Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальну право → 
« Попередня Наступна »
С.І. Барсуков, А.Н. Борисов. Коментар до Федерального закону "Про поліцію" (постатейний), 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 25. Співробітник поліції


Коментар до статті 25
1. Коментована стаття визначає основи правового становища співробітника поліції. Відкриває дану статтю норма, що встановлює, що співробітником поліції є громадянин РФ при одночасному виконанні двох умов:
громадянин здійснює службову діяльність на посаді федеральної державної служби в органах внутрішніх справ (з даної умови в ч. 2 коментованої статті передбачено два вилучення; див. нижче);
громадянину в установленому порядку присвоєно спеціальне звання, передбачене ст. 26 коментованого Закону.
Подібним чином раніше в ч. 1 ст. 17 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ) передбачалося, що співробітниками міліції в Росії є громадяни РФ, які перебувають на посадах рядового чи начальницького складу органів внутрішніх справ, яким у встановленому порядку присвоєно спеціальні звання рядового чи начальницького складу міліції. Аналогічно в частині 1 ст. 1 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ передбачено, що працівниками органів внутрішніх справ РФ є громадяни РФ, що складаються на посадах рядового і начальницького складів органів внутрішніх справ або в кадрах МВС Росії, яким у встановленому названим Положенням порядку присвоєно спеціальні звання рядового і начальницького складів органів внутрішніх справ.
Правило частини 1 коментованої статті, згідно з яким співробітником поліції є громадянин РФ, має свої особливості. Згідно п. п. 7 і 8 ч. 1 ст. 29 коментованого Закону перешкодою для перебування на службі в поліції є не тільки вихід з громадянства РФ, а й придбання або наявність громадянства (підданства) іноземної держави. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 35 даного Закону громадянин РФ не може бути прийнятий на службу в поліцію як в зазначених випадках, так і у випадку, якщо він має вид на проживання або інший документ, що підтверджує право на постійне проживання громадянина РФ на території іноземної держави (див. зазначені статті і коментар до них).
На відміну від викладених вище норм ч. 1 ст. 17 Закону 1991 про міліції та ч. 1 ст. 1 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ у ч. 1 коментованої статті йдеться не про посади рядового чи начальницького складу органів внутрішніх справ, а про посади федеральної державної служби. У цьому зв'язку необхідно зазначити наступне.
Відповідно до п. 1 ст. 2 Федерального закону від 27 травня 2003 р. N 58-ФЗ "Про систему державної служби Російської Федерації" (1) в систему державної служби входять такі види державної служби, як державна цивільна служба, військова служба і правоохоронна служба. Згідно п. 3 зазначеної статті військова служба і правоохоронна служба є видами федеральної державної служби. У статті 4 названого Закону визначено, що федеральна державна служба - це професійна службова діяльність громадян щодо забезпечення виконання повноважень Росії, а також повноважень федеральних державних органів та осіб, що заміщають державні посади РФ.
---
(1) СЗ РФ. 2003. N 22. Ст. 2063.
Згідно з визначенням, даному в ст. 7 Федерального закону "Про систему державної служби Російської Федерації", правоохоронна служба - це вид федеральної державної служби, що представляє собою професійну службову діяльність громадян на посадах правоохоронної служби в державних органах, службах та установах, які здійснюють функції по забезпеченню безпеки, законності та правопорядку, по боротьбі з злочинністю, захисту прав і свобод людини і громадянина; таким громадянам присвоюються спеціальні звання і класні чини.
У пункті 1 ст. 19 названого Закону передбачено, що дане визначення правоохоронної служби як виду федеральної державної служби застосовується з дня набрання чинності федерального закону про правоохоронну службу. Такий закон до теперішнього часу не прийнятий, але існує Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, дія якого відповідно до заключним положенням ч. 2 ст. 54 коментованого Закону до прийняття федерального закону, що визначає порядок та умови проходження служби працівниками органів внутрішніх справ, поширюється на співробітників органів внутрішніх справ у частині, що не суперечить цьому Закону.
