громадяни РФ незалежно від статі, раси, національності, мови, походження, майнового і посадового становища, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, належності до громадських об'єднань, законом передбачені деякі вимоги до кандидатів на посаду співробітника поліції. Тому спеціальними підрозділами органів внутрішніх справ кандидати, що приймаються на службу (навчання) в поліцію, попередньо вивчаються. При цьому з'ясовуються стан здоров'я кандидата, відповідність наявного у нього освіти і спеціальної підготовки вимогам, що пред'являються до посади, на яку він приймається, ділові, особисті та моральні якості (п. п. 4.2, 4.3 зазначеної Інструкції).
4. За результатами попереднього вивчення начальник структурного підрозділу органу внутрішніх справ складає довідку про результати вивчення кандидата. Названий документ направляється керівнику органу внутрішніх справ, що має право призначення на посаду. Останній розглядає надійшли документи і при позитивному рішенні передає їх у відповідне кадрове підрозділ для проведення спеціальної перевірки кандидата і спрямування його на військово-лікарську комісію для визначення придатності до служби в органах внутрішніх справ <270>.
---
<270> Див: БНА. 2000. N 17.
5. При відсутності відомостей, що перешкоджають прийому кандидата на службу в органи внутрішніх справ, а також визнання його військово-лікарською комісією придатним до цієї службі кандидат має право написати заяву про прийом на службу в органи внутрішніх справ (п. 4.4 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації).
6. Прийом на службу громадян на посади рядового і начальницького складів органів внутрішніх справ здійснюється:
- шляхом укладання індивідуальних контрактів за формою, встановленою Наказом МВС Росії від 19 липня 1999 р. N 526 "Про призначення на посади керівників органів внутрішніх справ за контрактом "<271>;
--- -
<271> Див: БНА. 1999. N 37.
- За конкурсом;
- за допомогою призначення на посаду.
7. Наказ про прийом на службу:
- осіб вищого, старшого і середнього начальницького складу відповідно до номенклатури посад підписується міністром внутрішніх справ РФ, його заступниками, першим заступником начальника Слідчого комітету при МВС Росії, начальниками головних управлінь , управлінь (на правах головних), управлінь МВС Росії, безпосередньо підпорядкованих МВС Росії підрозділів, міністрами внутрішніх справ, начальниками головних управлінь і управлінь внутрішніх справ суб'єктів Російської Федерації, управлінь (відділів) внутрішніх справ на транспорті, управлінь (відділів) внутрішніх справ Управління режимних об'єктів, окружних управлінь (відділів) матеріального, технічного та військового постачання, окружних УВС, ГУВС м. Москви, начальниками освітніх та науково-дослідних установ, шкіл удосконалення начальницького складу, управлінь (відділів) позавідомчої охорони, начальниками лінійних відділів внутрішніх справ на транспорті, районних, міських, районних у місті управлінь (відділів) внутрішніх справ;
- осіб рядового і молодшого начальницького складів - посадовими особами, перерахованими в пункті вище "а", а також начальниками управлінь, відділів (служб) МВС, ГУВС, УВС суб'єктів Російської Федерації, підрозділів позавідомчої охорони, Головного клінічного госпіталю МВС Росії і начальниками, командирами стройових та інших підрозділів органів внутрішніх справ, яким надано таке право, начальниками, перерахованими в пункті вище "а" (п. 4.6 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації).
8. При прийомі на службу в поліцію слід мати на увазі, що, згідно з п. 4.7 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації, в одному і тому ж органі внутрішніх справ можуть проходити службу співробітники, які є близькими родичами чи свояками, за умови, якщо вони не будуть безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один іншому.
9. Прямої заборони в законі немає, проте ми б не рекомендували порука близьких родичів і поручительство, яке може бути розцінене як взаємна послуга один одному. Наприклад, співробітник поручився за кандидата в співробітники поліції. А останній, пропрацювавши три роки в якості посадової особи поліції, поручився за сина свого поручителя. Таке поручительство не відповідає закладеної в ч. 5 коментованої статті основній ідеї.
10. У частині 7 коментованої статті закріплено обов'язок співробітника поліції прийняти присягу співробітників органів внутрішніх справ. Згідно п. 7.1 вищезазначеної Інструкції дана обов'язок покладається на:
- співробітників, які вперше потрапили на службу до органів внутрішніх справ Російської Федерації, - не пізніше двох місяців після присвоєння спеціального звання;
- курсантів, слухачів освітніх установ МВС Росії, які раніше не приймали присягу, - не пізніше двох місяців після зарахування на навчання або досягнення 18-річного віку;
- співробітників органів внутрішніх справ, раніше по яких причин не брали присягу.
