ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 33. Представники роботодавців

1. Відповідно до ст. 33 ТК на локальному рівні при проведенні колективних переговорів, укладанні або зміні колективного договору, а також при розгляді та вирішенні колективних трудових спорів працівників з роботодавцем, представниками роботодавця - юридичної особи є керівник організації, роботодавець - індивідуальний підприємець (особисто) або уповноважені ними особи, відповідно до ТК та іншими нормативними правовими актами, переліченими у ч. 1 ст. 33 ТК.
2. При проведенні колективних переговорів на більш високому рівні соціального партнерства з питань укладення або зміни угод, вирішенні колективних трудових спорів з приводу їх укладення або зміни, а також при формуванні та здійсненні діяльності комісій з регулювання соціально-трудових відносин інтереси роботодавців представляють відповідні об'єднання роботодавців (см . ч. 2 ст. 33 ТК).
Об'єднання роботодавців - некомерційна організація, що об'єднує на добровільній основі роботодавців для представництва інтересів і захисту прав своїх членів у взаємовідносинах з профспілками, органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Діяльність об'єднання роботодавців здійснюється на основі принципу добровільності вступу до нього і виходу з нього роботодавців і (або) їх об'єднань.
3. Правовою підставою представницьких повноважень роботодавців є ТК, Федеральний закон "Про об'єднання роботодавців", закони, інші нормативні правові акти, установчі документи організації і локальні нормативні акти.
Федеральний закон "Про об'єднання роботодавців" спрямований на забезпечення реалізації одного з найважливіших принципів і прав у сфері праці - свободи асоціацій, права на об'єднання як працівників, так і роботодавців, які закріплені в міжнародно-правових нормах і в Конституції (ст. 30).
Мета їх створення - забезпечувати представництво законних інтересів та захист прав своїх членів у сфері соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування.
Значимість Закону полягає в забезпеченні державного сприяння і реалізації права роботодавців на об'єднання, як необхідної умови для розвитку соціального партнерства, безпосереднього їх участі у формуванні та проведенні узгодженої політики у сфері праці на основі встановленого законом порядку взаємовідносин суб'єктів соціального партнерства.
4. Закон визначає правове становище об'єднань роботодавців, порядок та умови їх створення, принципи діяльності.
У ньому розмежовано і чітко визначені права та обов'язки членів об'єднання роботодавців, а також права та обов'язки об'єднань роботодавців та питання їх реорганізації та ліквідації.
Взаємодія об'єднань роботодавців, професійних спілок та їх об'єднань, органів державної влади, органів місцевого самоврядування у сфері соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин здійснюється на основі принципів соціального партнерства, однією з форм якого виступають угоди, укладені між повноважними представниками працівників і об'єднаннями роботодавців на федеральному, регіональному, галузевому (міжгалузевому) і територіальному рівнях в межах їх компетенції (див. коментар. до ст. 45 ТК).
Відповідно до ч. 2 коментованої статті при проведенні колективних переговорів, укладанні або зміні угод, інтереси роботодавців представляють відповідні об'єднання роботодавців. Установчими документами об'єднань роботодавців є статути, в яких встановлюються структура, порядок формування та повноваження органів управління об'єднання, а також порядок прийняття ними рішень. В аналізованому Законі розмежовані права і обов'язки роботодавців - членів створюваних ними об'єднань і права та обов'язки самих об'єднань як самостійної організаційно-правової форми некомерційної організації.
Оскільки згідно коментованої статті при укладанні угод, що регулюють соціально-трудові відносини, представниками роботодавців є їх об'єднання, Закон в числі прав об'єднання вказує насамперед на їх повноваження з формування узгодженої позиції членів об'єднання роботодавців з питань регулювання соціально-трудових відносин і пов'язаних із ними економічних відносин, а також щодо забезпечення її реалізації у взаєминах з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування.
5. Об'єднання мають право виступати з ініціативою проведення колективних переговорів з підготовки, висновку і зміни угод; проводити консультації (переговори) з професійними спілками та їх об'єднаннями, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та отримувати в цих цілях необхідну від них інформацію щодо основних напрямів соціально- економічної політики.
