Відповідальність державних службовців настає за порушення законності і службової дисципліни, невиконання або неналежне виконання ними своїх посадових обов'язків. Службова дисципліна на державній службі - обов'язкове для службовців дотримання службового розпорядку державного органу і службової регламенту, встановлених відповідно до федеральними законами, іншими нормативними правовими-ми актами, нормативними актами державного органу і зі службовим контрактом. Службовий розпорядок державного органу може бути визначений нормативним правовим актом державного органу, в якому встановлюється режим служби і час відпочинку службовців. Службовий розпорядок державного органу затверджується представником наймача з урахуванням думки виборного профспілкового органу даного державного органу. Державні службовці можуть нести дисциплінарну, адміністративну, кримінальну та матеріальну відповідальність. Основним видом відповідальності державних службовців є дисциплінарна відповідальність (за вчинення посадового або дисциплінарного проступили-ка), оскільки дотримання службової (трудової) дисци-Плінія і зміцнення державної дисципліни відносяться до найважливіших обов'язків службовця. За невиконання або неналежне виконання гос-ударственним службовцем покладених на нього обов'язків (посадовий провина) на державного службовця можуть накладатися органом чи керівником, мають право призначати гос-ударственного службовця на державну посаду державної служби, встановлені дисциплінарні стягнення. Дисциплінарна відповідальність полягає в подат-жении на державних службовців, які вчинили посадові (дисциплінарні) проступки, дисциплінарних стягнень владою представників адміністрації (керівників, начальників). Дисциплінарними стягненнями, застосовуваними до цивільних службовців, є: 1) зауваження; 2) догану; 3) попередження про неповну посадову со-відповідності; 4) звільнення від замещаемой посади цивільної служби; 5) звільнення з цивільної служби з підстав, встановленими п. 2, подп. «А» - «г» п. 3, п. 5 і 6 ч. 1 ст. 37 Федерального закону «Про державну цивільну службу Російської Федерації». Протиправне винна невиконання або неналежне виконання державним службовцем покладених на нього посадових обов'язків (порушення службової (або трудової) дисципліни), що не волоче кримінальної відповідальності, прийнято називати посадовою (дисциплінарним) проступком. Наказ (розпорядження) або постанова про дисци-плінарном стягнення із зазначенням мотивів його застосування оголошується (повідомляється) державному службовцю, підданому стягненню, під розписку. Перед застосуванням дисциплінарного стягнення проводиться службова перевірка. Якщо протягом року з дня застосування дисциплинар-ного стягнення державний службовець не буде під-вергнути новому дисциплінарному стягненню, то він вважається не зазнали (який не має) дисциплінарному стягненню. Орган (посадова особа, представник наймача), що застосував стягнення, може зняти його до закінчення року з дня застосування стягнення за власною ініціативою, за письмовою заявою цивільного службовця або за клопотанням його безпосереднього керівника, якщо підданий стягненню не вчинив нового проступку і виявив себе як сумлінний службовець. Вищестоящому керівнику також належить право зняття дисциплінарного стягнення. З державного слу-жащего може бути знято тільки одне дисциплінарне стягнення. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до державного службовця не застосовуються, за винятком дострокового зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення. У разі незгоди державного службовця з рішенням про притягнення його до дисциплінарної відпові-дальності він має право в письмовій формі оскаржити це рішення вищестоящому керівнику (начальнику вищестоящого державного органу, комісії державного органу у службових спорах) і (або) оскаржити в суді. Чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність посадових осіб за зловживання посадовими повноваженнями, перевищення посадових повноважень, відмову в наданні інформації Федеральним Зборам РФ чи Рахунковій палаті РФ, присвоєння повноважень посадової особи, незаконну участь у підприємницькій діяльності, отримання та дачу хабара, службове підроблення та недбалість (ст. 285-293 КК РФ). Для державних службовців встановлено матері-альна відповідальність. Вона виконує правовосстанові-тельную функцію і настає за посадовий проступок, який заподіяв матеріальну шкоду органам державної влади Матеріальна відповідальність полягає у відшкодуванні винним службовцям заподіяної їм майнової шкоди або шкоди. Сама по собі матеріальна відповідальність не виключає притягнення винної особи і до дисциплінарної відповідальності. 43.