11. Про поняття "підозрюваний" і "обвинувачуваний" див. коментар до п. 12 ч. 1 ст. 12 цього Закону.
12. Про поняття "персональні дані" див. коментар до п. 4 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
13. Див також коментар до ст. ст. 36, 40 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 35. Надходження на службу в поліцію "
  1. § 1. Законодавство про оподаткування підприємців та поняття платника податків
    надходжень по регулюючим і закріпленим податків до місцевого бюджету; про розподіл регіональних податків між муніципальними утвореннями. Обсяг правового регулювання податкового статусу підприємця на нижньому муніципальному рівні невеликий. Він обмежується правом органів місцевого самоврядування вводити на своїй території місцеві податки і збори, перелічені в ст. 21 Закону «Про
  2. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
    надходження податкового платежу на бюджетний рахунок. Між цими двома подіями існує часовий період, протягом якого може виникнути ситуація прострочення сплати податку і, відповідно, підстава для нарахування пені (підпункт «в», п. 1 ст. 13 Закону «Про основи податкової системи в РФ»). У цьому випадку відповідальною особою може розглядатися як платник податків, так і кредитна
  3. Стаття 47. Присвоєння військових звань
    вступі на військову службу громадянина, що проходить або проходив службу в органах внутрішніх справ, установах і органах кримінально-виконавчої системи, в митних органах Російської Федерації або у федеральних органах податкової поліції і має спеціальне звання , йому присвоюється військове звання командиром (начальником), які мають право на присвоєння відповідного військового звання,
  4. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  5. Стаття 28. Основні права співробітника поліції
    вступу на службу в органи внутрішніх справ обчислюється пропорційно відпрацьованому часу з розрахунку одна дванадцята частина відпустки за кожний повний місяць служби за період з дня надходження. 14. Продовження чергової відпустки співробітникам у зв'язку із захворюванням під час відпустки провадиться начальником, що надали відпустку, без повернення цих осіб до місця служби на підставі
  6. Стаття 36. Випробування при вступі на службу в поліцію
    службу. Відповідно до п. 6.1 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації тривалість випробувального терміну повинна знайти своє відображення в контракті і в наказі про прийом на службу в органи внутрішніх справ. 3. Випробувальний термін встановлюється від трьох до шести місяців. Але в нього не зараховуються періоди тимчасової непрацездатності
  7. Стаття 41. Гарантії співробітнику поліції, обраному (призначеному) в законодавчий (представницький) або виконавчий орган державної влади або в орган місцевого самоврядування
    надходження на роботу або на службу протягом не одного, а шести місяців після припинення повноважень члена Ради Федерації, депутата Державної Думи. 2. У загальний трудовий стаж за фахом зараховується не тільки період, про який йде мова в коментованій статті, але й час участі співробітника поліції в якості зареєстрованого кандидата у виборах (ч. 3 ст. 41 Федерального
  8. § 2 . Розрахунки і кредитування
    надходження в банк платіжного документа, якщо інші терміни не передбачені законом, виданими на його основі банківськими правилами або договором банківського рахунку, - ст. 849 ГК; - здійснення банком платежів в інтересах клієнта і за його дорученням незважаючи на відсутність грошових коштів на його рахунку; в цьому випадку банк вважається надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня
  9. § 4. Розрахункові операції комерційних банків
    надходжень у Федеральний бюджет »наказано, починаючи з 1 січня 1998 р. припинити будь-які форми заліків за зобов'язаннями організацій по сплаті податків (недоїмки) у Федеральний бюджет і за зобов'язаннями одержувачів коштів Федерального бюджету з оплати ті поставленої ним продукції і наданих послуг, включаючи грошові заліки, а також розрахунки з організаціями-платниками податків, що припускають
  10. § 2. Історичні аспекти формування російської моделі взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування
    надходження від кожного з них формувалася 1/3 частина міського бюджету. Природно, що при такій системі (як відзначають дослідники, вона була запозиченням прусської трикласній виборчої системи) у перший розряд (в досить великому місті) потрапляло не більше декількох десятків городян, у другій - до декількох сотень, а в третій - до кількох тисяч. Кожен із розрядів
© 2014-2022  yport.inf.ua