Як передбачено ст. 5 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ:
переліки посад рядового, молодшого, середнього і старшого начальницького складу і відповідні цим посадам спеціальні звання затверджуються Міністром внутрішніх справ РФ (ч. 1);
переліки посад вищого начальницького складу і відповідні цим посадам спеціальні звання затверджуються Президентом РФ (ч. 2).
З метою вдосконалення діяльності МВС Росії і у зв'язку з прийняттям коментованого Закону видано Указ Президента РФ від 1 березня 2011 р. N 253 (1), яким затверджено Перелік посад вищого начальницького складу в органах внутрішніх справ Російської Федерації, у Федеральній міграційній службі, в Бюро з координації боротьби з організованою злочинністю та іншими небезпечними видами злочинів на територіях держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і відповідних цим посадам спеціальних звань.
---
(1) РГ. 2011. 2 березня. N 43.
Указом також встановлено граничну кількість посад вищого начальницького складу: а) в органах внутрішніх справ РФ - 340, б) в ФМС Росії - 3, в) в Бюро по координації боротьби з організованою злочинністю та іншими небезпечними видами злочинів на територіях держав - учасниць СНД - 2.
Цим же Указом встановлено, що покладання на працівника органів внутрішніх справ РФ тимчасового виконання обов'язків за вакантною посадою, підлягає заміщенню особами вищого начальницького складу органів внутрішніх справ РФ, здійснюється Міністром внутрішніх справ РФ з письмового дозволу Президента РФ ; термін виконання обов'язків по вказаній посаді не може перевищувати шість місяців; звільнення від виконання обов'язків по зазначеній посаді здійснюється Міністром внутрішніх справ РФ.
Раніше відповідні питання були врегульовані Указом Президента РФ від 5 листопада 2004 р. N 1407 "Про затвердження Переліку посад вищого начальницького складу в органах внутрішніх справ Російської Федерації, у Федеральній міграційній службі, в Бюро з координації боротьби з організованою злочинністю та іншими небезпечними видами злочинів на території Співдружності Незалежних Держав і відповідних цим посадам спеціальних звань "(1).
---
(1) СЗ РФ. 2004. N 45. Ст. 4416.
2. Частина 2 коментованої статті передбачає два випадки, в яких вважається проходять службу в поліції співробітник поліції, що не знаходиться на посади федеральної державної служби в органах внутрішніх справ:
1) знаходження у розпорядженні федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії, його територіального органу, організації, що входить в систему зазначеного федерального органу;
2) прикомандирування до державних органів, а також до організацій на умовах і в порядку, що встановлюються Президентом РФ.
Такі ж випадки проходження співробітниками міліції служби не на посадах рядового чи начальницького складу передбачалися раніше в ч. 2 ст. 17 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 22 липня 2010 р. N 156-ФЗ), і такі ж випадки проходження співробітниками органів внутрішніх справ служби не на посадах рядового і начальницького складів передбачені в ч. 10 ст. 16 Положення 1992 р. про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 липня 2010 р. N 156-ФЗ).
Знаходження співробітника органів внутрішніх справ у розпорядженні органів внутрішніх справ регламентовано ст. 16.1 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ. Як передбачено у ч. 1 вказаної статті (стаття введена Федеральним законом від 22 липня 2010 р. N 156-ФЗ), співробітник органів внутрішніх справ може перебувати в розпорядженні органів внутрішніх справ у таких випадках:
а) при знаходженні за штатом (у разі ліквідації або реорганізації органу внутрішніх справ (підрозділу), скорочення чисельності або штату працівників органу внутрішніх справ (підрозділи));
б) при звільненні від замещаемой посади у зв'язку з переміщенням по службі або звільненням зі служби;
в) по закінченні призупинення служби;
г) при направленні на медичне обстеження або медичний огляд військово-лікарською комісією;
д) при невиконанні більше чотирьох місяців в цілому протягом дванадцяти місяців службових обов'язків у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю (за винятком випадків, якщо законодавством РФ передбачені більш тривалі терміни перебування співробітника на лікуванні або на лікуванні у зв'язку з отриманими ним при виконанні службових обов'язків пораненням, контузією чи каліцтвом);
е) при направленні у службове відрядження на термін більше одного року, в тому числі за кордон, і в період після закінчення службового відрядження, зазначений в ч. 2 даної статті;
ж) у зв'язку з відновленням на посаді співробітника органів внутрішніх справ, раніше заміщає цю посаду;
з) у період перебування в невикористаному відпустці за попередні роки служби при звільненні зі служби в органах внутрішніх справ;
і) після закінчення терміну прикомандирування до органів державної влади, а також до організацій.