|
- Стаття 38. Відповідальність за невиконання при-говору суду про позбавлення права займати певні повинно-сті чи займатися певною діяльністю
Представники влади, державні службовці, службовці органів місцевого самоврядування, службовці державних або муніципальних установ, комерційних чи інших організацій, злісно не виконують набрали законної сили вирок суду, рішення суду або іншої судовий акт про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, а також засуджені,
- 11.6. Проходження державної служби
Проходження державної служби - це система взаємопов'язаних, взаємообумовлених юридичних фактів, що викликають виникнення, зміни та припинення державних службових відносин. Елементи проходження державної служби: 1) надходження на державну цивільну службу; 2) атестація державних службовців та переміщення по службі; 3) заохочення та пільги
- 11.11. Юридична відповідальність державного службовця
Юридична відповідальність державного службовця означає його обов'язок зазнати певні позбавлення особистого, майнового або організаційного характеру за скоєне правопорушення. Відповідальність може бути дисциплінарної, адміністративної, кримінальної чи матеріальної. Дисциплінарна відповідальність - вид юридичної відповідальності, яка настає за порушення службової
- 11.9. Атестація державних службовців та переміщення по службі
Атестація цивільного службовця проводиться з метою визначення його відповідності замещаемой посади цивільної служби. Атестація цивільного службовця проводиться один раз на три роки. При проведенні атестації безпосередній керівник громадянського службовця являє мотивовану відгук про виконання цивільним службовцем своїх посадових обов'язків за атестаційний
- 11.3. Державний службовець: поняття, види
Державний службовець - громадянин Російської Федерації, що займає державну посаду, наділений відповідними правами і обов'язками, що здійснює функції державного органу на відплатних засадах. Відповідно до принципу поділу влади існують державні службовці, які заміщають посади в органах державної влади: представницької, виконавчої,
- Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці
1. Коментована стаття містить відсильну норму, за своїм змістом аналогічну нормі п. 5 ст. 20 раніше діючого Федерального закону "Про основи охорони праці в Російській Федерації". 2. Відповідно до ст. 6 Конвенції МОП N 81 та Федеральним законом "Про державну цивільну службу Російської Федерації" державні інспектори праці є федеральними державними
- Стаття 33. Дотримання комерційної таємниці страховика посадовими особами федерального органу виконавчої влади з нагляду за страховою діяльністю
Коментар до статті 33 § 1. Ця норма, незважаючи на її уявну простоту і очевидність, грає найважливішу роль при захисті комерційної інформації страховиків від несанкціонованого корисливого використання та поширення її службовцями органу страхового нагляду. Справа в тому, що відповідальність державних службовців за несанкціоноване корисливе використання або розголошення відомостей,
- Стаття 575. Заборона дарування
1. Не допускається дарування, за винятком звичайних подарунків, вартість яких не перевищує трьох тисяч рублів: (в ред. Федерального закону від 25.12.2008 N 280-ФЗ) 1) від імені малолітніх і громадян, визнаних недієздатними, їх законними представниками; 2) працівникам освітніх організацій, медичних організацій, організацій, що надають соціальні послуги, та аналогічних організацій,
- Стаття 28. Особливості застосування норм цього розділу
Коментар до статті 1. Для муніципальних службовців, а також інших категорій працівників, названих у коментованій статті, чинним законодавством ніяких особливостей у здійсненні соціального партнерства не встановлено. 2. Міжнародна організація праці (МОП) в Конвенції N 151 "Про трудові відносини на державній службі" (1978) підкреслила, що державні службовці мають
- 11.10. Заохочення і пільги державних службовців
Заохочення державного службовця - заходи матеріального, морального і статутного характеру, застосовувані стосовно державному службовцю при позитивній оцінці його праці для стимулювання подальшої успішної службової діяльності. За бездоганну та ефективну цивільну службу застосовуються такі види заохочення та нагородження: 1) оголошення подяки з виплатою
- § 1. Поняття і принципи муніципальної служби.
