Процес прийняття правових актів управління складається з стадій: 1) підготовка рішення; 2) прийняття рішення; 3) доведення рішення до відома виконавця і за зацікавлених осіб. Правовою основою прийняття актів управління є Правила підготовки НПА ФО ІВ та їх державної реєстрації (Постанова Уряду від 30.09.02 № 715). НПА ФОИВ видаються у вигляді: 1) постанов; 2) наказів; 3) розпоряджень; 4) правил; 5) інструкцій; 6) положень. Структурні підрозділи та територіальні органи ФОИВ не вправі видавати НПА. Підставами для прийняття акта м б власна ініціатива, доручення вищого органу, звернення організації, групи депутатів, скарга або заява громадянина. Проект НА підлягає узгодженню із зацікавленими міні-міністерствами і відомствами в 2х випадках: 1) погодження є обов'язковим за зако-ну; 2) у проекті містяться норми і доручення, касаю-щіеся інших міністерств і відомств. Узгодження оформляється візами. Віза складається з: 1) найменування посади; 2) підпис; 3) розшифровка підпису; 4) дата. Візи проставляються в нижній частині зворотного боку останнього аркуша оригіналу НПА. Термін підготовки проекту документа - 1 місяць, якщо не встановлено спеціальний термін. З метою здійснення юр експертизи проекту на основі договору до розробки проекту м залучатися міністерство юстиції. Як правило, проект складається з 3х частин: 1) преамбула (цілі і завдання прийняття проекту); 2) основна частина (з основним НП вмістом ак-та); 3) прикінцеві та перехідні положення (доля попередніх НПА). Підготовлений проект НА до його підписання д б перевіряється на відповідність законодавству РФ, правилами російської мови, завізований керівником юр служби державного органу. НПА підписуються керівником ФОИВ або особою, яка їх заміняє. Підписаний НА д мати такі обов'язкові реквізити: 1) найменування органу або органів, які видали акт; 2) вид акта і його назва; 3) дата підписання і № акта; 4) найменування посади та прізвище особи, підпи-савшего акт. Спільний акт д мати: 1) єдиний №; 2) єдину дату. Більшість актів приймаються одноосібно. Деякі НПА підлягають державній реєстрації: 1) зачіпають права і свободи людини і громадянина; 2) встановлюють правовий статус організа- ций; 3) акти, що мають міжвідомчий характер. Здійснює реєстрацію міністерство юстиції, яке веде державний реєстр НПА ФОИВ. Державна реєстрація актів включає в се-бе: 1) юр експертизу; 2) прийняття рішення про необхідність дер-ної реєстрації; 3) присвоєння реєстраційного №; 4) занесення до державного реєстру. Акт, який підлягає державній реєстрації направляється в міністерство юстиції протягом 10 днів з дня підписання. Термін реєстрації - 15 днів. М б збільшений на 10 днів, у виняткових випадках на 1 місяць. Все НА, що пройшли гос реєстрацію, крім містять держ таємницю, підлягають обов'язковому офіційному опублікуванню. Всі інші акти доводяться до відома виконавця протягом 15 днів за допомогою ЗМІ. 59.
|
- 13.5. Офіційне оприлюднення та набрання чинності правових актів управління
Порядок офіційного оприлюднення та набрання чинності нормативно-правових актів визначається Указом Президента України від 10 червня 1997 р. «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності »1 (з наступними змінами та доповненнями). Відповідно до чинного законодавства оприлюдненню підлягають закони України, інші акти Верховної Ради України,
- Види актів управління. Умови їх ефективності.
За юр властивостям: 1) нормативні; 2) індивідуальні; 3) змішані. По терміну дії: 1) безстрокові; 2) термінові; 3) тимчасові. По території дії: 1) діючі в масштабі РФ; 2) діючі в масштабі суб'єкта; 3) в масштабі адміністративно-територіальної одиниці. За характером компетенції: 1) загальної компетенції; 2) галузевої; 3) міжгалузевої. За органам і д / л, що видає акти управління: 1)
- Стаття 24. Набуття чинності цього Закону
Закон про судових приставів був підписаний Президентом РФ 21 липня 1997 У відповідності зі ст. 3 Федерального закону від 14 червня 1994 р. N 5-ФЗ "Про порядок опублікування і набрання чинності федеральних конституційних законів, федеральних законів, актів палат Федеральних Зборів" * (134) федеральні закони підлягають офіційному опублікуванню протягом 7 днів після їх підписання Президентом РФ.