Відрядження співробітників органів внутрішніх справ до органів державного управління регламентовано ст. 19 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (у ред. Федерального закону від 22 серпня 2004 р. N 122-ФЗ):
співробітники органів внутрішніх справ можуть бути прикомандировані до вищих органів державного управління РФ, міністерствам, відомствам і організаціям (далі - органи державного управління) для виконання робіт спеціального характеру, пов'язаних безпосередньо з діяльністю МВС Росії. Прикомандирування здійснюється за рахунок лімітів чисельності, виділених МВС Росії (ч. 1);
перелік посад у вищих органах державного управління РФ, які можуть заміщати прикомандировані співробітники органів внутрішніх справ, визначається Президентом РФ (ч. 2);
перелік міністерств, відомств і організацій, до яких можуть бути прикомандировані співробітники органів внутрішніх справ, визначається Міністром внутрішніх справ РФ виходячи з необхідності забезпечення ефективного виконання завдань та обов'язків, покладених на органи внутрішніх справ, і затверджується Урядом РФ (ч. 3);
перелік посад у цих міністерствах, відомствах та організаціях, які можуть заміщатися прикомандированими до них співробітниками органів внутрішніх справ, визначається МВС Росії разом з відповідними міністерствами, відомствами і організаціями (ч. 4).
Як приклад регламентації прикомандирування співробітників органів внутрішніх справ до державних органів слід зазначити Указ Президента РФ від 18 жовтня 2004 р. N 1318 "Про затвердження Переліку посад, що заміщуються особами вищого начальницького складу органів внутрішніх справ Російської Федерації , прикомандированими до Державної фельд'єгерської службу Російської Федерації, і відповідних цим посадам спеціальних звань "(1).
---
(1) СПС.
3. У частині 3 коментованої статті регламентовані виконання співробітником поліції, які проходять службу в територіальному органі, обов'язків, покладених на поліцію, і реалізація таким співробітником поліції прав, наданих поліції (про територіальні органи МВС Росії див. коментар до ст. 4 Закону):
співробітник поліції виконує обов'язки, покладені на поліцію, і реалізує права, надані поліції, в межах території, що обслуговується цим територіальним органом, відповідно до замещаемой посадою і посадовим регламентом (посадовою інструкцією);
за межами вказаної території співробітник поліції виконує обов'язки, покладені на поліцію, і реалізує права, надані поліції, в порядку, що визначається керівником федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто Міністром внутрішніх справ РФ.
Раніше в частині 1 ст. 18 Закону 1991 про міліції встановлювалося, що співробітник міліції виконує обов'язки і користується правами міліції, передбаченими названим Законом, в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади (до речі кажучи, у початковому варіанті проекту коментованого Закону містилася подібна норма). При цьому в ч. 2 зазначеної статті встановлювалися обов'язки, що підлягають виконанню співробітником міліції на території РФ незалежно від займаної посади, місця знаходження і часу, а в ч. 3 статті вказувалося, що для виконання таких службових обов'язків співробітник міліції може використовувати права міліції, передбачені названим Законом.
Регламентація, що міститься у викладених нормах ч. ч. 2 і 3 ст. 18 Закону 1991 про міліції, з певними змінами відтворена відповідно в нормі ч. 2 ст. 27 коментованого Закону, що встановлює обов'язки, що підлягають виконанню співробітником поліції незалежно від замещаемой посади, місця знаходження і часу доби, і в нормі ч. 3 ст. 28 даного Закону, яка передбачає права, надані співробітнику поліції незалежно від замещаемой посади, місця знаходження і часу доби при виконанні таких обов'язків (див. зазначені статті та коментар до них).
