« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Стаття 34. Правове регулювання служби в поліції
|
Коментар до статті 34 1 - 2. У коментованій статті йдеться про правове регулювання служби в поліції. У початковій же редакції даної статті містилися загальні положення про службу в поліції. Так, передбачалося, що співробітники поліції проходять службу на посадах рядового, молодшого, середнього, старшого і вищого начальницького складу поліції і що призначення на посади вищого начальницького складу поліції та звільнення з цих посад здійснюються Президентом РФ. Водночас інші питання, які регламентують власне проходження служби, порушені були. Громадська палата РФ відзначала, що було б логічно включення до статті відомостей про призначення на посаду та звільнення з займаної посади старшого начальницького складу (див. лист від 30 листопада 2010 р. N 3ОП-1/1980). Однак замість очікуваної відповідної деталізації наведені вище положення попросту виключені (друге з них перенесено у ст. 35 коментованого Закону). З первинного варіанту коментованої статті також виключені положення, що містять наступне регулювання: співробітник поліції користується правами і свободами відповідно до Конституції РФ, права та свободи співробітника поліції можуть бути обмежені федеральним законом в тій мірі, в якій це необхідно для забезпечення належного виконання ним службових обов'язків; обмеження прав і свобод, пов'язаних з проходженням служби в поліції, компенсується наданням співробітникам поліції додаткових гарантій правового і соціального захисту. Як встановлено в ч. 1 коментованої статті, служба в поліції регулюється законодавством РФ, що регламентує питання проходження служби в органах внутрішніх справ, і коментованим Законом. Виходячи з ч. 2 даної статті в частині, не врегульованою законодавством РФ, що регламентує питання проходження служби в органах внутрішніх справ, і коментованим Законом, застосовується трудове законодавство РФ. Закон 1991 про міліції подібних норм не містив. Поряд з названим Законом діяло Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, яке надсилало до трудового законодавства РФ лише з окремих питань (у тому числі відносно роботи стажиста, тривалості робочого часу, надання компенсацій за виконання службових обов'язків понад установлений часу, а також у нічний час, у вихідні та святкові дні). Відповідно, норму ч. 2 коментованої статті, певною мірою можна вважати нововведенням. Відповідно до ч. 2 ст. 54 коментованого Закону Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ діє і надалі до прийняття федерального закону, що визначає порядок та умови проходження служби співробітниками органів внутрішніх справ. Дія названого Положення на цей період поширене на співробітників поліції в частині, що не суперечить коментованого Закону. У статті 3 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ) визначено, що правову основу служби в органах внутрішніх справ складають Конституція РФ, закони та інші правові акти РФ , нормативні акти МВС Росії, назване Положення та індивідуальний контракт про службу в органах внутрішніх справ (контракт).
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Стаття 34. Правове регулювання служби в поліції " |
- Стаття 34. Правове регулювання служби в поліції
Коментар до статті 34 1. Див зміст і коментар до ст. ст. 3, 6, 35 - 41 цього Федерального
- § 1. Законодавство про оподаткування підприємців та поняття платника податків
правових актів федерального, регіонального та муніципального рівнів законодавства, далеко не вільну від недоліків. Такі явища, як прогалини і суперечливість притаманні не тільки всій системі податкового регулювання, а й окремим податковим законам. Часткові зміни, що вносяться протягом шести років (з 1992 р.) у податкову систему Росії, перетворили її у вкрай залякану, непросту
- § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
правової форми підприємництва, використання передбачених законом пільг, використання прогалин і суперечностей законодавства [1]. На практиці використовуються й інші прийоми податкового планування, хоча законність деяких з них викликає сумніви. Так, можливість заміни одних цивільно-правовьк договорів (НЕ-сприятливих) на інші (сприятливі для оподаткування) обмежена
- СПИСОК
стаття / / Місцеве самоврядування в Російській Федерації : Зб. нормативних актів. М., 1998. Лаптєва Л.Є. Земські установи в Росії. М., 1993. Ларькина А.П. Органи територіального громадського самоврядування. Саранськ, 1993. Легорнев С. Муніципальна власність як основа реального самоврядування / / Житлове та комунальне господарство. 1993. N 1. Лексин В.М., Швецов О.М. Держава і
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
- 12. Обов'язкове страхування
стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
- Стаття 10. Обмін інформацією та правова допомога
стаття присвячена обміну інформацією та надання правової допомоги в рамках міжнародного співробітництва у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванням тероризму. У двох наступних статтях йдеться про визнання та виконання винесених судами іноземних держав вироків (рішень) щодо осіб, які мають доходи, одержані злочинним шляхом, а
- Стаття 1. Призначення поліції
статтях Закону (ст. ст. 12, 13 та ін.) під поліцією розуміються специфічні структурні підрозділи органів внутрішніх справ. Поліцією іменується не підрозділ органу внутрішніх справ (НЕ РВВС, УВС і т.д.), а відповідний підрозділ (служба) органу внутрішніх справ. Згідно ч. 4 ст. 4 Федерального закону "Про поліцію" склад поліції, порядок створення, реорганізації та ліквідації підрозділів
- Стаття 3. Правова основа діяльності поліції
правовими актами, що стосуються її діяльності. До внесення відповідних змін до законодавства поліція в межах свого призначення і компетенції має право виконувати обов'язки, які нормативними правовими актами покладено на міліцію. 2. Дане положення поширюється також на співробітників поліції, які перебувають за межами нашої держави. 3. До числа законів, в
- Стаття 12. Обов'язки поліції
стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
|