1. Землі лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів відносяться до особливо охоронюваним природним територіям і призначені для лікування та відпочинку громадян. До складу цих земель входять землі, що володіють природними лікувальними ресурсами, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики і лікування захворювань людини. (В ред. Федерального закону від 18.07.2011 N 219-ФЗ) 2. З метою збереження сприятливих санітарних та екологічних умов для організації профілактики та лікування захворювань людини на землях територій лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів встановлюються округи санітарної (гірничо-санітарної) охорони відповідно до законодавства. Межі та режим округів санітарної (гірничо-санітарної) охорони курортів, мають федеральне значення, встановлюються Урядом Російської Федерації. 3. Земельні ділянки у межах санітарних зон у власників земельних ділянок, землекористувачів, землевласників, орендарів земельних ділянок не вилучаються і не викуповуються, за винятком випадків, якщо відповідно до встановленим санітарним режимом передбачається повне вилучення цих земельних ділянок з обороту (перша зона санітарної (гірничо- санітарної) охорони лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів). Земельні ділянки, що перебувають у приватній власності, підлягають викупу у їх власників відповідно до статті 55 цього Кодексу. Використання земельних ділянок у межах другої і третьої зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони обмежується відповідно до законодавства про особливо охоронюваних природних територіях.
|
- § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення відносяться і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її підставі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
- 3. Застава
землі на підставі закону не виключені з обороту або не обмежені в обороті ". Кодексом заборонені заставу та інші угоди, які тягнуть або можуть спричинити відчуження земельної ділянки (п. 2 ст. 267). Не може бути самостійним предметом застави право, яке складає земельний сервітут (п. 2 ст. 275). Як вже зазначалося, ГК особливо передбачена можливість заборони застави майна, на
- Стаття 262. Порушення режиму особливо охоронюваних природних територій і природних об'єктів Коментар до статті 262
статтями. Однак якщо такі діяння спричинили заподіяння істотної шкоди заповіднику або заказнику як цілісної екосистемі, вчинене утворює сукупність злочинів, передбачених ст. ст. 250, 256, 258, 262 та ін КК РФ. Аналогічна кваліфікація скоєного буде і в тому випадку, якщо будь інше екологічний злочин пов'язане з порушенням режиму особливо охоронюваних територій та
- § 3. Правова охорона водних об'єктів
землі вздовж берегової лінії водного об'єкта загального користування і призначається для загального користування. Ширина берегової смуги водних об'єктів загального користування становить 20 м, за винятком берегової смуги каналів, а також річок і струмків, довжина яких від витоку до гирла не більше ніж 10 км, ширина берегової смуги яких становить 5 м. Берегова смуга боліт, льодовиків, снежников ,
- Тема 4.2. Правові екологічні вимоги, процедури і відносини з використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища
стаття встановила, що при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності, що надає негативний вплив на стан навколишнього природного середовища, державні органи, підприємства, установи, організації, а також громадяни України, іноземні юридичні особи та громадяни, особи без громадянства зобов'язані керуватися принципами: пріоритету охорони життя і
- Стаття 94. Поняття і склад земель особливо охоронюваних територій
землі особливо охоронюваних територій та об'єктів м. Федеральний закон від 21.12.2004 N 172-ФЗ. 1. До земель особливо охоронюваних територій належать землі, які мають особливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне, оздоровче й інша цінне значення, які вилучені відповідно до постанов федеральних органів державної влади, органів
- Стаття 95. Землі особливо охоронюваних природних територій
землі державних природних заповідників, у тому числі біосферних, державних природних заказників, пам'яток природи, національних парків, природних парків, дендрологічних парків, ботанічних садів, територій традиційного природокористування корінних нечисленних народів Півночі, Сибіру і Далекого Сходу Російської Федерації , а також землі лікувально-оздоровчих місцевостей і
- § 5. Об'єкти охорони навколишнього середовища
землі, призначені для землеробства (орні угіддя) і тваринництва. Вони нічим не можуть бути замінені, піддаються вітрової та водної ерозії, засмічення і забруднення і тому заслуговують підвищеної охорони. Землі сільськогосподарського призначення складають 37% всіх земель країни, але їх площа постійно убуває внаслідок зростання міст, будівництва доріг, водосховищ, прокладки ліній
- § 1. Поняття і загальна характеристика лісового фонду та земель лісового фонду
землі: а) землі, вкриті лісовою рослинністю, б) землі, що не вкриті лісовою рослинністю, але призначені для її відновлення (вирубки, гару, Редіна, прогалини та інші); 2. Нелісові землі, призначені для ведення лісового господарства (просіки, дороги, болота та ін.) При цьому ст. 6 ЛК РФ встановлює, що ліси розташовуються на землях лісового фонду і землях інших категорій.
|