  Відповідно, саме про обов'язки, встановлених в ч. 2 ст. 27 коментованого Закону, і про права, передбачених у ч. 3 ст. 28 даного Закону, і йдеться у положенні ч. 3 коментованої статті про виконання обов'язків та реалізації прав співробітником поліції за межами території, що обслуговується територіальним органом. Відомостей про видання в рамках реалізації норм ч. ч. 2 і 3 ст. 18 Закону 1991 про міліції відомчих нормативних правових актів немає, з урахуванням чого слід очікувати видання відповідного наказу МВС Росії на підставі ч. 3 коментованої статті.
  4. Частина 4 коментованої статті передбачає видачу співробітнику поліції службового посвідчення, спеціального жетона з особистим номером і нагрудного знака. При цьому федеральний законодавець делегував повноваження по затвердженню зразків службового посвідчення, спеціального жетона з особистим номером і нагрудного знака співробітника поліції федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії.
  Подібним чином передбачалося раніше в ч. 3 ст. 17 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ), що співробітникам міліції видаються службові посвідчення встановленого МВС Росії зразка та спеціальні жетони з особистим номером, і передбачено в ч. 2 ст. 1 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, що співробітникам органів внутрішніх справ видаються службові посвідчення і жетони встановлених МВС Росії зразків. Відповідно, положення ч. 4 коментованої статті про видачу співробітнику поліції нагрудного знака є нововведенням коментованого Закону.
  Питання, передбачені в зазначених нормах Закону 1991 про міліції та Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, вирішувалися в нормативних правових актах МВС Росії, які містять службову інформацію обмеженого поширення (з позначкою "Для службового користування").
  Згідно з прикінцевими положеннями ч. 6 ст. 54 коментованого Закону федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії, і його територіальним органам, організаціям, що входять в систему зазначеного федерального органу, дозволяється використання службових посвідчень міліції (як і бланків, печаток, штампів міліції) до 1 січня 2012
  5. У частині 5 коментованої статті закріплено необхідність забезпечення співробітника поліції форменим одягом за рахунок бюджетних асигнувань федерального бюджету. Для співробітника поліції, що несе службу в громадських місцях, при цьому передбачено розміщення на форменому одязі нагрудного знака, що дозволяє ідентифікувати співробітника поліції. Повноваження за твердженням зразків форменого одягу співробітника поліції федеральний законодавець делегував Уряду РФ.
  Подібним чином встановлювалося раніше в ч. 4 ст. 17 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ), що співробітники міліції мають формений одяг, зразки якої затверджуються Урядом РФ, і встановлено в ч. 2 ст. 1 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, що співробітники органів внутрішніх справ мають формений одяг, зразки якої затверджуються Урядом РФ. Вказівка в нормі ч. 5 коментованої статті на бюджетні асигнування федерального бюджету зумовлено новелою ст. 47 коментованого Закону про джерело фінансового забезпечення діяльності поліції (див. зазначену статтю і коментар до неї).
  Положення ж про розміщення на форменому одязі співробітника поліції, що несе службу в громадських місцях, нагрудного знака є нововведенням. Раніше в частині 6 ст. 17 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 25 липня 2006 р. N 126-ФЗ) встановлювалося, що за рішенням органів виконавчої влади суб'єктів РФ формений одяг міліції громадської безпеки по суб'єктах РФ може мати додаткову відмітну нагрудну і нарукавну символіку (про колишньому діленні міліції на кримінальну міліцію і міліцію громадської безпеки див. коментар до ст. 2 Закону).
  На підставі зазначених вище норм Закону 1991 про міліції та Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ видано Постанова Уряду РФ від 3 травня 1994 р. N 445 "Про форму одягу, знаки розрізнення і нормах постачання речовим майном осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ Російської Федерації, що мають спеціальні звання міліції або юстиції "(1), яким затверджено:
  ---
  (1) СЗ РФ. 1994. N 4. Ст. 360.