Права об'єднань тісно пов'язані з їх відповідними обов'язками. Так, згідно зі ст. 14 Закону об'єднання роботодавців зобов'язане вести колективні переговори, укладати на узгоджених умовах угоди з професійними спілками та їх об'єднаннями в порядку, встановленому федеральними законами; виконувати укладені угоди в частині, що стосується роботодавців; надавати своїм членам тексти угод, укладених об'єднанням роботодавців; здійснювати контроль за виконанням укладених об'єднанням роботодавців угод; сприяти виконанню членами об'єднання роботодавців передбачених у них зобов'язань, а також колективних договорів, укладених роботодавцями - членами об'єднання роботодавців.
6. Розмежовуючи права та обов'язки членів об'єднання роботодавців і права та обов'язки самих об'єднань (ст. 7, 8, 13 і 14 Закону), Закон одночасно передбачає необхідність їх взаємодії при здійсненні соціально-партнерської діяльності. Так, члени об'єднання роботодавців мають право брати участь у визначенні змісту і структури укладаються об'єднанням роботодавців угод, що регулюють соціально-трудові відносини і пов'язані з ними економічні відносини.
У свою чергу, об'єднання зобов'язані сприяти виконанню членами об'єднання роботодавців зобов'язань, передбачених угодами, а також колективними договорами, укладеними роботодавцями - членами об'єднання роботодавців. Об'єднання зобов'язані надавати своїм членам допомогу в питаннях застосування законодавства, що регулює трудове відношення і інші безпосередньо пов'язані з ними відносини, розробки локальних нормативних актів, що містять норми трудового права, укладення колективних договорів, угод, а також вирішення індивідуальних і колективних спорів.
7. У Законі чітко розмежована відповідальність членів об'єднання роботодавців і особливо об'єднань в цілому за порушення зобов'язань, передбачених угодами. Так, за порушення або невиконання членом об'єднання роботодавців зобов'язань, передбачених угодами, укладеними об'єднанням роботодавців, настає відповідальність у порядку, встановленому законодавством РФ, зазначеними угодами. При цьому припинення роботодавцем свого членства в об'єднанні роботодавців не звільняє його від виконання зобов'язань за угодами, укладеними в період його членства в об'єднанні. Якщо ж роботодавець вступає в об'єднання роботодавців в період дії угоди, вже укладеного цим об'єднанням, то він зобов'язаний виконувати умови, передбачені цією угодою.
Відповідальність об'єднання роботодавців за порушення або невиконання угод регулюється ст. 15 Закону. Згідно з цією статтею об'єднання роботодавців несе відповідальність за вказані неправомірні дії в порядку, передбаченому законодавством РФ, угодами. При цьому важливо звернути увагу на те, що об'єднання роботодавців не несе відповідальність за зобов'язаннями своїх членів, тобто членів об'єднання роботодавців (ст. 7 Закону), у тому числі за їх зобов'язаннями, передбаченими в укладених ними угодах.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 33. Представники роботодавців "
  1. Стаття 32. Обов'язки роботодавця щодо створення умов, що забезпечують діяльність представників працівників
    Коментар до статті 1. Закріплення обов'язку роботодавця створювати для представників працівників необхідні умови обумовлено тим, що професійні спілки та інші представники працівників здійснюють свою діяльність в приміщенні (на території) організації, роботодавця - індивідуального підприємця. 2. Відповідно до ст. 377 ТК роботодавець зобов'язаний безоплатно надати
  2. Стаття 34. Інші представники роботодавців
    Коментар до статті 1. Коментована стаття передбачає обмежені можливості участі роботодавців у системі соціального партнерства через представників, які не є об'єднаннями роботодавців. Тепер державні органи та органи місцевого самоврядування можуть представляти інтереси лише установ та інших організацій, що фінансуються з бюджету. Такі роботодавці можуть не створювати
  3. Стаття 400. Розгляд вимог працівників, професійних спілок та їх об'єднань
    Коментар до статті 1. Відповідно до коментарів статтею роботодавець зобов'язаний розглянути спрямовані йому вимоги працівників. Про своє рішення він повинен повідомити представника працівників, уповноваженому на участь у вирішенні колективного трудового спору, в 3-денний термін з дня отримання вимог. 2. Відповідь складається в письмовій формі, яку закон визнає обов'язковою. 3.