Муніципальна служба - це професійна діяльність, яка здійснюється на постійній основі на муніципальної посади, не є виборною. Таким чином, депутати, члени виборного органу місцевого самоврядування, виборні посадові особи місцевого самоврядування муніципальними службовцями не є. Правове регулювання муніципальної служби, включаючи вимоги до муніципальних
- 11.2. Принципи державної цивільної служби
Принципи цивільної служби: 1) пріоритет прав і свобод людини і громадянина; 2) єдність правових та організаційних основ федеральної цивільної служби та цивільної служби суб'єктів РФ; 3) рівний доступ громадян, які володіють державною мовою РФ, до громадянської службі та рівні умови проходження незалежно від статі, раси, національності, походження, майнового і
- Стаття 19.29. Незаконне притягнення до трудової діяльності або до виконання робіт або надання послуг державного або муніципального службовця чи колишнього державного або муніципального службовця
(в ред. Федерального закону від 21.11.2011 N 329-ФЗ) Залучення роботодавцем або замовником робіт (послуг) до трудової діяльності на умовах трудового договору або до виконання робіт або надання послуг на умовах цивільно-правового договору державного або муніципального службовця, що заміщає посаду, включену до переліку, встановлений нормативними правовими актами, або
- § 362. Actiones in rem і actiones in personam
Actiones in rem були реальними, або речове-правовими, позовами, службовцями для захисту речових прав. Actiones in personam були персональними, чи особистими, позовами, службовцями для захисту релятивних прав, або прав з дією inter
- § 2. Муніципальна посаду. Муніципальний службовець.
Муніципальна посаду - це посада, передбачена статутом муніципального освіти відповідно до закону суб'єкта Федерації, з встановленими повноваженнями на вирішення питань місцевого значення та відповідальністю за здійснення цих повноважень, а також посаду в органах місцевого самоврядування, утворених відповідно до статуту муніципального освіти, з встановленими колом
- Стаття 288. Присвоєння повноважень посадової особи Коментар до статті 288
1. Об'єктивна сторона аналізованого злочину виражається: а) у привласненні державним службовцям або службовцем органу місцевого самоврядування, який не є службовою особою, повноважень останнього; б) вчиненні у зв'язку з протиправною присвоєнням зазначених повноважень конкретних дій, які спричинили істотне порушення прав і законних інтересів громадян або організацій ; в)
- 8.3. Мілітаризованих державні службовці
До мілітаризованим державних службовців відносяться: | військовослужбовці, правовий статус яких регламентований федеральними законами Російської Федерації; | службовці Федеральної служби безпеки Російської Федерації; | службовці Митного комітету Росії; | службовці МВС Росії та ін . Склад службовців перелічених органів неоднорідний Наприклад, серед військовослужбовців можна виділити і
- Стаття 28. Особливості застосування норм теперішній-го розділу
Особливості застосування норм цього розділу до державним цивільним службовцям, муніципальним службовцям, працівни-кам військових і воєнізованих органів і організацій, органів внутрішніх справ, Державної протипожежної служби, уч-нов і органів безпеки, органів з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, органів кримінально-виконавчої системи,
- § 5. Проходження муніципальної служби
Надходження на муніципальну службу здійснюється відповідно до законодавства Російської Федерації про працю з урахуванням особливостей, передбачених Федеральним законом "Про основи муніципальної служби Російській Федерації". Порядок проходження муніципальної служби, управління муніципальної службою, вимоги до муніципальних посадам муніципальної служби визначаються статутом
|