  форма одягу осіб начальницького і рядового складів органів внутрішніх справ РФ, які мають спеціальні звання міліції або юстиції;
  знаки відмінності за спеціальними званнями міліції або юстиції начальницького і рядового складів органів внутрішніх справ РФ;
  норми постачання речовим майном осіб начальницького і рядового складів органів внутрішніх справ РФ, які мають спеціальні звання міліції або юстиції, в мирний час.
  Згідно з прикінцевими положеннями ч. 7 ст. 54 коментованого Закону співробітникам поліції дозволяється носіння форменого одягу співробітників органів внутрішніх справ до затвердження Урядом РФ зразків форменого одягу співробітника поліції і встановлення термінів забезпечення відповідним речовим майном.
  6. Частина 6 коментованої статті передбачає право співробітника поліції на носіння та зберігання вогнепальної зброї та спеціальних засобів. При цьому повноваження з визначення порядку видачі, носіння та зберігання вогнепальної зброї та спеціальних засобів федеральний законодавець делегував федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії.
  Раніше в частині 5 ст. 17 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ) подібним чином передбачалося, що співробітники міліції мають право на постійне носіння і зберігання табельної вогнепальної зброї та спеціальних засобів і що порядок видачі, носіння та зберігання зазначених зброї та спеціальних засобів визначається Міністром внутрішніх справ РФ. Аналогічно в частині 3 ст. 1 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ встановлено, що співробітники органів внутрішніх справ після проходження відповідної підготовки мають право на постійне носіння і зберігання табельної вогнепальної зброї та спеціальних засобів в порядку, що визначається Міністром внутрішніх справ РФ.
  На підставі зазначених норм Наказом МВС Росії від 17 листопада 1999 р. N 938 затверджено Інструкцію про порядок видачі табельної бойової ручної стрілецької зброї, боєприпасів та спеціальних засобів співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації на постійне зберігання і носіння (1). Розділ "Загальні положення" цього документа передбачає наступне:
  ---
  (1) БНА ФОИВ. 2009. N 52.
  названа Інструкція визначає порядок видачі табельної бойової ручної стрілецької зброї, боєприпасів та спеціальних засобів співробітникам органів внутрішніх справ РФ (далі - співробітники) на постійне зберігання і носіння, а також їх здачі або вилучення (п. 1);
  на постійне зберігання і носіння співробітникам можуть видаватися табельну бойове ручна стрілецька зброя (пістолети, револьвери) та спеціальні засоби, що перебувають на озброєнні в органах внутрішніх справ РФ. У виняткових випадках на період ускладнення оперативної обстановки за рішенням начальника органу внутрішніх справ на постійне зберігання і носіння співробітникам можуть видаватися автомати чи пістолети-кулемети (п. 2);
  інші типи табельної бойової ручної стрілецької зброї, що перебувають на озброєнні в органах внутрішніх справ РФ, можуть видаватися співробітникам тільки на час виконання оперативно-службових завдань (п. 3);
  одночасно з видачею табельної бойової ручної стрілецької зброї, боєприпасів та спеціальних засобів на постійне зберігання і носіння співробітникам видаються спеціальне спорядження для відкритого або прихованого їх носіння (залежно від виконуваних оперативно-службових завдань), а також приладдя для догляду за ними (п. 4);
  право видачі табельної бойової ручної стрілецької зброї, боєприпасів та спеціальних засобів співробітникам на постійне зберігання і носіння надається начальникам головних управлінь та управлінь МВС Росії, міністрам внутрішніх справ, начальникам ГУВС, УВС суб'єктів РФ, УВСТ, РУБОП, ОУМТіВС, УВС (ОВС) ОРО, освітніх та науково-дослідних установ МВС Росії, міськрайлінорганів внутрішніх справ, командирам (начальникам) підрозділів при органах внутрішніх справ (п. 5);
  табельну бойове ручна стрілецька зброя, боєприпаси та спеціальні засоби, видані на постійне зберігання і носіння, застосовуються і використовуються співробітниками відповідно до законодавчими та іншими нормативними правовими актами РФ (п. 6).