  4. Коментар до статті 5.33
    Про співвідношення Трудового кодексу РФ до чинного на території РФ трудовим законодавством і іншими нормативними правовими актами, що містять норми трудового права, см. п. 2 коментаря до ст. 5.27. Про статус роботодавця, особи, його представляє, см. п. 1 коментаря до ст. 5.28, п. 1 коментаря до ст. 5.29. Про статус примирних процедур див. п. 1 - 3 коментарю до ст. 5.32. Виконання
  5. 1. Поняття і види об'єднань роботодавців
    Особливою формою некомерційної організації, близької до об'єднань юридичних осіб, є об'єднання роботодавців. Об'єднання роботодавців - форма некомерційної організації, заснована на членстві роботодавців - юридичних та (або) фізичних осіб (ст. 3 Федерального закону від 30 жовтня 2002 р. "Про об'єднання роботодавців"). -------------------------------- СЗ РФ. 2002. N 48.
  6. Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття дає легальне визначення соціального партнерства в сфері праці. Запропоноване визначення включає всі види взаємодії між працівниками (їх представниками), роботодавцями (їх представниками) і органами державної влади або органами місцевого самоврядування. 2. Взаємодія може проявлятися у проведенні консультацій, веденні
  7. Стаття 25. Сторони соціального партнерства
    Стаття, що доповнена ч. 2, яка визначає умови визнання органів державної влади та органів місцевого самоврядування сторонами соціального партнерства. 1. У складному комплексі взаємовідносин з соціального партнерства існують індивідуальні та колективні трудові відносини, які виникають між різними суб'єктами. Тому слід розрізняти боку трудового відносини,
  8. Стаття 228. Обов'язки роботодавця при нещасному випадку
    Коментар до статті Встановлюючи обов'язки роботодавця при нещасному випадку, коментована стаття визначає також рівень нормативних актів, якими можуть передбачатися органи та організації, що підлягають інформуванню про нещасний випадок, що сталося у роботодавця, і уточнює, що родичів потерпілого необхідно негайно інформувати немає про всякому, а тільки про важкому
  9. Стаття 31. Інші представники працівників
    1. Реалізація права працівників на представництво своїх інтересів у взаємовідносинах з роботодавцем здійснюється, як правило, професійними спілками, об'єднуючими більшість працівників організації. Але існують і такі випадки, коли працівники даного роботодавця не об'єднані в будь первинні профспілкові організації або жодна з наявних первинних профспілкових організацій не
  10. Глава 4. Представники працівників і роботодавців у соціальному партнерстві
    Глава 4. Представники працівників і роботодавців у соціальному
  11. Коментар до статті 5.31
    1. Див п. 2 коментарю до ст. 5.28. Про статус роботодавця, особи, його представляє, см. п. 1 коментаря до ст. 5.28, п. 1 коментаря до ст. 5.29. Невиконання колективного договору, угоди, на відміну від порушення окремих передбачених ним зобов'язань, тягне за собою заподіяння більш значної шкоди. Наприклад, недотримання роботодавцем або особою, його представляють, положень
  12. Стаття 25. Сторони соціального партнерства
    Коментар до статті 1. Норма ч. 1 статті розрізняє сторони соціального партнерства та їх представників. У діяльності відповідних комісій беруть участь представники сторін, зазначені в ст. ст. 29 - 31, 33, 34 ТК, проте вони діють від імені та в інтересах сторін. Правові наслідки їхніх дій настають для працівників і роботодавців. Представники сторін несуть відповідальність за
  13.  Стаття 34. Інші представники роботодавців
      Відповідно до коментарів статтею у випадках, коли в якості роботодавців виступають федеральні державні установи, державні установи суб'єктів РФ, муніципальні установи та інші організації, що фінансуються з відповідних бюджетів, то їх представниками у відносинах соціального партнерства на зазначеному рівні є відповідні федеральні органи
  14.  Стаття 1461. Службова топологія
      1. Топологія, створена працівником у зв'язку з виконанням своїх трудових обов'язків або конкретного завдання роботодавця, визнається службової топологією. 2. Право авторства на службову топологію належить працівнику. 3. Виключне право на службову топологію належить роботодавцю, якщо договором між ним і працівником не передбачено інше. 4. Якщо виключне право на
  15.  Стаття 5.33. Невиконання угоди
      Невиконання роботодавцем або його представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двадцяти до сорока мінімальних розмірів оплати
  16.  Стаття 5.33. Невиконання угоди
      Невиконання роботодавцем або його представником зобов'язань за угодою, досягнутою в результаті примирної процедури, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від двох тисяч до чотирьох тисяч рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
енциклопедія  бешбармак  яловичина  кабачки  начинка