- Контрольні питання
1. Сутність законотворчої діяльності держави. 2. У чому відмінність нормативно-правового акта як результату законотворчості від актів застосування права і актів тлумачення права? 3. Від чого залежить юридична сила нормативно-правового акту? 4. Назвіть стадії законотворчого процесу. 5. Основні ознаки і види законів. 6. Який Закон регулює порядок опублікування і набрання
- 12.8. Юридичне значення правових актів управління
Правові акти управління мають таке юридичне значення: 1) виступають засобом об'єктивізації управлінської діяльності суб'єктів державного управління; 2) встановлюють, змінюють або скасовують норми права; 3) встановлюють правовий статус суб'єктів адміністративного права; 4) виступають в якості юридичних фактів; 5) служать підставою для видання інших
- 13.3. Вимоги, що пред'являються до правових актів управління
Правовий акт управління повинен прийматися у суворій відповідності до вимог принципу законності, на основі і на виконання законів Акти управління, що не відповідають закону, підлягають скасуванню Разом з тим вони не можуть суперечити указам та іншим актам вищих органів представницької і виконавчої влади Основні вимоги законності, що висуваються до актів державного
- 13.4. Дія правових актів управління
Акти Президента Російської Федерації, що мають нормативний характер, набувають чинності на всій території Росії одночасно після закінчення семи днів після їх опублікування у встановленому порядку. Акти Уряду Російської Федерації набувають чинності з дня їх підписання. Зазначені терміни вступу актів у силу не застосовуються в тих випадках, коли Президентом Російської Федерації або
- § 4. Дія нормативних актів у часі, у просторі і по колу осіб
Нормативні акти мають тимчасові, просторові і суб'єктні межі свого функціонування. Дія нормативного акта в часі обумовлено вступом його в силу і втратою чинності. Згідно ст. 6 Федерального закону "Про порядок опублікування і набрання чинності федеральних конституційних законів, федеральних законів, актів палат Федеральних Зборів", "федеральні конституційні закони,
- По-сьоме, до 1 січня 2015 р. застосовуються положення , що стосуються:
1) порядку фінансового забезпечення, надання високотехнологічної медичної допомоги громадянам РФ за рахунок бюджетних асигнувань (ч. 5 ст. 34), 2) визначення переліку медичних організацій, що надають відповідну допомогу за рахунок за рахунок зазначених коштів (ч. 6 ст. 34), 3) визначення переліку медичних організацій, що надають відповідну допомогу за рахунок коштів бюджетів суб'єктів РФ
- Стаття 56. Набуття чинності цього Закону
Коментар до статті 56 1. Згідно ч. 3 ст. 15 Конституції РФ закони підлягають офіційному опублікуванню. Там же встановлено те, що неопубліковані закони не застосовуються. Крім того, відповідно до зазначеної конституційною нормою будь-які нормативні правові акти, зачіпають права, свободи та обов'язки людини і громадянина, не можуть застосовуватися, якщо вони не опубліковані офіційно для
- Стаття 25. Момент припинення шлюбу при його розірванні
1. Шлюб , розривається в органах запису актів громадянського стану, припиняється з дня державної реєстрації розірвання шлюбу в книзі реєстрації актів цивільного стану, а при розірванні шлюбу в суді - з дня вступу рішення суду в законну силу. 2. Розірвання шлюбу в суді підлягає державній реєстрації в порядку , встановленому для державної реєстрації актів
- 13.5. Про опублікування в засобах масової інформації нормативних правових актів
Як зазначалося вище, неопубліковані федеральні закони та інші нормативні правові акти не застосовуються. Основні норми, [що регулюють відносини у цій галузі, містяться у Федеральному законі від 14 червня 1994 р. № 5-ФЗ «Про порядок опублікування і набрання чинності федеральних конституційних законів, федеральних законів, актів палат Федеральних Зборів» [75]. Відповідно з цим Законом на
- Стаття 101. Порядок набуття чинності цього Закону
Коментар до статті 101 стаття визначає порядок набрання чинності коментованим Законом. Насамперед змісту цієї статті стосується встановлення дії положень нормативного акта в часі, оскільки його окремі статті і норми знаходять різне за часом введення їх у дію. Момент вступу нормативного акту має важливе значення в питаннях реалізації його
- Стаття 65. Про вступ чинності цього закону
1. Відповідно до цієї статті коментований Федеральний закон набув чинності з дня його офіційного опублікування. Згідно ст. 4 Федерального закону "Про порядок опублікування і набрання чинності федеральних конституційних законів , федеральних законів, актів палат Федеральних Зборів "від 14 червня 1994 р. N 5-ФЗ офіційним опублікуванням федерального закону вважається перша публікація
- Дефектні акти і їх види.
У науці АП акти, що не відповідають вимозі законності називаються дефектними. Вони бувають ничтож-ними і оспорімой. Нікчемними визнаються акти, юридична неспроможність яких настільки очевидна, що вони не підлягають виконанню. Незначний акт не існує з моменту видання. Акти визнаються нікчемними, якщо: 1) є пряма вказівка закону; 2) грубо порушена підвідомчість
- Стаття 16. Набуття чинності цього Закону
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Конституції РФ закони підлягають офіційному опублікуванню; неопубліковані закони не застосовуються. Там же встановлено, що будь-які нормативні правові акти, що зачіпають права, свободи та обов'язки людини і громадянина, не можуть застосовуватися, якщо вони не опубліковані офіційно для загального відома. Порядок опублікування і набрання чинності федеральних законів
- 13.3. Вимоги, що пред'являються до правових актів управління
Правові акти управління можуть виконувати свої функції, тільки якщо вони наділені юридичною силою і здатні виступати в якості правової форми реалізації виконавчої влади. Важливою умовою дієвості правових актів управ-1 Офіційний вісник України. - 1999. - № 42. - Ст. 2114. 2 Там же. - 1999. - № 50. - Ст. 2501. ня є їх відповідність пропонованим вимогам
|