  7. У частині 7 коментованої статті зазначено, що співробітник поліції підлягає обов'язковій державній дактилоскопічної реєстрації. При цьому федеральний законодавець делегував повноваження з визначення порядку зазначеної дактилоскопічної реєстрації федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії. Раніше відповідне регулювання містилося в нормі ч. 1 ст. 20 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 7 листопада 2000 р. N 135-ФЗ), що вказує, що співробітники міліції підлягають обов'язковій державній дактилоскопічної реєстрації відповідно до законодавства РФ.
  Власне процедура обов'язкової державної дактилоскопічної реєстрації співробітників поліції передбачена в положенні п. "в" ст. 9 Федерального закону "Про державну дактилоскопічної реєстрації в Російській Федерації", згідно з яким такий дактилоскопічної реєстрації підлягають громадяни РФ, які проходять службу в органах внутрішніх справ. Затверджений на підставі названого Закону Постановою Уряду РФ від 6 квітня 1999 р. N 386 Перелік посад, на яких проходять службу громадяни Російської Федерації, які підлягають обов'язковій державній дактилоскопічної реєстрації (1), включає позицію "посади рядового і начальницького складу в органах внутрішніх справ" (п. 2).
  ---
  (1) СЗ РФ. 1999. N 15. Ст. 1828.
  Як визначено у ст. 1 Федерального закону "Про державну дактилоскопічної реєстрації в Російській Федерації" (в ред. Федерального закону від 30 грудня 2008 р. N 322-ФЗ (1)), державна дактилоскопічна реєстрація - це діяльність, що здійснюється зазначеними в цьому Законі органами виконавчої влади та федеральними державними установами, з отримання, обліку, зберігання, класифікації та видачу дактилоскопічної інформації, встановлення або підтвердження особи людини.
  ---
  (1) СЗ РФ. 2009. N 1. Ст. 30.
  Наказом МВС РФ від 31 серпня 2007 р. N 769 затверджено Адміністративний регламент Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з виконання державної функції забезпечення відповідно до законодавства Російської Федерації проведення державної дактилоскопічної реєстрації.
  8. Частина 8 коментованої статті допускає, що окремі посади в поліції можуть заміщатися федеральними державними цивільними службовцями. Як встановлено Указом Президента РФ від 1 березня 2011 р. N 248 "Питання Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації" (подп. "б" п. 5), посади федеральної державної цивільної служби засновуються МВС Росії в підрозділах територіальних органів, фінансове забезпечення яких здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань федерального бюджету.
  Закон 1991 про міліції не вказував на можливість заміщення окремих посад в міліції федеральними державними цивільними службовцями, але ця можливість слідувала з Федерального закону від 27 липня 2004 р. N 79-ФЗ "Про державну цивільну службу Російської Федерації" (1), яким згідно з його преамбулою встановлено правові, організаційні та фінансово-економічні основи державної цивільної служби РФ. Як визначено у ч. 1 ст. 3 названого Закону, державна цивільна служба РФ - це вид державної служби, що представляє собою професійну службову діяльність громадян РФ на посадах державної цивільної служби РФ щодо забезпечення виконання повноважень федеральних державних органів, державних органів суб'єктів РФ, осіб, що заміщають державні посади РФ, та осіб, заміщають державні посади суб'єктів РФ (включаючи перебування у кадровому резерві та інші випадки). Відповідно до частини 2 зазначеної статті федеральна державна цивільна служба поряд з державною цивільною службою суб'єктів РФ є видами державної цивільної служби РФ.
  ---
  (1) СЗ РФ. 2004. N 31. Ст. 3215.
  Комітет Державної Думи у справах Федерації та регіональної політики пропонував уточнити, відповідно до яким нормативним правовим актом буде здійснюватися регулювання професійної службової діяльності вищеназваних федеральних цивільних службовців і чи поширюються на них обмеження, обов'язки і заборони, пов'язані зі службою в поліції, додатково встановлені ст. 29 законопроекту; відповідно до зазначеної статті громадянин не може бути прийнятий на службу в поліцію, якщо він має або мав судимість, а також якщо стосовно його кримінальне переслідування припинено за нереабілітуючих підстав: закінчення строків давності кримінального переслідування; припинення кримінальної справи у зв'язку з примиренням сторін; припинення кримінального переслідування внаслідок акта про амністію; припинення кримінального переслідування у зв'язку з дійовим каяттям (див. Висновок від 23 листопада 2010 р.).
