Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоАдміністративне право → 
« Попередня Наступна »
С.В. Пєтков. Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2012 - перейти к содержанию учебника

Стаття 248. Розгляд справи про адміністративне правопорушення на засадах рівності громадян

Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
(Із змінами, внесеними згідно а Законом України від 05.04.2001 р. № 2342-ІІІ)
(1) Згідно статті 24 Конституції України не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного й соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Громадяни мають однакові права та є рівними перед законом. Відтак розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Информация, релевантная "Стаття 248. Розгляд справи про адміністративне правопорушення на засадах рівності громадян"
  1. Розділ IX. Провадження у справах про адміністративні правопорушення
    статтею 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення. (5) Справи про адмінправопорушення на ринку цінних паперів щодо громадян та посадових
  2. Стаття 249. Відкритий розгляд справи про адміністративне правопорушення
    статті 213 цього Кодексу, розглядати справу про адмінправопорушення та накладати адміністративне стягнення за результатами такого
  3. 7. Оскарження і опротестування постанови за справою про адміністративне правопорушення
    статтями 166-5, 166-6 Кодексу, для того, щоб стягнення не було посилено. Посадова особа Національного банку, яка розглянула скаргу або протест на постанову за справою про адміністративне правопорушення, своє рішення оформлює у вигляді постанови (додаток 5). Якщо буде встановлено, що постанову винесено посадовою особою, неправомочною вирішувати цю справу, то така постанова скасовується і справа
  4. 9. Порядок оформлення справи про адміністративне правопорушення
    справи про адміністративне правопорушення забезпечує посадова особа, яка склала протокол. Провадження в справі про адміністративне правопорушення вважається закінченим після виконання постанови про накладення штрафу, про що має бути зроблена відповідна відмітка в цій постанові, або винесення постанови про закриття справи у випадках, установлених чинним законодавством. 9.2. Справа про
  5. 6. Постанова за справою про адміністративне правопорушення
    статтями 166-5,166-6 Кодексу, посадова особа виносить постанову за справою. Постанова має містити такі реквізити: посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка винесла постанову, дату розгляду справи, відомості про особу, щодо якої розглядається справа (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження, адреса, місце роботи, посада), викладення обставин, установлених при розгляді справи,
  6. 5. Розгляд справ про адміністративне правопорушення
    статті 166-5,166-6 Кодексу) розглядається відкрито та на засадах рівності всіх громадян перед Законом. 5.3. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному Законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність відповідної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для
  7. ПЛАН
    адміністративного правопорушення. 2.1 Поняття правопорушення. 2.2 Загальні риси адміністративних правопорушень. 2.3 Види адміністративних правопорушень. 2.4 Відмінність адміністративного правопорушення від злочину. 3. Юридичний склад адміністративного правопорушення. 3.1 Поняття складу адміністративного правопорушення 3.2 Функцій складу адміністративного правопорушення. 3.3 Ознаки
  8. Розділ XIII. Постанова за справою про адміністративне правопорушення
    розгляду справи; посада, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, яка винесла постанову, відомості про особу, щодо якої розглядається справа, опис обставин, установлених при розгляді справи, зазначення нормативно-правового акта, що передбачає відповідальність за це адміністративне правопорушення, прийняте по справі рішення. Постанова за справою має містити вказівку про порядок і строк її
  9. Стаття 188/32. Невиконання законних вимог Вищої ради юстиції щодо надання інформації
    статтею 188 згідно із Законом України від 13.05.2010 р. № 2181-VI; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 03.11.2011 р. № 4001-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері судоустрою (див. Закон України "Про Вищу раду юстиції"). 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог Вищої ради юстиції або члена Вищої ради
  10. Глава 22. Розгляд справ про адміністративне правопорушення
    справ про адміністративне
  11. Стаття 5. Здійснення правосуддя на засадах поваги до честі і гідності, рівності перед законом і судом
    стаття визначає засади такого міжгалузевого принципу, як здійснення правосуддя на засадах поваги до честі і гідності, рівності перед законом і судом. 2. Закріплений Конституцією України і галузевими законодавчими актами принцип здійснення правосуддя тільки судом належить до числа міжгалузевих, тому що діє і у цивільному, і в кримінальному, і в господарському судочинстві. Відповідно до ст. 1
  12. Стаття 245. Завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення
    статті мають суто декларативний характер, оскільки наводять лише формальні засади, яким має відповідати провадження в справах про адмінправопорушення, причому незалежно від індивідуального суб'єктного складу конкретного адміністративного провадження. (2) Завданнями провадження в справах про адмінправопорушення коментована стаття називає: а) своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування
  13. Стаття 189/3. Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма
    статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Доповнено статтею 189і згідно із Законом України від 15.11.2011 р. № 4025-VI) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері пробірної
  14. Розділ XI. Строки розгляду справ про адміністративні правопорушення
    розглядається протягом і 5 днів з дати одержання уповноваженою особою, правомочною розглядати справу, протоколу та інших матеріалів
  15. Розділ X. Порушення справи про правопорушення щодо громадян чи посадових осіб
    статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. 4. Протокол разом з поясненням особи та документами, що стосуються справи, направляються протягом 3 робочих днів уповноваженій особі для розгляду справи про правопорушення. 5. Уповноважена особа, яка правомочна розглядати справу, за умови присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та за його
  16. Розділ XII. Розгляд справ про адміністративні правопорушення
    розглядається у присутності особи, яка притягується до відповідальності. У разі відсутності, особи, яка притягується до відповідальності, справу про правопорушення може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від особи не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. 2. Якщо надійшло клопотання про відкладення
  17. Стаття 201. Незаконне вилучення паспортів і прийняття їх у заставу
    проступку є встановлені правила паспортної системи. 2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у незаконному вилученні паспортів у громадян або прийняття паспортів у заставу (формальний склад). 3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи). 4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі
  18. Стаття 200. Прийняття на роботу без паспорта
    протягом року заходу адміністративного стягнення за такі дії, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Із змінами, внесеними згідно із законами України від 11.07.95 р. № 296/95-ВР, від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 20.06.97 р. № 390/97-ВР) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сферах праці,
  19. Стаття 210/1. Порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
    статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Доповнено статтею 210і згідно із Законом України від 18.11.2004 р. № 2197-ІV) 1. Об'єктом даного адміністративного проступку