Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 28. Основні права співробітника поліції

Коментар до статті 28
1. У п. 3 частини 1 коментованої статті закріплено право співробітника поліції на щорічні оплачувані основна та додаткові відпустки. У п. 15.1 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації визначено коло посадових осіб, які вправі надавати відпустку.
2. Чергова відпустка кандидатам, допущеним до вступних іспитів на очне навчання в освітні установи професійної освіти МВС Росії, надається з таким розрахунком, щоб він повністю був ними використаний до відрядження в освітній заклад.
3. Співробітникам, які навчаються в ад'юнктурі, для завершення кандидатської чи докторської дисертації відповідно до законодавства Російської Федерації надаються творчі відпустки.
4. Оплата проїзду співробітників до місця проведення чергової відпустки і назад за рахунок коштів МВС Росії виробляється за встановленими нормами. Один раз на два роки одному з членів сім'ї співробітника оплачується вартість проїзду до місця проведення відпустки і назад.
5. Чергова відпустка має бути наданий кожному співробітнику протягом року, крім випадків, коли допускається з'єднання чергових відпусток за два роки. При вказівці в плані чергових відпусток початкового місяця використання відпустки останній надається (повинен бути затребуваний) не пізніше десятого числа даного місяця.
6. Співробітникам, які мають право на використання відпустки в два терміни, він надається за їх бажанням в будь-якому співвідношенні за кількістю днів у кожному терміні виходячи із загальної кількості покладених днів чергового і додаткових відпусток.
7. Співробітникам, які направляються на спеціальне початкове навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації, у випадках, коли термін закінчення навчання встановлений у грудні чи на початку наступного року, чергові відпустки надаються до вибуття на навчання.
8. Відкликання з чергової відпустки або перенесення на інший термін за ініціативою начальника органу внутрішніх справ допускаються лише у разі крайньої службової необхідності з письмового дозволу начальника, який має право надання відпусток, і оформляються наказом. При цьому відкликання з чергової відпустки проводиться тільки за згодою працівника.
9. У разі збігу чергової відпустки з навчальним чергову відпустку переноситься на інший час.
10. У виняткових випадках, коли надання відпустки працівникові у поточному році може несприятливо відбитися на нормальній діяльності органу внутрішніх справ, за згодою співробітника допускається перенесення відпустки на наступний рік. При цьому відпустка за кожний робочий рік тривалістю не менше 6 днів повинен бути використаний не пізніше ніж протягом одного року після настання права на відпустку. Частина невикористаної відпустки може бути приєднана до відпустки за наступний робочий рік.
11. Ненадання щорічної відпустки протягом двох років підряд забороняється.
12. Заміна відпустки грошовою компенсацією не допускається, крім випадків звільнення співробітників органів внутрішніх справ, що не використовували відпустку.
13. Тривалість чергової щорічної відпустки у році вступу на службу в органи внутрішніх справ обчислюється пропорційно відпрацьованому часу з розрахунку одна дванадцята частина відпустки за кожний повний місяць служби за період з дня надходження.
14. Продовження чергової відпустки співробітникам у зв'язку із захворюванням під час відпустки провадиться начальником, що надали відпустку, без повернення цих осіб до місця служби на підставі телеграфного (телефонного) повідомлення співробітника. Після повернення з відпустки співробітник представляє документи, що засвідчують отримання ним звільнення з тимчасової непрацездатності, а також пред'являє до оплати документи телеграфного (телефонного) повідомлення.
15. Короткострокові відпустки для вирішення нагальних соціально-побутових питань, виконання спорідненого боргу, а також з інших поважних причин на термін до 10 днів надаються співробітникам:
- у разі важкого стану здоров'я або смерті (загибелі) близького родича співробітника або особи, на вихованні якого перебував співробітник;
- у разі пожежі або іншого стихійного лиха, що спіткало родину або близького родича співробітника;
- з інших поважних причин (за рішенням начальника органу внутрішніх справ).
16. Такого роду відпустки надаються співробітникам поліції в міру необхідності, зі збереженням співробітнику грошового утримання. Їх кількість протягом календарного року не обмежується.
17. На співробітника поліції повністю поширюється Закон РФ "Про оскарження до суду дій і рішень, які порушують права і свободи громадян" <261>. Відповідно до даного нормативного правового акту співробітник поліції має право звернутися зі скаргою до суду, якщо вважає, що неправомірними діями (рішеннями) державних органів, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та їх об'єднань, громадських об'єднань чи посадових осіб, державних службовців порушені його права і свободи .
---
<261> Див: Відомості Верховної Ради УРСР. 1993. N 19. Ст. 685.
18. Такими діями (рішеннями) можуть бути колегіальні і одноосібні дії (рішення), в тому числі надання офіційної інформації, що стала підставою для здійснення дій (прийняття рішень), в результаті яких:
- порушено права і свободи співробітника поліції;
- створено перешкоди здійсненню співробітником поліції його прав і свобод;
- незаконно на співробітника поліції покладено якась обов'язок або його незаконно притягнуто до будь-якої відповідальності.