  Як вказував названий Комітет, необхідність уточнення вищевказаної правової норми викликана тим, що згідно з положеннями ст. 32 гл. 6 законопроекту співробітники органів внутрішніх справ, які не є співробітниками поліції, можуть залучатися до виконання покладених на поліцію обов'язків у порядку, визначеному федеральним органом виконавчої влади у сфері внутрішніх справ; в цьому випадку на них поширюються обов'язки, права, відповідальність, гарантії правового і соціального захисту співробітників поліції, а проте в разі недотримання залучуваними співробітниками додаткових заборон, встановлених ст. 29 законопроекту для співробітників поліції, виникає питання про правомірність такого залучення. Але викладене зауваження Комітету залишено без реалізації.
  Серед відомчих нормативних правових актів, що регламентують проходження федеральної цивільної служби в МВС Росії, необхідно згадати такі:
  Наказ МВС Росії від 4 грудня 2007 р. N 1155 "Про затвердження кваліфікаційних вимог до професійних знань і навичок федеральних державних цивільних службовців центрального апарату Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації" (1);
  ---
  (1) БНА ФОИВ. 2008. N 3.
  Наказ МВС Росії від 13 листопада 2009 р. N 855 "Про затвердження кваліфікаційних вимог до професійних знань і навичкам, необхідним для виконання посадових обов'язків федеральних державних цивільних службовців територіальних органів Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації" (1);
  ---
  (1) БНА ФОИВ. 2010. N 1.
  Наказ МВС Росії від 19 червня 2008 р. N 531 "Про затвердження Службового розпорядку Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації для федеральних державних цивільних службовців" (1);
  ---
  (1) БНА ФОИВ. 2008. N 28.
  Наказ МВС Росії від 20 вересня 2006 р. N 743 "Про грошовому змісті деяких категорій федеральних державних цивільних службовців" (1) (стосується федеральних державних цивільних службовців, що заміщають посади федеральної цивільної служби в центральному апараті МВС Росії);
  ---
  (1) БНА ФОИВ. 2006. N 45.
  Наказ МВС Росії від 6 липня 2009 р. N 511 "Про грошовому змісті окремих категорій федеральних державних цивільних службовців" (1) (стосується федеральних державних цивільних службовців, що заміщають посади федеральної цивільної служби в територіальних органах МВС Росії).
  ---
  (1) РГ. 2009. 19 серпня. N 153.
  Указом Президента РФ від 1 липня 2010 р. N 821 "Про комісії з дотримання вимог до службового поводження федеральних державних службовців і врегулювання конфлікту інтересів" затверджено Положення про комісії з дотримання вимог до службового поводження федеральних державних службовців і врегулювання конфлікту інтересів (1), в відповідно до якого Наказом МВС Росії від 8 вересня 2010 р. N 652 "Про Комісію з дотримання вимог до службового поводження федеральних державних цивільних службовців центрального апарату МВС Росії і врегулювання конфлікту інтересів" (2):
  ---
  (1) СЗ РФ. 2010. N 27. Ст. 3446.
  (2) БНА ФОИВ. 2010. N 42.
  затверджено Положення про Комісію з дотримання вимог до службового поводження федеральних державних цивільних службовців центрального апарату МВС Росії і врегулювання конфлікту інтересів;
  сформована Комісія з дотримання вимог до службового поводження федеральних державних цивільних службовців центрального апарату МВС Росії і врегулювання конфлікту інтересів та затверджено її склад.