19. Співробітники поліції можуть оскаржити не тільки вищеназвані дії (рішення), але й послужила підставою для здійснення дій (прийняття рішень) інформацію або те й інше одночасно.
20. Зазвичай співробітник поліції повинен звертатися за захистом своїх прав і свобод до суду загальної юрисдикції. Тим часом захист деяких його прав віднесена законодавцем до підвідомчості Конституційного Суду РФ, конституційних (статутних) судів суб'єктів Російської Федерації і навіть арбітражних судів.
21. Про поняття "злочин" і "адміністративне правопорушення" див. коментар до ст. 2 цього Закону.
22. Про припиненні протиправних діянь див. коментар до п. 2 ч. 1 ст. 12 цього Закону.
23. Про поняття "підозрюваний" див. коментар до п. 12 ч. 1 ст. 12 цього Закону.
24. Про поняття "персональні дані" див. коментар до п. 4 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
25. Про поняття "зброя" див. коментар до п. 16 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
26. Про поняття "транспортний засіб" див. коментар до п. 21 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
27. Про поняття "виконання службових обов'язків" див. коментар до ст. 43 цього Закону.
28. Див також коментар до ст. ст. 2, 8, 13 - 18, 20, 21, 23, 27, 29 - 31, 37, 38, 40, 42 - 45 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 28. Основні права співробітника поліції "
  1. 4. Учасники страхових відносин
    стаття Кодексу складається з норм, що відтворюють положення Закону, після чого включає пряму відсилання з певних питань до законів про страхування. Стаття 938 ЦК, так само як і Закон про організацію страхової справи, передбачає, що страховиками можуть виступати тільки юридичні особи. Притому Закон визнав за необхідне підкреслити - юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми,
  2. 12. Обов'язкове страхування
    стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
  3. § 3. Позитивізм у філософії, науці, соціології
    стаття П. Лафарга *. * Лафарг П. Злочинність у Франції в 1840-1886 рр.. / / Кримінальне право і соціалізм / Под ред. М. Гернет. М., 1908. С. 1-56. У наші дні економічний напрямок в обгрунтуванні злочинності та інших девіантних проявів розвиває лауреат Нобелівської премії з економіки Г. Беккер і його послідовники *. * Детальніше див: Економічна теорія злочинної та правоохоронної
  4. Стаття 1. Призначення поліції
    статтях Закону (ст. ст. 12, 13 та ін.) під поліцією розуміються специфічні структурні підрозділи органів внутрішніх справ. Поліцією іменується не підрозділ органу внутрішніх справ (НЕ РВВС, УВС і т.д.), а відповідний підрозділ (служба) органу внутрішніх справ. Згідно ч. 4 ст. 4 Федерального закону "Про поліцію" склад поліції, порядок створення, реорганізації та ліквідації підрозділів
  5. Стаття 2. Основні напрямки діяльності поліції
    основних напрямки діяльності поліції - захист особи, суспільства, держави від протиправних посягань та попередження і припинення злочинів та адміністративних правопорушень. 2. Під особистістю тут розуміється все і кожен, хто знаходиться на території Російської Федерації громадянин Російської Федерації, іноземний громадянин, особа без громадянства. 3. Попередження
  6. Стаття 5. Дотримання і повагу прав і свобод людини і громадянина
    стаття присвячена першому з основних принципів діяльності поліції - принципу поваги прав і свобод людини і громадянина. 6. Згідно ст. ст. 17 і 18 Конституції РФ в Російській Федерації визнаються і гарантуються права і свободи людини і громадянина відповідно до загальновизнаних принципів і нормам міжнародного права і відповідно до Конституції РФ. Причому основні права і свободи
  7. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  8. Стаття 13. Права поліції
    стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
  9. Стаття 14. Затримання
    права, обов'язки (якщо є в цьому необхідність, попереджаються про нерозголошення даних попереднього розслідування), відповідальність і порядок виробництва слідчої дії; 6) до відома особи, підозрюваного у вчиненні злочину, доводиться рішення про його особистому обшуку; 7) дозволяється питання про можливість присутності захисника при особистому обшуку; 8)
  10. Стаття 15. Входження (проникнення) в жилі та інші приміщення, на земельні ділянки і території
    стаття дозволяє проводити входження (проникнення) у житлові приміщення і огляд таких без судового рішення і без отримання потім від суду дозволу на проникнення (підтвердження законності проникнення, огляду). 13. Всі перераховані в ч. 3 коментованої статті ситуації об'єднує одне - співробітник поліції має право прийняти рішення про проникнення в житлові приміщення на підставі ст. 15
© 2014-2022  yport.inf.ua