  Згідно з прикінцевими положеннями ч. 12 ст. 54 коментованого Закону до 1 січня 2013 г. Допускається тимчасове заміщення співробітниками поліції посад федеральної державної служби в підрозділах і організаціях федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії, що не входять до складу поліції, а також тимчасове заміщення федеральними державними службовцями, що проходять службу в цих підрозділах і організаціях, посад в підрозділах поліції в порядку, що визначається керівником зазначеного федерального органу.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 25. Співробітник поліції"
  1. Стаття 25. Співробітник поліції
      співробітників поліції до державних органів, а також до організацій. Однак перелік організацій, що не відносяться до державних органів, у розглянутому Федеральному законі не наведено. 2. Співробітники поліції одночасно є посадовими особами органів внутрішніх справ. Тому слід мати на увазі, що згідно ст. 19 Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської
  2. 4. Учасники страхових відносин
      стаття Кодексу складається з норм, що відтворюють положення Закону, після чого включає пряму відсилання з певних питань до законів про страхування. Стаття 938 ЦК, так само як і Закон про організацію страхової справи, передбачає, що страховиками можуть виступати тільки юридичні особи. Притому Закон визнав за необхідне підкреслити - юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми,
  3. 12. Обов'язкове страхування
      стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
  4. Стаття 47. Присвоєння військових звань
      співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації, співробітникам Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих і співробітникам кримінально-виконавчої системи Міністерства юстиції Російської Федерації час безпосередньої участі в контртерористичних операціях на
  5. Стаття 84. Порядок проведення експертизи
      співробітниками, яких призначає його керівник. Інші експерти виконують аналогічні експертні дослідження за дорученням суду. На відміну від штатних співробітників державних судово-експертних установ, які є атестованими фахівцями, встановити міру їх компетентності вельми непросто, що становить додаткову завдання, що стоїть перед судом при призначенні сторонніх експертів.
  6. § 3. Позитивізм у філософії, науці, соціології
      стаття П. Лафарга *. * Лафарг П. Злочинність у Франції в 1840-1886 рр.. / / Кримінальне право і соціалізм / Под ред. М. Гернет. М., 1908. С. 1-56. У наші дні економічний напрямок в обгрунтуванні злочинності та інших девіантних проявів розвиває лауреат Нобелівської премії з економіки Г. Беккер і його послідовники *. * Детальніше див: Економічна теорія злочинної та правоохоронної
  7. Стаття 1. Призначення поліції
      статтях Закону (ст. ст. 12, 13 та ін.) під поліцією розуміються специфічні структурні підрозділи органів внутрішніх справ. Поліцією іменується не підрозділ органу внутрішніх справ (НЕ РВВС, УВС і т.д.), а відповідний підрозділ (служба) органу внутрішніх справ. Згідно ч. 4 ст. 4 Федерального закону "Про поліцію" склад поліції, порядок створення, реорганізації та ліквідації підрозділів
  8. Стаття 2. Основні напрямки діяльності поліції
      співробітниками поліції в межах встановленої їм компетенції з метою: - виявлення обставин, що сприяють вчиненню злочинів та адміністративних правопорушень, а також вжиття заходів щодо їх усунення та нейтралізації; - виявлення осіб, схильних до скоєння злочинів, і надання на них профілактичного впливу для недопущення з їх боку злочинних посягань;
  9. Стаття 3. Правова основа діяльності поліції
      співробітників поліції, які перебувають за межами нашої держави. 3. До числа законів, в яких містяться положення, що регулюють правовий статус або стосуються регулювання діяльності поліції, відносяться: Конституція РФ (ст. ст. 21 - 25, 31, 39 та ін.), КПК України (ст. ст. 40, 40.1, 151 та ін.), КоАП РФ (ст. ст. 12.25, 12.26, 19.3, 19.13, 23.3 та ін.), ГК РФ (ст. ст. 227 - 230, 1084 і ін),
  10. Стаття 5. Дотримання і повагу прав і свобод людини і громадянина
      стаття присвячена першому з основних принципів діяльності поліції - принципу поваги прав і свобод людини і громадянина. 6. Згідно ст. ст. 17 і 18 Конституції РФ в Російській Федерації визнаються і гарантуються права і свободи людини і громадянина відповідно до загальновизнаних принципів і нормам міжнародного права і відповідно до Конституції РФ. Причому основні права і свободи
© 2014-2022  yport.inf.ua